Антимонопольний комітет України надав Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, обов’язкові для розгляду рекомендації, щодо встановлених ними тарифів.
Про це 1 вересня передає прес-служба АМКУ.
У результаті дослідження щодо надання послуг з постачання холодної води та послуг з централізованого водопостачання і водовідведення для споживачів міста Трускавець, Антимонопольний комітет України встановив, що споживачі КП «Дрогобичводоканал», у тому числі ТОВ «Трускавецький водоканал» (як оптовий споживач), з 01.07.2014 сплачують 4,47 грн. за 1 куб м (без ПДВ) відповідно до встановлених нових тарифів на послуги з водопостачання (Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 30.05.2014 № 634). Тоді як діючий до цього часу тариф був встановлений у розмірі 1,75 грн. за1 куб. м(без ПДВ) (Постанова Національної комісії від 13.09.2013 № 150), тобто зазначений тариф збільшено у 2,55 рази.
У зв’язку з застосуванням нових тарифів споживачі Трускавця відшкодовують витрати ТОВ «Трускавецький водоканал» та всі витрати КП «Дрогобичводоканал» на забезпечення водою споживачів Стебника, Дрогобича та населених пунктів Дрогобицького району, що у свою чергу призведуть до збільшення різниці в тарифах у межах території та нав’язування споживачам витрат, пов’язаних з постачанням води до Дрогобича та Стебника, а також включення до тарифу на послуги, інвестиційних витрат підприємства КП «Дрогобичводоканал» та безпосередньо товариства і включення до тарифу витрат на транспортування води магістральними трубопроводами.
Як було з’ясовано в ході дослідження, формування єдиного тарифу по підприємству (для виробника/виконавця) не забезпечує дотримання принципу «економічної обґрунтованості».
У результаті Комітет зобов’язав відомства здійснити аналіз єдиних тарифів на відповідність до вимог порядку формування тарифів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, а також провести перерахунок цих тарифів шляхом виключення витрат, які не пов’язані із безпосереднім наданням послуг.
Про результати розгляду зазначених рекомендацій відомства повинні повідомити Антимонопольний комітет України у місячний строк.
ТОП коментованих за тиждень