Львівщина представила концепцію мережі туристичних шляхів. Про це інформує департамент міжнародного співробітництва та туризму Львівської ОДА. В департаменті спільно з експертами напрацювали та представили концепцію мережі туристичних шляхів Карпатського регіону. Проект спрямований на створення в Україні туристично-інформаційної інфраструктури за європейськими стандартами.
Під час зустрічі начальника управління туризму та курортів Мінекономрозвитку України Івана Ліптуги, першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського та представників областей Карпатського регіону фахівці туристичної галузі представили проекти автомобільних туристичних шляхів Львівщини та шляхів активного туризму України та Карпатського регіону.
Зокрема, головними турмагістралями стане автошлях Е40, який пролягає через Краковець-Львів-Броди на Київ, та Е-50, який проходить із Закарпаття територією нашої області через Сколе-Стрий на Тернопільщину.
Серед європейських велосипедних туристичних шляхів Україну з Європою сполучатиме шлях R4, який об’єднує Францію з українською столицею та проходить саме через Львівську область.
Також були представлені два міжнародні велошляхи. Перший – R63-Прага-Львів, який територією України пролягатиме через такі населені пункти: Смільниця-Хирів-Нижанковичі-(через Перемишль, Польща)-Шегині-Самбір-Рудки-Львів. Та другий – R61- через Великий Березний, Ужоцький перевал, Турку, Старий Самбір, Хирів, Смільницю навколо Надсянського національного парку, Бєщадського національного парку (Польща) і національного парку “Полоніни” у Словаччині.
Окрім цього, територію Львівщини пронизуватиме і один пішохідний трансєвропейський шлях: із Ірландії через Альпи і Карпати до Босфору. В Україні його перебіг запланували вздовж Головного Карпатського хребта. Деталі ще узгоджують, проте планують, що пролягатиме він із Устиків-Гурних (Польща) територією Турківщини і Сколівщини, потім до території Румунії.
Планують ще водні та кінні (перебувають у проекті) туристичні шляхи.
Детальніше мережу туристичних шляхів України обговорять у лютому під час зустрічі між представниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України й регіональними фахівцями. За словами начальника управління туризму та курортів Мінекономрозвитку Івана Ліптуги, досвід Львівської області поширять і на інші регіони України.
Як не прикро це констатувати, але наразі всі плановані головні туристичні шляхи оминають Дрогобиччину. Так, начебто не існує пам’ятки ЮНЕСКО церкви св. Юра в Дрогобичі, так, начебто немає в Дрогобичі Шпихліра, найбільшої в Західній Україні хоральної синагоги, костьолу св. Варфоломія, церкви Воздвиження та інших пам`яток. А скільки об’єктів можна показати на території району – це і знаменита гора Коньова (інша назва – Героїв Небесної Сотні) в Довгому Гірському, і батьківщина Андрія Мельника – село Воля Якубова, і унікальна колекція мощей в бориславській церкві св. Анни, і безногий пам’ятник Степану Бандері у Трускавці (єдиний такого роду в Україні, а може й у світі), і об’єкти промислового туризму в Стебнику та Бориславі, і багато чого ще. А що вже казати про два курорти на Дрогобиччині – Трускавець та Східницю (медичний туризм – окрема тема)! Адже тут діє чимало туристичних організацій, які вміють зацікавити туриста, мають що запропонувати йому, щоб він залишився задоволеним від перебування в Карпатах. І є відповідна база, щоб розмістити велику кількість туристів…
Сподіваємося, що цю інформацію відносно умисного чи несвідомого ігнорування туристичних об’єктів Дрогобиччини при розробці головних туристичних маршрутів Карпатського регіону не залишать поза увагою наші обласні депутати, і виправлять цю помилку. Дрогобиччина має що показати Україні та світові і жоден чиновник не має права ставити наш регіон на узбіччя головних туристичних шляхів.
ТОП коментованих за тиждень