Бориславом, вперше за 20 років Незалежності, почали цікавитися інвестори, які готові вкладати в наше місто кошти та створювати нові робочі місця. Серед інвесторів – італійська фірма, яка має намір вкласти у будівництво сонячної електростанції дев’ять мільйонів євро і створити 150 робочих місць.
Також у наше місто повертається й гірськолижний спорт: буде відновлено гірськолижну трасу на горі Буковиця. Вже є перші результати: на «Крутогорі” функціонує гірськолижна траса. Місто активно розвивається як паломницький центр церкви Святої Анни. До цього активно долучаються громадські організації, підприємці. Натхненником та організатором у цій великій справі є отець-доктор, декан Бориславський УГКЦ Роман Василів та його син доктор богослів’я Павло Василів.
Сьогодні нашим співрозмовником буде заступник директора МПП “Романтик” Василь Кицкай, який зацікавився перспективами вкладання коштів у наше місто. МПП «Романтик» є підприємством, яке працює на теренах області в ресторанно-відпочинковій та будівельній галузях.
На запитання, чому саме Борислав вибрано для розвитку ресторанно-відпочинкового комплексу. Василь Кицкай відповів: кожне підприємство, яке веде свою діяльність, спочатку збирає інформацію про те, у що хочемо вкласти свої кошти. Серед інших міст, де можна було б реалізовувати проект, обрано саме Борислав. У цьому місті нема бюрократичних перепон, які таким чи іншим чином відлякують інвестора. Спочатку ми хотіли звести у місті нафтовиків торгівельний комплекс, але коли провели детальний аналіз перспектив, наша думка змінилась саме на будівництво сучасного ресторанно-відпочинкового комплексу, адже в цьому є потреба.
Зараз у Бориславі почав активно розвиватися гірськолижний спорт: вже існує гірськолижна траса на «Крутогорі» та ще планується відкриття такої траси на горі “Буковиця”. Для того, щоб відродити у місті гірськолижний спорт, потрібна відповідна інфраструктура. Для успішного розвитку цього напряму потрібно будувати й готелі, і заклади харчування, і спортивну базу. Окрім того. Борислав уже давно відомий, як паломницький центр церкви святої Анни. де під склепінням храму зібрано найбільшу кількість мощей. Такого зібрання не можна побачити ніде у світі. Центр міжнародного релігійного туризму дає шанс у створенні нових робочих місць для мешканців міста. Адже коли паломники приїжджатимуть, їм необхідно забезпечити комфортне перебування у місті. Такі, здавалося б, різні напрямки — гірськолижний спорт та паломництво – треба розвивати в комплексі. Саме у ніші «заклади харчування та відпочинковий бізнес» маємо намір інвестувати наші кошти.
Наш співрозмовник розповів, що у Бориславі хочуть збудувати ресторанно-відпочинковий комплекс площею тисяча квадратних метрів та створити 50 робочих місць у цій галузі. Місто отримає близько півмільйона гривень податків і відрахувань, які можна скерувати, для прикладу, на ремонт доріг. Зазначимо, що у комплексі буде розташовано кафе для дітей, де батьки разом зі своїми дітьми можуть цікаво проводити дозвілля. Там будуть розташовані різні атракції для дітей: від гірок до дитячих машинок.
Василь Кицкай додав, що в такий нелегкий час у місті планується встановити пам’ятник українському генієві Тарасові Шевченку з нагоди 200-річчя від дня його народження. “Ми підтримуємо таку ініціативу та готові фінансове до неї долучитися. Готові взяти фінансову пайову участь у встановленні пам’ятника Тарасу Шевченку та профінансувати на це 100 тисяч гривень”. – сказав підприємець.
Власники МПП «Романтик» є небайдужими до стану соціально-культурного розвитку Борислава. Підприємство готове здійснити благоустрій території та алеї на вулиці Весняній. На цій території передбачено провести низку заходів щодо облаштування. Благоустрій проведуть згідно європейських стандартів: встановлять лавочки, облаштують бруківку, озеленять. МПП «Романтик» готове відродити давні традиції, коли підприємства брали під опіку соціальні об’єкти. Готові також узяти під постійну опіку один із навчальних закладів міста, підготувати його до нового навчального року. брати фінансову участь в організації культурно-масових заходів у Бориславі. Для того щоб цей проект був реалізований, у Бориславі, потрібна добра воля депутатів. “Сподіваємось на підтримку та розуміння наших щирих намірів”, – сказав на завершення Василь Кицкай. Такими темпами Борислав може мати славу Трускавця, Східниці, Буковелю. Бо ніщо не приходить просто так. Для прикладу, Східниця якихось 40 років була простим селищем, а зараз є оздоровницею міжнародного значення. Буковель декілька років тому знали просто як гірський масив, а зараз там міжнародний гірськолижний курорт. Чому Борислав не може мати таку славу? Місто, яке здавна є під опікою святих, може відродитися, бо має весь потенціал. Потрібно в це повірити і задля цього працювати.
Газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень