Якби ми… не відвернули ту аварію, то України б точно не було, а може й пів-Європи…
Анатолій Андрійович Ситников, працівник і ліквідатор ЧАЕС
26 квітня о 1-й годині 32 хвилини небо над сновійними водами Прип’яті спалахнуло мільйонами бенгальських вогнів. Над Чорнобильською АЕС повисла оранжева заграва, а потім тисячі квадратних кілометрів накрила така моторошна тиша, мов перед кінцем світу.
…Сьогодні над зоною відчуження стоїть така ж сама дзвінка тиша. Вишні вибухають білим цвітом. Трави вибуяли в пояс. У лісових озерах скидаються велетенські щуки. Проте немає ні садівників, ні косарів, ні рибалок. Безлюдний континент. Полиново-атомна Антарктида. У напіврозваленій хатині покинута напризволяще лялька сумовито дивиться крізь розчахнуте вікно в тривожну далину. Кого вона визирає? Скрипучі ясенові двері на зіржавілих петлях журливим скрипінням поминають тих, кого вже не повернути…
Cаме на цю тематику 25 квітня у центральній міській бібліотеці Трускавця було проведено годину пам’яті “Чорне крило Чорнобиля”, яку організували працівники бібліотеки Галина Грицило, Діана Боднарчук та Ірина Цимбаляк. Учні ЗСШ№1 мали змогу переглянути документальний фільм “Чорнобиль, як це було…” та ознайомитись з книжковою виставкою “Чорнобиль не має минулого часу”. Підібрані світлини до фотоекспозиції “Чорнобиль до і після” показали страшні перетворення квітучого міста в пустку.
Поклонімося героям, які захистили Україну і світ від планетарної катастрофи. Нехай це лихо в світі не повториться повік!
Діана Боднарчук, зав. відділом з основного виду діяльності ЦБС м. Трускавця
ТОП коментованих за тиждень