Про нашого відомого художника Романа Ющака, твори якого експонуються у музеях багатьох країн Європи, ми вже розповідали. Саме завдяки йому мали можливість попрацювати у нашому місті, уже не вперше, митці зі столиці та інших міст України. Ми попросили пана Романа трохи детальніше розповісти про цю подію. Йому й слово:
– Із сьомого по тринадцяте травня у нашому місті відбувся навчальний пленер з живопису. Це подія для Борислава. А що йому передувало? Скажемо так: у Києві є художня галерея «Артос», що займається різними мистецькими проектами. Це і навчання талановитих дітей та дорослих, виставки творів художнього мистецтва, організація творчих поїздок наших художників за кордон, а також галерея організовує і пленери для митців, у нас, в Україні. Розташована галерея «Артос» у одному з орендованих залів Музею сучасного мистецтва, що на Подолі у Києві. Люди втілюють у життя такі проекти, як арт-терапія, різні навчальні програми, поїздки талановитих художників, а також початківців до Криму, у Карпати. Галерея «Артос» має п’ять викладачів, серед яких і я.
– Але ж Ви, пане Романе, не в Києві, а тут, у нас?
– Саме так, тому і, сказати б, займаюся власне організацією такого пленерного навчання у Карпатському реґіоні. Зрозуміло, один художник не може займатися одразу з п’ятнадцятьма-дванадцятьма людьми – це максимум шість-сім чоловік – з етюдниками. Вони працюють, а поряд – я, щоб завжди підказати, порадити, підтримати.
– І як часто відбуваються отакі пленери в Бориславі?
– До мене приїжджають кілька разів на рік. Із багатьох міст України. Звичайно, потрібно вирішувати усі організаційні проблеми: зустрічаю, привожу, поселяю в готелі на вул. Городище (у колишньому санаторії «Бескид»). А далі – робота. Працюємо і побіч того готелю, виїжджаємо до Східниці, в інші мальовничі місця. Свого часу і я, вже, як художник, побував на багатьох пленерах, а зараз маю можливість передати свій досвід іншим. Дуже важливо, щоб людина поїхала задоволена своєю працею, зі своїми полотнами і, звичайно ж, із найкращими враженнями від Карпат і від нашого Борислава. Думаю, це вдалося.
Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
На фото: з виставки в бориславському історико-краєзнавчому музеї.
ТОП коментованих за тиждень