З нагоди святкування 190-ї річниці міста-курорту Трускавця я мала нагоду зустрітись та поспілкуватись із Болеславом Петровським, Почесним громадянином міста, вченим, академіком, котрий у 80-х роках XX століття більше десяти років очолював місто-курорт Трускавець. Близько тринадцяти років Болеслав Денисович працював генеральним директором Трускавецького валеологічного інноваційного центру та Органу господарського розвитку і управління СЕЗ «Курортополіс Трускавець». Ми поспілкуємось про те, яким запам’ятався йому той багаторічний шлях розвитку міста-курорту і через призму минулого глянемо на новітній Трускавець.
– Болеславе Денисовичу, що особисто Вам спільно з громадою міста вдалося зробити у соціально-економічному розвитку міста-курорту за час, коли Ви стояли біля його керма?
– Те, що було зроблено у 80-х роках минулого століття в сфері розвитку Трускавця, я відтворив у своєму спогаді у виданій книжці «Трускавець у 80-х роках XX століття», яка вийшла у світ 2015-го року. Головне, що вдалось зробити в той час для міста – це вирішити стратегічні проблеми життєдіяльності міста-курорту, а саме:
– прокласти водогін від заплави річки Стрий до Трускавця потужністю 15 тис. м. куб./добу якісної питної води і одночасно облаштувати озеро резервної питної води від гірської річки до Трускавця;
– враховуючи складне становище з газопостачанням на той час довелось вирішувати це питання у Раді міністрів України. Відтак було виділено кошти з резервних фондів на подачу газу з державного магістрального газопроводу до Трускавця. Доклавши немало зусиль було вирішено одне з основних питань для комфорту проживання мешканців міста;
– збудовано дві сучасні електропідстанції з установкою потужних трансформаторів, що дало змогу забезпечити належне електропостачання;
– упорядковано і відремонтовано міські дороги і побудовано сучасну кільцеву дорогу довкола міста з тротуарами та системою каналізації, а також збудовано пряму дорогу до Трускавця в обхід міста Дрогобич, розроблено технічну документацію і розпочато будівництво нової дороги в об’їзд міста Трускавця;
– здійснено масштабне, найбільше за всю історію міста, будівництво санаторно-курортних закладів, п’яти- та дев’ятиповерхових житлових будинків виключно із цегли, об’єктів соціально-культурного і побутового призначення, збудовано дев’ятиповерховий корпус міської лікарні на 120 ліжко-місць та нову дитячу лікарню на 60 ліжко-місць. А ще в той час було відкрито ПК «Мир», літній кіноконцертний палац на 1600 місць, кінотеатр «Червона калина», ряд бібліотек, приміщення РАГСу, банкетний зал та інше;
– в галузі освіти було реконструйовано приміщення загальноосвітньої школи №1 з добудовою спортивного залу та дев’яти кабінетів, споруджено загальноосвітню школу №3 та ДЮСШ з першим у місті плавальним басейном та чотири дитячі садки;
– відділення пошти і телеграф також було обладнано у 1980-х роках;
– гордістю для міста й донині є залізничний вокзал за індивідуальним проектом, що розрахований на одночасне обслуговування 800 пасажирів, загальною площею 900 м. кв.
– Яка подія за час управління містом-курортом Вам запам’яталась найбільше, і чим Ви тепер можете пишатись?
– Відверто кажучи, ми ставили перед собою надзавдання і всілякими силами намагались їх виконати. Так, наприклад, у 1964 році було споруджено вантажний теплохід під назвою «Трускавець», на якому було обладнано куток міста Трускавця з повною інформацією про нього та знаменитий на всю Європу бальнеологічний курорт. Відтак, відправляючись за океан до Америки, моряки «Трускавця» розповідали усім про чудовий Прикарпатський край і тим самим прославляли на весь світ Трускавець. Наше місто було перлиною Прикарпаття, пригадую, як до курорту приїжджали відомі шахісти, спортсмени та артисти, імена котрих, напевно, не перелічити.
– Як Ви оцінюєте роботу прийдешніх після Вас міських керманичів, чию позицію щодо розвитку міста Ви підтримуєте найбільше?
– Як на мене, очолювати місто повинна людина, яка володіє достатньою практикою керівної особи і якнайкраще розуміє, що потрібно для максимально успішного функціонування міста. Пригадую іще за моєї каденції роботу Лева Грицака, який успішно продовжив розпочате нами будівництво санаторію «Карпати», йому вдалось створити чудовий естетичний вигляд санаторію і в майбутньому зробити з нього один з найкращих курортних комплексів міста. Я вважаю, що із усіх міських голів саме йому вдалось успішно попрацювати у галузі розвитку міста-курорту і вдало продовжити мої починання.
– Розкажіть, будь ласка, про спеціальну вільну економічну зону «Курортополіс Трускавець», яку Ви очолювали. Що вона дала для нашого міста?
– За тринадцять років її функціонування в курортну галузь міста було впроваджено понад тридцять науково обґрунтованих, інноваційно-інвестиційних проектів на суму понад мільярд гривень. А діяльність СЕЗ була визнана як одна з кращих в Україні.
У 1980-х роках успішно розвивалась галузь торгівлі, громадського харчування і побуту. За той час було збудовано і здано в експлуатацію «Універсам», десятки різнопрофільних магазинів, кафе та ресторанів, міський ринок, фабрика індивідуального пошиття взуття та інше.
– Все вище зазначене створювалось розумом і наполегливою працею трускавчан, – каже Болеслав Денисович, – які жили і дбали про соціально-економічний розвиток міста-курорту, робили його сучасним і відомим у Європі та конкурентоспроможним на ринку курортних послуг. Однак час минає, міняються епохи, люди, виростають нові покоління людей, що роблять вагоміший внесок в розвиток рідного міста і тим самим звеличують його імідж.
Саме завдяки Болеславу Денисовичу Петровському ми з вами мешкаємо в одному з найперспективніших курортів України. Ця непересічна людина, політик та економіст створив із маленького містечка всесвітньо відомий курорт, ім’я якому Трускавець. За свою майже двохсотлітню історію існування курорт Трускавець пройшов складний і всебічний розвиток. Сподіваємось, що попереду нові звершення та успішні результати у розвитку оздоровниці.
Наталія Бегін, Цікавий Трускавець
ТОП коментованих за тиждень