Богдан Матолич та Олексій Радзієвський вирішують проблеми стебницького «Полімінералу»

31.05.2013 | Filed under: Новини

Вирішення екологічної проблеми Стебника обговорили на виїзному засіданні з питань ТЕБ та НС під керівництвом першого заступника голови ЛОДА Богдана Матолича. Ініціатором засідання виступив міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський. Про це повідомляє прес-служба виконкому Дрогобицької міської ради.

Багаторічний видобуток і переробка калійної руди на Стебницькому державному гірничо-хімічному підприємстві «Полімінерал» створили чимало екологічних проблем. Адже після видобутку упродовж 150 років 72 млн. тонн калійних добрив утворилося понад 24 млн. кубометрів пустот. Екологічна проблема особливо турбує міського голову Олексія Радзієвського, тому він звернувся до керівництва області і держави.

Ще наприкінці 1990-х років для подолання екологічних загроз було розроблено «Комплексний проект консервації рудника № 2 і рекультивації порушених земель». Втім, із загальної суми проекту – 162,4 млн. грн. підприємство отримало 70,9 млн. грн. На сьогодні проект реалізовано на 46%. Проте, за висновками науковців, цих робіт виявилось достатньо для стабілізації ситуації.

У 2002 році було припинено діяльність заводу, тож усі витрати забезпечувала держава. Та у 2006 р. Фонд Держмайна прийняв рішення про приватизацію «Полімінералу» шляхом продажу акцій. Після проведення всіх відповідних процедур підприємство було перетворене у ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Остаточно вихід держави з власності у «Полімінералі» відбувся у березні 2013 р., після чого Міністерством фінансів України дана вказівка Державній казначейській службі про припинення фінансування за бюджетною програмою «Комплексного проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушених земель».

Та, на жаль, економічна ситуація не сприяла новим власникам. Станом на сьогодні на рахунку підприємства було 900 тис. грн., але телефоном керівнику повідомили, що всі гроші зняті. Окрім того, до кінця року заборгованість по зарплаті прогнозується на рівні 4 млн. грн., а борг за електроенергію сягне 1,4 млн. грн.

Для вирішення екологічної проблеми, що може загрожувати цілому регіону, міський голова Дрогобича О.Радзієвський закликав обласну владу до вирішення ситуації. У виїзному засіданні під головуванням першого заступника голови ЛОДА Богдана Матолича були присутні керівництво головного управління НС ЛОДА, державної екологічної інспекції, регіонального відділення Фонду Держмайна, обласного управління водних ресурсів та обласного Департаменту економіки. Авторитетна комісія вирішила звернутися з клопотанням до Міністерства фінансів про відновлення фінансування та до інспекції Держгірпромнагляду про переоформлення дозволів, які були надані державному «Полімінералу». Крім того, Екологічна інспекція готує звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України з клопотанням та обґрунтуванням екологів.

Тож вирішення однієї з найбільш актуальних екологічних загроз у Львівській області завдяки ініціативі мера Дрогобича поставлено на найвищий у державі рівень.

(Переглядів 277 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви