Не зважаючи на той факт, що навколо реконструкції вулиці Т. Шевченка є чимало різних розмов та дискусій, міська влада впевнено дотримується своєї позиції. Нині вона нагадує удава, котрий цілеспрямовано ковтає занадто велику для себе поживу, думаючи, що відлежиться в кущах і перетравить. Та кожного дня з’являються нові передумови до того, що «ковтнути і перетравити» вулицю Т. Шевченка просто так не вийде. Нещодавно на одному з найпопулярніших Інтернет ресурсів міста («Трускавецький вісник») з’явилася публікація, що свідчить про реакцію громади на таку реконструкцію – мешканці сусідньої вулиці Річки проти так званого переведення вулиці Т. Шевченка в статус пішохідної. Принаймні люди хочуть обговорити цю тему на громадських слуханнях і для цього вже скерували своє звернення до міського голови та правоохоронних органів.
Вони по суті і не знають, що в жодних документах та нормах про її пішохідний статус не йдеться й близько. І в проекті її реконструкції, проголосованому ТМР, немає навіть згадки про цей статус. Його придумали і намалювали згідно забаганок керманичів міста буквально на коліні. І першим доказом цього є невідповідність проекту найголовнішому містобудівному документу – генеральному плану розвитку та містобудування Трускавця.
Цей документ, котрий свого часу пройшов декілька державних експертиз та десятки погоджувальних інстанцій, чітко передбачає статус вулиці: вона має стати головною магістраллю міста поряд з вулицями Стебницька, І. Мазепи, Дрогобицька та ін. І той факт, що розмови про переведення цієї вулиці в статус пішохідної точилися ще на стадії розробки генерального плану та не знайшли підтримки у жодній з містобудівних чи дозвільних інстанцій, ще раз свідчить про кілька важливих моментів. Перший – міська влада чітко і цілеспрямовано пов’язує удавку на головну артерію міста, а друге – при цьому міські чиновники плювати хотіли на законність дій та будь-які норми та правила. До того ж не варто забувати, що це недолуге і обмежене бачення розвитку міста вже у найближчому майбутньому може спричинити чимало фінансових втрат. Бо насправді такий крок змушує владу в недалекому майбутньому продумувати паралельний проїзний шлях для з’єднання західної та східної частини міста (бо він потрібен у будь-якому разі), а ще й розбудовувати додаткові під’їздні шляхи до численних об’єктів, які волею чиїхось непродуманих кроків опиняться у транспортній пастці. Та, судячи з розмаху справи, на відміну від тих, хто безпосередньо на собі відчує пішохідну «удавку», мерія почувається впевнено, як у тому іронічному висловлюванні «Бий посуд, я оплачую!».
Не так упевнено нині почувають себе і ті, для кого довжина дороги прямо пропорційна до можливості врятувати чиєсь життя. У місцевих МНСівців і нині немає розуміння, як узгодити це самовільне перекроювання шляхів із європейськими вимогами та стандартами, згідно яких будувати пожежно-рятувальну станцію імовірно доведеться тепер в іншій, східній частині міста. І це ще один доказ того, що перед тим як «різати» наші чиновники не примудрилися й разу «поміряти». А те, що ріжуть по-живому, не узгоджуючи з мешканцями, існуючими об’єктами та ігноруючи думку фахівців, це вже факт. Цікаво, що про це думають правоохоронні органи? Невже і далі вірять, що це дрібна помста влади ПрАТ «Трускавецькурорту»? Навряд. Про масштаби порушень та результати такого свавілля вже добре обізнані у міській прокуратурі. Тож залишається лише очікувати бодай на якусь реакцію правоохоронців. Аби тільки не було запізно. У наших кризових умовах бруківка, котру стелять основною проїзною вулицею, вже – на вагу золота.
Галина Носова, газета «Трускавецькурорт»
ТОП коментованих за тиждень