Бориславська влада: рік після виборів

10.11.2011 | Filed under: Публікації

У суботу, 12 листопада, виповнюється рік від того часу, коли прийняв присягу на вірність громаді новообраний міський голова Борислава Володимир Фірман. Саме з цієї нагоди і зібрав у середу, 9 листопада, Володимир Стахович зі своєю командою журналістів із Борислава та всього регіону, щоб через засоби масової інформації донести свій звіт до бориславців, розповісти про здобутки, плани та невдачі, а також проаналізувати причини тих чи інших явищ.

«Там би мені й смерть негладка, та здибався Стефан П’ятка, то він мені Борислав весь дрібненько описав». Так писав славетний Іван Франко про знаменитого бориславця Стефана Коваліва, народного вчителя, котрий правдиво описував життя галицького Клондайку на початку ХХ століття. На початку століття ХХІ описують життя в Бориславі журналісти і тому кожен із них хотів почути з перших вуст, вуст бориславських керманичів їхнє бачення вирішення тих чи інших проблем. Так, Анатолій Власюк, редактор часопису “Тустань”, цікавився, коли ж буде виконано обіцянку цілодобового водопостачання в Бориславі, підняв питання започаткування фестивалю Стефана Коваліва (це можна було б зробити вже в 2012 році, коли Борислав святкуватиме своє 625-річчя), а також від імені багатьох мешканців міста запитав, чи правда, що заступник мера, дрогобичанин Сергій Оленич хоче за безцінь купити приміщення колишнього військкомату, а депутат облради Володимир Голобутовський – один із закладів освіти під власну гуртівню; Роман Соловчук, редактор газети “Нафтовик Борислава”, запитував про долю колишньої фабрики нетканих матеріалів та підняв тему приходу в міста інвесторів; представниця радіоредакції “Слово” підняла тему ремонт доріг, зокрема В. Великого, Дрогобицької, Грушевського, С. Бандери та інших; журналістка “Каменярів” Наталка Кучер цікавилася, чи готовий Борислав до зимового періоду; головний редактор “Вільного слова” та газети “Високий Замок. Дрогобиччина” Олексій Дорофтей підняв тему солідарності влади із підприємцями, яка (тема) стала предметом найдовшого обговорення; автор цих рядків попросив озвучити чітку позицію влади Борислава стосовно автономного та централізованого опалення в місті. Також присутніми на зустрічі були журналісти ЗІКу, Бориславського телебачення та газети “Джерела Трускавця”, а також кілька депутатів Бориславської міської ради. Що ж відповіли очільники Борислава на наші запитання? Читайте по пунктах. А принагідно зазначимо, що в нашій статті використано окрім почутого на заході й матеріали, попередньо підготовлені відділом внутрішньої політики БМР (начальник – Наталія Бараняк). Тож хочемо в цьому місці щиро подякувати Наталії Володимирівні за її повсякденну копітку роботу та за позитивну співпрацю зі всіма мас-медіа регіону.

Володимир Фірман: “Хто не робить, той не помиляється”

Прес-конференція в Бориславі тривала більше трьох годин – півтора в офіційній обстановці, решта – за горнятком чаю з бутербродами та печивом, в більш комфортній атмосфері. Не було монологів-доповідей, з самого початку заходу розпочали із запитань журналістів. Пряма мова Володимира Фірмана: “Хочу подякувати за те, що ви відгукнулись на наше запрошення. Наша зустріч, в першу чергу, потрібна нам, владі – бо саме такі зустрічі дають можливість зупинитись та задуматись, оцінити свої дії, зробити якісь висновки. Хочу наголосити, хто не робить – той не помиляється, але хочу вас запевнити наші дії – усвідомлені та спрямовані на покращення ситуації в місті. Наведу відразу приклад: ви всі знаєте щодо ситуації з дитячим відділенням центральної міської лікарні. Прийнявши рішення про переведення відділення з вкрай занедбаного приміщення, яке загрожувало життю та безпеці пацієнтів та персоналу ми отримали спротив, нерозуміння, організований збір підписів, зрештою звертання до народних депутатів.. І як результат, компетентна, а що основне, незаангажована комісія ЛОДА підтримує наше рішення та підтверджує правильність наших дій. І ми зробили для себе висновки – потрібно наші рішення озвучувати, роз’яснювати, доносити інформацію про нашу діяльність через вас і тоді уникатимемо таких ситуацій. Хоча я усвідомлюю, що зміни для кожної людини, та й для мене, зокрема, це завжди хвилювання та переживання.

Хочу зазначити: перші наші кроки були вкрай непопулярними, йдеться про скорочення штатної чисельності працівників міської ради, це також стосується і працівників-пенсіонерів. Відділи міської ради, які були розкидані по всьому місту і на їх утримання витрачались бюджетні кошти – переведені в наш корпус, а це значна економія бюджетних коштів, і що важливо – не за рахунок садочків, шкіл чи бібліотек, а за рахунок апарату міської ради. Скажу вам, що і тепло в міській раді ще не включено, бо тарифи на теплопостачання – співвідносні до космічних.

Я міг би у всіх негараздах і проблемах звинувачувати попередників, ви всі пам’ятаєте цю народну мудрість – але я знаю одне і всім про це говорю: нам всім потрібно так мало – кожному на своєму робочому місці побороти свою лінь і тоді, дасть Бог, ми зупинимо сповзання нашого міста в прірву. Але разом з тим потрібно усвідомлювати: якщо всім зле, то нам, окремо взятому місту – не може бути добре. Я дякую всім за небайдуже, може десь і занадто прискіпливе ставлення до мене та моїх колег. Ми, на мою думку, зробили головне – подолали байдужість людей – бо сьогодні мало хто не говорить про міського голову і його оточення. Я тільки за те, щоб наші городяни були активними та небайдужими до долі міста. І це правда, коли ми звернулись до мешканців щодо весняної толоки, то дуже багато мешканців і громадських організацій, організацій політичних партій відгукнулись на нашу пропозицію. Працівники міської ради неодноразового виходили на прибирання.

Особливу подяку хочу скласти комунальному підприємству «Еко-місто», МКП «Мажор», БПК «Еліт», КП «Зелений світ», депутатам А.Ровенському, І.Михацю та багатьом підприємцям, депутатам, які з власної ініціативи допомагають місту і по питаннях водоканалу, і по очищенню русел, і по благоустрою.

Переконаний, що саме завдяки організованим діям з розчищення русел, звільнення наших річок та потічків від захаращень, а подекуди і просто від твердих побутових відходів , ми не зазнали в цьому році підтоплень та подальшій руйнації мостів. Детальніше по цих питань зупиниться перший заступник Руслан Зелінський.

Зрушено лід з залучення інвестицій, хоч і не перейменували ми відділ економіки, але саме він, з залученням відповідних фахівців, підготував два спільних проекти з Республікою Польща і тепер ми очікуємо на результати. Акцент ми робимо на залучення іноземних інвестицій. За цей період відбулось багато зустрічей з іноземними інвесторами. Розпочато роботу з іноземними підприємствами та бізнесменами.

Я наголошую в кожному колективі, на кожній нараді та зустрічі – ми приречені на економію, якщо ми хочемо вижити в такій непростій економічній ситуації, а вона стосується не тільки міста чи нашої держави, вона стосується і європейських держав.

Також за цей період покращено дисципліну, в т. ч. і щодо роботи зі зверненнями громадян. Бориславська влада – бодай на місцевому рівні – стала хоч трошки доступнішою. Я думаю, що саме ви можете оцінити правдивість моїх слів. Ми акцентували роботу диспетчерської служби виконкому «1550». Мешканці потрохи звикають, що їхні заяви розглядаються в терміни, але про це більше розповість Ігор Яворський.

Окрім того, я хочу зазначити про те, що я знаю, що багато керівників різного рівня установ та організацій міста давали мені півроку на те, що я буду зустрічалися з колективами, громадськими організаціями, відвідувати установи та організації міста .. Бо так було завжди – рутинна паперова навала може відбити всяке бажання працювати. Але рік минає і я так само відвідую садки, лікарні, бібліотеки , контролюю роботу швидкої і хочу вас запевнити , що так буде і в останній рік нашої каденції.

А рік прийдешній ще буде напруженішим – нашому Бориславу виповнюється 625, буде насичена програма, ми всі над нею працюємо. Я ще раз наголошу – в кожну справу, навіть невелику, потрібно вкладати частинку свого серця і тоді буде результат.

Для нас і надалі залишається пріоритетом – фаховість, професійність, чесність та сучасне бачення розвитку кожним керівником сфери, в якій він працює. Господарство міста має бути ефективним, економічно-самодостатнім, адже тільки щоденна праця дає шанс на життя, шанс на майбутнє”.

Обласний депутат – це руки й ноги міської влади, міського голови

Єдине, що зразу кидається у вічі в бориславській владі, так це те, що тут – команда однодумців. Це не означає, що між мером Фірманом, його заступниками Зелінським, Паскевичем, Оленичем, депутатами облради Кочержатом та Голобутовським немає дискусій. Вони є, проте завжди владоможці доходять до спільного знаменника, думають, як зробити краще для людей, громади, хоча на непопулярні кроки доводиться йти доволі часто. Депутат обласної ради від “Фронту змін”, представник Борислава Володимир Зіновійович Голобутовський не схвалює часті ротації кадрів в ЛОДА. “Тільки ми знайшли спільну мову з Василем Горбалем, як його змінив Михайло Цимбалюк, тільки налагодили тісну співпрацю з Михайлом Михайловичем, як тут чуємо про призначення нового губернатора. Та це наше завдання депутатів обласної ради – бути руками й ногами міської влади на рівні області”. Пан Володимир не був багатослівним на прес-конференції, про рік діяльності як депутата сказав таке: “Час біжить швидко і вже минає рік, як ми отримали квоту довіри наших виборців. Хочу сказати відверто про те, що коли ми йшли до влади, то в повній мірі не усвідомлювали всієї складності стану справ міської господарки. Наше місто завжди було обділено увагою зі сторони вищих ешелонів влади. Борислав завжди був залишковим при розподілі субвенцій. 2011 рік став для нас всіх — обласних депутатів від “Фронту змін”, міської влади – переломним. Ми зосередили свою увагу на налагодженні співпраці зі всіма гілками влади і до наших проблем стали частіше дослухатись. За нашим сприянням відділ освіти міської ради отримав субвенцію з обласного бюджету в сумі 52 тис. грн. на покращення матеріальної бази дошкільних закладів. Також цього року, вперше за багато років, з обласного бюджету профінансовано 35 тисяч на встановлення антивандального спортмайданчика та 20 тисяч з міського, який буде встановлено до кінця року на території першої школи. Освітяни нашого міста отримали 40% щорічної винагороди, а не 5%. Кошти теж надійшли субвенцією з обласного бюджету. Окрім того, я систематично проводжу прийом громадян, наведу приклади: 122 громадян отримало одноразову матеріальну допомогу із депутатського фонду на суму 73300 (це допомога в основному на лікування, реабілітацію дітей -інвалідів, багатодітних та одиноких матерів), 41 громадянину була надана допомога при вирішенні житлово-побутових проблем. Основне моє життєве кредо – допомагай всім тим, кому потрібна допомога. Я небайдужий до проблем наших людей постійно надаю благодійну допомогу, це фінансування і гарячих обідів, і закупівля продуктових наборів, привітання з традиційними святами ветеранів, малозабезпечених самотніх пенсіонерів. Хочу зауважити, що ми всі однодумці і звикли працювати, а не декларувати свої дії. Ми відчуваємо лікоть один одного, як в міській так і в обласній радах і це основне, тому, що можу запевнити вас, що ми єдині і кожен з нас прикладає максимум зусиль для покращення життя наших мешканців. Ми постійно спілкуємося з нашим партійним лідером Арсенієм Яценюком, який надає нам посильну допомогу, залучає високопрофесійних фахівців.

Я переконаний, що в такому ритмі будемо працювати і надалі, а основне – я впевнений в результативності наших кроків, бо ми є однодумцями, ми хочемо змін на краще і робимо все для того не шкодуючи ні зусиль, ні власного часу. Ми закликаємо всіх і кожного зокрема до співпраці, в такий скрутний час не можна стояти осторонь, не можна бути просто спостерігачем. Бо ми маємо шанс змінити життя на краще”.

Рада працює, підприємців меншає, бюджет недовиконується

Секретар БМР Ігор Яворський: “Хочу зосередити увагу на роботі сесій міської ради, так як я безпосередньо відповідаю за цей напрямок. За період з листопада 2010 р. по жовтень 2011 р. відбулося 24 засідання сесії Бориславської міської ради шостого демократичного скликання, на яких прийнято 415 рішень, в т.ч. 153 – фінансові та інші господарські рішення, 262 – рішення щодо регулювання земельних відносин. Для порівняння – за період квітня 2006- жовтня 2010 р. п’ятим демократичним скликанням проведено 52 засідання сесії та прийнято 1193 рішення. За звітний період постійними депутатськими комісіями проведено засідань та прийнято рішень: мандатна,  з питань  депутатської діяльності,  забезпечення законності та правопорядку – 5 засідань –  12 рішень; з питань планування бюджету і фінансів, економіки, здійснення державної регуляторної політики – 27 засідань – 102 рішення; з питань управління комунальною власністю,  торговельного,  побутового обслуговування,  громадського харчування,  зовнішньоекономічної діяльності      20 засідань – 50 рішень; з   питань   житлово-комунального   господарства,   транспорту   та   зв’язку, оборонної роботи – 13 засідань – 24 рішення; з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення – 4 засідання – 5 рішень; з питань освіти, культури, сім’ї і молоді, фізкультури і спорту – 13 засідань – 25 рішень; з  питань  охорони навколишнього  природного  середовища,  регулювання земельних відносин, будівництва та архітектури – 52 засідання – 707 рішень (тобто розглянуто 707 заяв громадян щодо земельних питань). Для порівняння: п’ятим демократичним скликанням проведено 90 засідань. На сьогоднішній день розглянуто та знято з контролю майже всі заяви, які були не розглянуті попередньою каденцією (понад 600). Також хочу відзначити високу громадянську свідомість депутатів, явка на сесії становить у Бориславі 78%, це дуже високий показник. На щастя, в нас немає депутатів, котрі б із принципу затягували засідання чи діяли деструктивно, завжди стараємося знаходити компроміс, враховувати позиції всіх фракцій та депутатських груп. Хочу через засоби масової інформації подякувати всім без винятку депутатам міської ради за плідну роботу”.

Депутати в Бориславі активні, навіть їхня присутність на звіті виконавчих органів влади свідчила про бажання співпраці двох гілок влади на місцевому рівні. Наприклад, депутат Олег Городиський, син керівника КП “Еко-місто” Богдана Городиського, дуже чітко розповів про проблеми медицини, про стан справ у корпусах лікарні, адже сам він – лікар. Багато з депутатів БМР є підприємцями, обласний депутат Голобутовський – теж підприємець, власник мережі магазинів та гартівень “Гаманець”, а також відомий меценат. Справа підприємництва не чужа і Володимиру Фірману. Розуміє підприємців і колишній начальник бориславської податкової, а тепер заступник міського голови Андрій Паскевич. Та от не всіх можна зрозуміти, бо є такі, що приховують доходи, показують зарплату в 500 гривень на місяць, бюджет міста недоотримує кошти, а згодом ті ж підприємці ще скаржаться в різні інстанції, чи виставляють претензії мерії стосовно стану шкіл чи лікарень.

“Напевно мій напрямок роботи – найтяжчий. Бо якщо б було відповідне фінансування, то у нас були б відремонтовані всі дороги, водогони, було б нормальне освітлення. Всі вчасно отримували б зарплату. Але, як казав, наш відомий політик – маємо те, що маємо. Виконання міського бюджету за 9 місяців склало 83,3% – ріст до попереднього року 25% (на 5,5 млн. грн.). Недопоступило до міського бюджету також 5,5 млн. грн.), що не дає можливості в повній мірі фінансувати потреби по захищених статтях бюджету та підприємства комунальної сфери, хоча контрольні цифри Міністерства фінансів України виконані на 103,5%. Хочу зазначити, що основним джерелом поступлень до місцевого бюджету є податок з доходів фізичних осіб, який займає 78,9% від усіх доходів, його недоотримали за 9 місяців 5,9 млн. грн. Це в першу чергу пов’язано з зменшенням чисельності підприємств, в цілому по місту на 173 чол. (станом на 01.01 – 2078, на 01.11 1905 чол.). В той же час здійснюють діяльність з усіх зареєстрованих тільки 1192 чол. , що становить 62,6 % від усіх, менше працює до початку року на 506 чол. Також значно зросла кількість підприємств, що перерахували до місцевого бюджету податку менше однієї тисячі гривень – 42 підприємства, що на 11 більше ніж в попередньому році. В цілому зменшення допущено по 140 платниках на суму 0,9 млн. грн. Борг по заробітній платі на 1 листопада становить 3,8 млн. грн., з них найбільший борг має КП «Бориславводоканал» – 1,1 млн. грн., Бориславреммонтаж – 0,6 млн. грн., БУ – 43 – 0,26 млн. грн.”, – розповідає Андрій Степанович.

“Ми розуміємо потреби підприємців, проте писати якісь політичні заяви, їхати протестувати до Києва одного дня, а іншого їхати просити кошти – це якось нелогічно виглядатиме. Та й стояли ж ми всі на Майдані в 2004 і що з того?” – риторично запитує Володимир Фірман. Міський голова впевнений, що потрібно працювати щодня, орієнтуватися на досягнення малих цілей, які наближують до однієї великої мети. Він мріє, що місто підніметься з колін та руїн і робить все, щоб наблизити цей момент. Та не у всьому можна досягти одразу значних успіхів. Так, були великі надії на ремонт моста, навіть обіцянки міністра МНС Віктора Балоги посприяти у вирішенні даного питання, але після заяви Президента стосовно розкрадання коштів на ліквідацію повені-2008 фінансування повністю було припинено. Нелегко буде Бориславу і повернути свої історичні землі, загарбані 12 років тому Модричами. Цифри дуже промовисті – площа Борислава скоротилася із 71 кв. км. до 30,5 кв. км., натомість площа Модрич зросла з 25 до 100 кв. км. В Модричах є вулиця Модрицька (парадокс!), багато власників будинків мають виготовлені права власності в Бориславі. Подібна ситуація із Дережичами. Один берег річки Лошань – бориславський, інший – вже ні. І таких прикладів можна наводити чимало. Та всі ці питання влада міста намагається тримати під контролем.

Житлово-комунальне господарство Борислава

Як і в більшості міст, питання ЖКГ в Бориславі – нелегке. Відповідаючи на наше запитання стосовно позиції автономного опалення, мер Володимир Фірман та його заступник Руслан Зелінський, котрий відає комуналкою, запевнили – Борислав не піде шляхом Трускавця, де пропагують автономне опалення, і не піде шляхом Дрогобича, де чинять перешкоди цьому процесу (діючи суто в рамках чинного законодавства України). Причина такої позиції Борислава – великі ресурси газу, котрі можна використати і одночасно позбуватися проблеми № 1 – сильної загазованості в місті. Під дешеве тепло можна буде залучити інвесторів, вважають в бориславській мерії. В Бориславі від’єднуються від ЦО переважно ті, хто не проживає в місті постійно. Володимир Фірман за приклади міст, котрі переводять на автономне опалення, наводить Турку, Старий Самбір, Долину та інші, проте одразу ж зазначає, що в Європі ситуація цілком протилежна – там навпаки йдуть до централізації, адже розуміють вигоди. Отож безмежний ресурс Борислава у вигляді попутного газу змушує міську владу обережно ставитися до популяризації автономного опалення, тим більше, що ще немає чіткої законодавчої бази з цього приводу. Та якщо люди будуть мати бажання від’єднуватися від ЦО – ми допомагатимемо їм в цьому, зазначає міський голова.

На проблемах ЖКГ детально зупиняється Руслан Омелянович: “Хочу, зокрема, зазначити, що станом на сьогоднішній день розробляється проект із запуску твердопаливної котельні на міжшкільному навчально-виробничому комбінаті. Ще одна котельня буде задіяна на твердому паливі й подаватиме тепло на три позашкільні установи: Будинок дитячої та юнацької творчості, станцію юних техніків і станцію юних натуралістів. Даний проект уже готовий проходити відповідну експертизу. І по приміщенню адмінкорпусу міської ради теж буде реалізовано проект твердопаливного котла. На наступний рік заплановано замінити систему опалення в центральному осередку культури – міському Палаці, в якому замінено вже чимало вікон.

Окрім того, було розроблено відповідний проект та проведені техніко-економічні розрахунки і пропозиції по влаштуванню когенераційних установок на котельні по вул. Сосюри. Вартість реалізації проекту по цій котельні складає 15 млн. грн. Для реалізації такого проекту держава забезпечує стовідсоткове фінансування. На виставці з нагоди 20-ої річниці Незалежності «Барвиста Україна» – наш проект отримав високу оцінку Президента України, так як передбачає використання українського обладнання та енергоносіїв. Впровадивши такий проект, можна зменшити навантаження на місцевий бюджет. Але ПАТ «Укрнафта» відмовила місту в наданні дозволу на видачу технічних умов на підключення до місцевих газопроводів супутнього газу, хоч Протокол про наміри постачання супутнього газу було підписано). Але над цим проектом ми і надалі працюємо. Через відмову “Укрнафти” ми змушені купувати імпортний газ. Наш проект – унікальний проект в Україні, оскільки він працював би на місцевому газі. Тобто газ, із якого відібрано газолін, мав би подаватись на когенераційну установку, яка відповідно вироблятиме тепло і електроенергію. Звідси йтиме тепло в спальний район вул. Володимира Великого й частково охопить вул. С. Коваліва. В перспективі спорудження такої установки на котельні вул. Коваліва, що дасть змогу охопити весь густо населений мікрорайон Коваліва Володимира Великого, 600-річчя Борислава, Трускавецьку. І ще один дуже важливий момент – електроенергію, яку можна отримати після переробки газу, мало б вистачити на обслуговування одного електродвигуна, що подає воду з Рибника на Бухів. Тобто використання цього газу вирішить екологічну проблему Борислава, техногенну (запобігання вибуху) та економічну виробництво дешевшого тепла та електроенергії. Впровадження такої установи це енергетична незалежність Борислава і навіть при використанні імпортного газу ми значно економимо кошти.

У минулому році за кошти державного та міського бюджету планувалося провести ремонт 10 ліфтів. Оскільки кошти надійшли в другій половині грудня вдалося відремонтувати тільки шість ліфтів по вул. Коваліва 35, 44, 148. У зв’язку із закінченням фінансового року кошти в сумі 204 тис. грн. не були освоєні та відповідно повернуті в бюджет міста. Проте кошти повернулися в загальний фонд, через це ми не змогли їх використати на подальший ремонт ліфтів

У цьому році за кошти міського бюджету проведений технічний огляд та експертиза 15 ліфтів, які відпрацювали свій термін експлуатації. Якщо цього було б не зроблено, то в місті були б зупинені ще 15 ліфтів. На це потрачено кошти в сумі 68 тис. грн. Також за кошти міського бюджету був проведений ремонт ліфта по вул. Володимира Великого 177а на суму 17 тис. грн.

По всіх бюджетних закладах закінчено   встановлення і лічильників теплової енергії, що дасть можливість реально платити за спожиті Гігакалорії, відповідно це приведе до економії бюджетних коштів. Міська влада займається заходами з енергозбереження, по бюджетних установах медицини, культури, освіти. Ми проводимо заміну вікон утепляємо будівлі, проводимо інші заходи.

Вивезення твердих побутових відходів створено конкуренцію для існуючої приватної фірми. Надано дозвіл КП “Еко-місто” на вивезення і утилізацію твердих побутових відходів.

Виділена земельна ділянка для відведення під нове сміттєзвалище, оскільки старе сміттєзвалище відпрацювало термін. Досвід показує, що приватна фірма використовує наше місто, як полігон для збору сміття з інших міст і особливо не переймається щодо належної санітарної очистки міста.

На сьогоднішній день залишається складною проблема з водопостачанням міста. І питання покращення водопостачання для нас є пріоритетним. Місто Борислав перемогло у Всеукраїнському конкурсі «Питна вода». Для реалізації цього проекту передбачено кошти в сумі 4 млн. 147 тис. грн. з них співфінансування 30% з міського бюджету. Ці кошти в сумі 980 тис. грн. вже перераховані з міського бюджету замовнику робіт. За результатами тендеру виконувати роботи з реконструкції локального водозабору «Ріпне» буде державне підприємство інженерний центр “Техно-ресурс”. Тендер проводив замовник -житлово-комунальне управління обласної державної адміністрації. За ці кошти в буде проведено реконструкцію локального водозабору «Ріпне». Зокрема, підприємство має збудувати новий басейн, дамбу і встановити сучасні очисні споруди, які будуть працювати без застосування хлору. “Техно-ресурс” отримав у листопаді аванс і приступив до реалізації даного проекту. Основна проблема, по цьому проекту, може виникнути, що за такий короткий час підрядник не встигне виконати всі роботи. І кошти можуть повернутися в держбюджет і місцевий бюджет. Тому дане питання знаходиться на щоденному контролі.

Випереджаючи події паралельно міська рада виділила ще 180 тисяч гривень на прокладання нової лінії з «Ріпного» до магістрального водогону, що йде з Бухова. Встановивши в місці врізки невеличку насосну станцію, місто зможе отримати дешевшу воду в резервуар чистої води по вул. С.Палія. Тобто, будівництво нової лінії дозволить збільшити подачу чистої води в міську систему, що зменшить час роботи електродвигунів на водозаборі “Рибник”.

Реконструкція водозабору “Ріпне” забезпечить тільки частину потреби міста у воді. Наступним кроком буде реконструкція водозабору “Валька” та розробка нових водозаборів на території міста . У рамках реконструкції “Вальки” проектом передбачено будівництво сучасної станції знезараження води та резервуарів у мікрорайоні Коваліва. Цей проект вже розробляє Львівський державний інститут “Львівдніпрокомунбуд”. Проте, щоб в мікрорайоні Коваліва та вул. Трускавецькій була вода щоденно, протягом дня ми усвідомлюємо , що це досить довготривалий процес. Його можна досягнути реалізувавши проект “Ріпне” та “Валька”.

На даний час основне водопостачання в місто ведеться з водозабору “Рибник”, але воно надто енергозатратне, вода з цього водозабору подається в місто з гірської річки через перевал, що призводить до додаткових витрат на підкачування. Проект реконструкції водозабору “Рибник” вже готовий та проходить корегування. Для корегування проекту необхідно 185 тис. грн. Ціль проекту заміна старого енергооб’ємного обладнання на нове. Модернізація дасть можливість зменшити споживання електроенергії і підвищити надійність роботи водозабору. Зокрема проектом передбачено: заміна насосного обладнання, встановлення нових вакуумних вимикачів, автоматизація процесу подачі води та встановлення задвижки. Окрім того, автоматизація процесу подачі води призведе до економії людського ресурсу і зменшення кількості обслуговуючого персоналу. У перспективі водозабір “Рибник” мав би стати резервним водозабором для міста, а воду з нього можна було б продавати у Східницю та Трускавець іншим споживачам.

Проект по водоканалу. Бориславська міська рада та місто Радом (Республіка Польща) підписали декларацію про співпрацю у сфері комунального та водопровідного господарства у рамках проекту «Польсько-української академії розвитку господарства та охорони навколишнього середовища». Участь у проекті можуть брати тільки два міста і для них Євросоюз буде виділяти кошти. Радом та Борислав мають подібні проблеми. Буде написаний спільний проект для двох міст, прийматимемо участь у конкурсі, щоб отримати кошти Євросоюзу. З України в цьому проекті бере участь тільки 10 міст з населенням до 100 тис.

Реконструкція водяних мереж. Борислав та місто Заршин (Республіка Польща) готують спільний проект по покращенню водопостачанню двох міст в межах Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». А саме в рамках проекту у нас на реконструкцію передбачена мережа водопостачання по вул. С. Бандери. Якщо Борислав та Заршин виграють проект, то нашому місту буде виділено 400 тис. Євро, полякам – 500 тис. Євро. Цей проект передбачає співфінансування, зокрема, з місцевого бюджету має бути виділено 10% вартості реконструкції мережі. Крім цього, при виконанні робіт буде надано спецавтомобіль з автоцистерною питної води, для забезпечення мешканців даної вулиці питною водою на час проведення робіт.

Всі документи вже подані до Польщі. Підписана Угода про співпрацю, яка відбулася на офіційному прийомі міського голови Борислава Володимира Фірмана та польської делегації з міста Заршина на чолі з війтом Андрієм Бетлєєм.

Місто періодично залишається на декілька днів без водопостачання. Основна з головних причин – зношеність міських мереж, деякі з них прокладені ще у 1926 році й вони не витримують навантаження. Щоб зменшити навантаження на мережі міська влада планує закупити регулятори тиску, які дозволять регулювати тиск в трубах. Таким чином вода не буде рвати труби. Через обмеженість коштів в бюджеті було закуплено тільки один регулятор тиску. Процес встановлення регулятора тиску трудомісткий. Потрібно визначити місця установки. На даний час проводиться дослідження та заміри, де потрібно встановити регулятор тиску.

Крім цього ведуться роботи зі встановлення лічильника обліку води на смт. Східницю, що дасть можливість контролювати реальне споживання води цілим селищем. Також ліквідовані несанкціоновані водогони, якими подавалася вода на вулиці Модрицькій, Дрогобицькій, в районі пожежного полігону.

Щодо водопостачання то місто стикнулося ще з однією проблемою – вже протягом трьох місяців не має дощів, навіть у мешканців приватного сектору немає води у криницях. Внаслідок того, що мала кількість опадів на основних водозаборах міста зменшилось поступлення води. Для запобігання таких проблем у майбутньому буде працювати резервний водозабір “Рибник”.

На даний час в місті проводиться інвентаризація ємностей для збору води. Багато такий ємностей якимось чином попали в приватні руки”.

Таким чином стає зрозуміло, що до кінця року в Бориславі якщо не буде ще цілоденне водопостачання, то принаймні воно значно покращиться – міський голова В. Фірман заявив про це недвозначно, не залишивши скептикам жодних надій.

Руслан Зелінський продовжує розповідати про справи ЖКГ міста: “Завершено берегоукріплення перед мостом по вул. С. Бандери, який сполучає Борислав та Східницю. На відновлювальні роботи з берегоукріплення було виділено та освоєно 262 тис. грн. В тому числі, з обласного бюджету 200 тис грн. та 62 тис. грн.. з місцевого бюджету. За ці гроші будівельники демонтували та витягли з під мосту зруйновану частину підпірної стінки та змонтували із фундаментних блоків нову підпірну стінку, яка захищатиме верхню опору мосту від повеневих вод. Загальна довжина ново змонтованої захисної стіни склала 50 метрів.

Щоб бути впевненим за міст по вул. С. Бандери потрібно провести берегоукріплення із з другого боку моста за течією річки. За доручення міського голови була проведена експертиза берегоукріплення за мостом по вул. С. Бандери, яку здійснила науково дослідна лабораторія університету “Львівська політехніка”.

Борислав та місто Жешув (Республіка Польща) готують спільний проект в межах Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна. Зокрема, Борислав буде представляти заходи щодо берегоукріплення та запобігання руйнування мостів. Поляки – протипаводкову систему. А саме в рамках програми у Бориславі на берегоукріплення передбачені: площа Івана Франка, вул. Шевченка та вул. Д. Галицького. Якщо Борислав та Жешув виграє проект, то нашому Бориславу буде виділено 869 тис. Євро, Жешуву – 120 тис. Євро. Цей проект передбачає співфінансування, зокрема, з місцевого бюджету має бути виділено 10% вартості програми.

Зроблена проектна документація моста біля заводу РЕМА через річку Тисмениця. Проектна документація пройшла експертизу та ведуться підготовчі роботи щодо будівництво цього моста. Фінансування будівництва моста ведеться з міського бюджету. Загальна вартість будівництва моста 319 тис. грн. Реалізувавши такий проект дасть можливість розвантажити центр міста. Буде прямий проїзд з вул. Коваліва на вул. Дрогобицьку.

За благочинні кошти був відновлений пішохідний міст біля Тукової гори , який був зруйнований наводками у 2008 році. Кошти на відновлення моста надало МКП “Мажор”.

Гуманітарна сфера

Посмішкою відповів Сергій Оленич, заступник міського голови з гуманітарних питань, на закиди стосовно бажання прихопити ласий шматочок будівлі колишнього військкомату в центрі міста. Володимир Фірман запевняє: “Легше збудувати новий будиночок із сандвіч-панелей, ніж братися за реконструкцію цього об’єкту”. В той же час міський голова розповів, що на місці колишнього військкомату може постати сучасна споруда польської школи. Поляки Борислава подали відповідні клопотання до Варшави, щоб профінансувати купівлю цієї будівлі за кошти Фонду “Допомога полякам на Сході”, інформує наше власне джерело. Таким чином, чутки про купівлю цієї споруди паном Оленичем такі ж безпідставні, як і намагання приписати депутату облради Голобутовському намір зробити в одній зі шкіл чи бібліотек міста гуртівню. Та ці чутки хтось свідомо розпускає, як свідомо пишуться і заяви та скарги у вищі інстанції і в мерії Борислава не виключають, що це справа рук окремих олігархів, котрі незадоволені діяльністю міської влади.

Та надамо слово Сергію Романовичу, котрий окрім того, що є заступником бориславського мера, ще й очолює дрогобицьку міську організацію “Фронт змін”: “Хочу коротко доповісти про зроблене за 11 місяців в гуманітарній сфері. Як і у звіті за 100 днів зазначу, що для роботи в кожній сфері ми застосовуємо системний підхід, тобто, в першу чергу аналізуємо стан справ у кожній галузі і розробляємо Програму розвитку галузі на найближчі роки.

Все те, що стосується змін, викликає не тільки невизначеність серед працівників кожної галузі, але й супротив. Працівники повинні розуміти, що відвідини кожної установи – це не перевірка, а в першу чергу контакт з колективом. Позитивні зміни передбачають ефективне управління кожною сферою. Тому ми майже завершуємо заміну керівників середньої ланки, притому хочу зазначити, що достатньо відчутний кадровий голод, адже пріоритетними для нас якостями новопризначених керівників є фаховість, професійність, чесність та сучасне бачення розвитку кожним керівником сфери, в якій він працює.

Освіта Борислава є однією із найпроблемніших в області. Відтак, спільно з керівництвом обласного управління ми взяли курс на покращення стану справ у даній галузі. Освіту очолив новий професійний керівник Лесик Віталій Романович, який до того працював 8 років директором школи. Нарешті освітня галузь, за декілька останніх років свого існування отримала «Програму розвитку освіти на 2011-2012 навчальний рік». Провелася серйозна робота над зменшенням видатків на енергоносії, встановлено лічильники теплової енергії в усіх закладах освіти де вони були відсутні, частково провели заміну вікон у декількох закладах освіти, розроблена й запрацювала «Програма теплий клас» за якою пластикові вікна у школах встановлюються спільними зусиллями влади та батьків.

Вжиті заходи щодо скорочення витрат на індивідуальне навчання учнів відтак воно скорочено у два рази, що дасть суттєво економію коштів близько 800 тис. грн. Загалом за цей рік відділом освіти вдалось заощадити понад 1 млн. грн. за рахунок економії різного роду витрат.

Відкрито додаткових 40 дошкільних місць. Зусиллям міської влади та обласних депутатів отримано субвенцію з обласного бюджету на розвиток дошкілля у сумі 52 тис. грн. вперше за багато років буде замінено меблі у двох дошкільних закладах. Розроблено програму забезпечення потреб мешканців у дошкільній освіті. Відтак за 4 роки ми готові відкрити понад 200 додаткових місць у дошкільних навчальних закладах.

Підвищено відсоток охоплюваності дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою з 69% до 90%, що є одним з вищих показників по області. Спільно з адміністрацією шкіл вирішено питання з охороною великих шкіл. Цьогорічна винагорода вчителям «За сумлінну працю сягнула 42% замість запланованих 5%. При відділі освіти відновлено роботу ремонтної бригади, яка не функціонувала багато років, це дасть можливість суттєво заощадити кошти на ремонтах і власними зусиллями покращити стан освітніх установ. Змінено 6 керівників установ освіти і цей процес триватиме, сьогодні ми відчуваємо великий кадровий голод, але такі зміни це вимоги сьогодення. Суттєво покращено роботу позашкільних навчальних закладів, для ДЮСШ відкрито ряд нових спортивних секцій. За рахунок виходу на заслужений відпочинок педагогічних працівників понад 30 ставками довантажено педагогічні колективи міста.

Щодо медичної сфери, то зазначу, що проведена реорганізація стоматологічної поліклініки, у два стоматологічних відділення, це дасть змогу заощадити нам понад 700 тис. грн.

Основною нашою метою є наближення медицини до населення, відтак відкритий центр первинної медико-санітарної допомоги у приміщенні жіночої консультації в найбільшому мікрорайоні міста по вул. Коваліва.

Згідно позитивного рішення комісії обласного управління охорони здоров’я планується перенесення дитячого відділення у інше приміщення в якому продовжується ремонт, замінені вікна на пластикові і яке за усіма параметрами є значно кращим ніж колишнє приміщення яке знаходиться у міському парку і однозначно є непридатним для лікування хворих. Тривають структурні зміни в межах БЦМЛ.

Прийнято міську програму розвитку культури Борислава «Сучасний культурний простір» на 5 років до 2016 року. Робляться вагомі кроки по створенню музею нафтовидобутку під відкритим небом, який буде розташовуватись у місті Бориславі на території міського парку культури і відпочинку.

Розробляються заходи щодо реклами нашого міста Борислава та програма святкування 625-річчя міста. Впорядковуємо ряд рекламно-інформаційних довідників про Борислав, працюємо над виготовленням сувенірної продукції.

Досягнуто домовленість з кампанією Київстар по встановленню 10 комп’ютерів у бібліотеках міста для доступу населення до мережі Інтернет.

Розроблені і винесені на чергову сесію міської ради дві програми: «Міська програма захисту та реабілітації інвалідів на 2011-2014 роки» та «Міська комплексна програма соціальної підтримки окремих категорій громадян», які обговорені на засіданні круглого столу за участю громадськості міста Борислава. Ведеться постійний діалог та співпраця з громадськими організаціями.

На обліку територіальному центрі обслуговування одиноких громадян перебуває близько 700 одиноких з яких 230 осіб постійно отримують соціальні послуги вдома. Ми є одним із небагатьох міст яке надає муніципальні субсидії сім’ям де проживає 2 і більше інваліда а також одиноким пенсіонерам які є інвалідами 1 і 2 груп. Проводяться благочинні акції з нагоди Великодніх та Різдвяних свят але наймасштабніша акція для літніх людей це є відзначення дня людей похилого віку яке проводиться нами єдиними в області на загальноміському рівні і до якого залучаються усі без виключення пенсіонери міста.

Цей рік ми вперше працюємо по спрощеній системі надання субсидій населенню на житлово-комунальні послуги. Цього року буде здано в експлуатацію приміщення управління праці та соціального захисту населення по вул. Грушевського, що надасть можливість покращити умови прийому громадян.

Ми ведемо постійний діалог з молоддю та молодіжними організаціями і вже маємо досить позитивні зрушення. Молодіжними організаціями запропоновано ряд цікавих проектів і прийнято рішення щодо їхньої реалізації. Систематично проводяться заходи щодо запобігання торгівлі спиртними напоями та тютюном для неповнолітніх.

Зроблені певні кроки щодо запобігання та профілактики негативної поведінки серед школярів. З приємністю відзначу, що ми одні з перших в області, та одні із не багатьох в Україні створили шкільну службу примирення. Представники відділу освіти і центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді пройшли стажування у Києві щодо створення шкільних служб примирення (стажування відбулось за кошти громадських організацій). Така служба вже діє у міській гімназії і буде створена у кожній школі міста.

Розробляється ряд заходів щодо профілактики та запобігання захворювання на СНІД. Створено координаційну раду з проблем туберкульозу ВІЛ СНІДУ і наркоманії робота якої дає позитивні результати. Ведеться широка інформаційно-пропагандистська кампанія щодо боротьби та профілактики суспільне небезпечних узалежнень.

В ході оздоровчої кампанії 2011 року оздоровлено 1289 дітей, що становить 31,3% в порівнянні з 2010 11% тобто збільшено в 3 рази. На оздоровчу кампанію використано 1млн. 350 тис. грн., з них спонсорських 960 тис. грн. Доречно відзначити, що громадськими організаціями оздоровлено 16,1%.

Проаналізовано стан викладання спортивних дисциплін у загальноосвітніх закладах міста.

Збільшилась кількість сімей та окремих дітей взятих під соціальний супровід при цьому зменшився час їхнього перебування під супроводом, що свідчить про якість та оперативність надання соціальних послуг.

Борислав одне із небагатьох міст в якому діти сироти і позбавлені батьківського піклування виховуються і проживають в сім’ях опікунів і піклувальників а не в інтернатних закладах і за останній рік, завдяки широкій інформаційній кампанії, суттєво збільшилась кількість подружніх пар які бажають усиновити чи взяти на виховання в сім’ю дітей.

Цьогоріч у п’ять разів збільшено фінансування з міського бюджету на спортивні заходи та збори в наслідок чого збільшилась кількість міських спортивних заходів та забезпечена участь команд у обласних та республіканських змаганнях. Результатом цього є чемпіони світу, чемпіони Європи та призери Всеукраїнських змагань. На належному рівні здійснюється утримання міського стадіону «Нафтовик». У співпраці з управлінням фізичної культури та спорту облдержадміністрації у місті буде встановлено перший сучасний антивандальний тренажерний майданчик.

Спільно з відділом освіти запроваджені ранкові руханки з учнями початкової школи навчальних закладів міста”.

Заключне слово від “Трускавецького вісника”

Незважаючи на те, що стаття про звіт бориславської влади за рік роботи вийшла занадто велика навіть як для Інтернет-видання, одразу зазначимо, що поза нашою увагою залишилося ще багато дрібниць, котрі насправді зовсім не є дрібницями. Постараємося їх подати в цьому розділі в короткому, хоча дещо й несистемному вигляді. Отже, ми почули про те, як важко вирішити питання водопостачання в Бориславі, котрий в Україні має найбільший перепад висот – 300 метрів (подібна ситуація хіба ще в Дніпропетровську, проте там є більше ресурсів та можливостей); відсутність дощів ось уже 4 місяці теж не сприяє позитивному вирішенню проблеми, а свердловини не можна бурити і видобувати з них воду через специфіку міста. В той же час багато води витрачалося просто безглуздо – на непрацюючих фабриці нетканих матеріалів були діючі 3 вводи, на колишньому фарфоровому заводі – 2 вводи. Керівництво “Бориславводоканалу” не діяло як менеджери, а як недалекоглядні чиновники, тож і було створено нову організацію – КП “Вододар”.

Надія на те, що в місто зараз прибіжать інвестори, невелика. Були великі шанси залучення у місто коштів перед кризою, та тодішнє керівництво не використало момент. “Дорога ложка к обеду” – згадує російське прислів’я Володимир Стахович. Та пошук інвесторів триває, голландська фірма хоче зайнятися розробкою газу, є цікаві пропозиції по ряду проектів від поляків, канадців, німців та інших зарубіжних потенційних інвесторів. На жаль, нема надії і на свого, бориславського інвестора, бо місто убоге. Знову ж таки, на жаль.

Ряд законів не сприяють покращенню ситуації. Було відверто висловлено незадоволення новими бюджетним та податковим кодексами, тепер місто втрачає навіть ту дещицю, котра в ньому залишалася раніше. Недобросовісність окремих місцевих підприємців, їхнє небажання допомагати місту та нерозуміння його потреб – теж проблема. В той же час радує підтримка простих людей. Сергій Оленич зазначає, що вдалося знайти порозуміння із батьками учнів – коли батьки ставлять у класі одне нове пластикове вікно задля енергозбереження, то влада обіцяє поставити два. Володимир Фірман – не прихильник гігантоманії. “Хай будуть виконані менші справи, проте доведені до кінця”, – зазначає мер. Заважає і політична заангаждованість окремих популістів, в тому числі і на рівні обласної, а навіть Верховної рад. Важке питання – зміна свідомості людей, котрі часто виявляються не готові до роботи в нових умовах, не готові до викликів часу. Та це – проблеми не лише Борислава.

Ось такий він Борислав, котрий не сміється ще з часів Івана Франка, як не сміявся він, до речі, і тоді. Та головне, що і не плаче, а зціпивши зуби, працює. “Не ридать, а здобувать хоч синам, як не собі, кращу долю…”. Влучно підходять ці слова Великого Каменяра до теперішньої ситуації в Бориславі.

Володимир Ключак

(Переглядів 244 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви