Уперше в Україні, у Черкасах, цьогоріч, з 13 по 15 вересня, проходив чемпіонат Європи з пауерліфтингу в окремих вправах за версією WDFPF. Декілька слів про цю версію. Створена вона була в Австрії 1988 року. Зараз об’єднує спортсменів 25-и країнсвіту, зокрема, США, Великобританії, Канади, Австралії, Німеччини, Росії тощо. Основним принципом цієї федерації є чесний спорт без допінгів та анаболіків. Тобто, заборонено не тільки вживання, але й пропаганда будь-яких препаратів, здатних штучно прискорити чи поліпшити спортивні результати. За порушення цих принципів спортсмена дискваліфікують пожиттєво, а організацію, тобто, федерацію країни, від якої він виступав, позбавлять права участі у міжнародних змаганнях.
Детальніше розповісти про чемпіонат Європи з пауерліфтингу, що відбувся у Черкасах, ми попросили дворазового чемпіона світу з цього виду спорту, нашого визначного спортсмена Михайла Гопшту.
– Пане Михайле, яким був формат цих змагань, трохи детальніше — про учасників і чи були там спортсмени із нашого рідного Борислава?
– Із самого початку підготовки до чемпіонату Європи федерація пауерліфтингу України поставила собі за мету зібрати максимально сильний склад нашої команди та перемогти у командному заліку. Тож збірна України була укомплектована з усіх обласних федерацій.
Львівську федерацію у складі збірної України представляли голова федерації Ростислав Полонський (90 кг) та мій син Володимир Гопшта (82 кг). А в загальному у змаганнях взяло участь 250 спортсменів із 14-и країн Європи.
– Михайле Володимировичу, Ви вже дворазовий чемпіон світу. Яку мету ставили перед собою, їдучи на чемпіонат Європи?
– Перше – це, звичайно, перемогти, а головне – перемогти з рекордом світу, і друге – оскількиу змаганнях такого рівня, як чемпіонат Європи, я брав участь уперше зі своїм сином Володею, то виконання ним норми майстра спорту України.
Своє завдання я виконав, тобто переміг у категорії до 90 кг та встановив рекорд світу, який з 2007 року належав італійцю Орландо Косіма, а Володя виконав уперше норму майстра спорту України, показавши свій найкращий результат та посівши друге місце у своїй ваговій категорії. У командному заліку Україна здобула перше місце, Росія – друге, Молдова — третє.
– Після рекордів України, Європи і світу, що зараз належать Вам, які плани на майбутнє?
– Завдання-мінімум– це зберегти стан своєї спортивної форми максимально довший час– рік, п’ять, десять… А завдання-максимум– поліпшити всі свої рекорди на 15-20 кілограмів та у майбутньому взяти участь в чемпіонаті Європи не тільки із сином, а й із внуками, яких у мене два – Сашко і Михайло.
– Таке враження, що час не владний над Вами, світові рекорди у достатньо зрілому як для спортсмена віці, –це що, друга молодість?
– Друга молодість приходить до тих, хто зберіг першу. Своїм вихованцям у спортивній школі я часто кажу, що поки вони ростуть, то їхній організм, їхнє тіло можна формувати, як молоде дерево, надаючи йому потрібних форм: правильно доглядаючи його – виросте міцний і здоровий організм, а не доглядаючи чи «підливаючи» всякими «нечистотами», воно буде кволим, хворим, або взагалі не виживе. Тому здоровий спосіб життя повинен бути нормою для кожної людини. Здоровий спосіб життя – це в першу чергу позитивне ставлення до себе, до навколишнього світу, а вже потім: не пити, не курити і т. д., і гарно ставитися до людей, які тебе оточують. Звичайно ж, систематичний догляд за своїм тілом – фізичні вправи, адже рух – це життя, тоді і тіло й душа будуть завжди молодими.
Користуючись нагодою, запрошую всіх дітей до занять у спортивній секції ДЮСШ «Атлант», яку й очолюю, у відділення важкої атлетики, боксу, боротьби дзюдо, греко-римської боротьби та настільного тенісу. Заняття в ДЮСШ «Атлант» безкоштовні.
Звичайно, не всі стануть визначними спортсменами, але, вважаю, найважливіше те, що ми даруємо нашим вихованцям здоров’я. А це – завжди скарб, який ні за які гроші не купиш.
– Маєте рацію. Дякуємо за цікаву розповідь. І бажаємо нових спортивних досягнень на благо нашого народу і нашої України.
Розмову вів Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень