«Наше місто-курорт все частіше відвідують делегації з ближнього і дальнього зарубіжжя. Днями Трускавець приймав поважних гостей із Санкт-Петербургу. Організували приїзд російської делегації Дмитро Перев`язкін і Павло Мезерін – керівники офіційного представництва Трускавця у Санкт-Петербурзі, відкритого за підтримки Президента Російської Федерації і губернатора міста на Неві…».
Такими словами починається стаття «Народна дипломатія», вміщена в офіційному бюлетені Трускавецької міської ради «Голос ради» № 5 (249) за червень 2011 року. Її скорочений варіант було розміщено на веб-сторінці Трускавецької міської ради (посилання http://truskavets-city.gov.ua/modules.php?name=News&file=print&sid=2466).
2011 рік… В Україні – розгул злочинної влади Януковича. В Росії – той самий режим, що і тепер, режим Путіна. Ти ба, сам Владімір Владімірович підтримав представництво Трускавця в РФ, яке досягнення!
Було б смішно, якби не було так сумно. Згадані на початку статті Дмитро Перев`язкін та Павло Мезерін є одіозними фігурами для Трускавця. Посадовивши в крісло міського голови свого кандидата, росіяни не залишили його сам на сам з місцевими. Періодичні «наїзди» мали свою мету – і це не тільки консультації. Розподіл ролей був відпрацьований ще з 2009 – Перев`язкін в Пітері, а Мезерін «в полі», тобто в Україні.
В 2011 році вони знову приїхали обидва. Їхні обличчя – на фотоілюстрації до статті «Народна дипломатія» невідомого автора. Поруч з ними – їхній підопічний, Руслан Козир.
Ось який коментар в цій же статті «Голосу ради» дає Павло Мезерін на запитання: «Чи не обтяжить державний патронат взаємовідносини між містами?»: «У Росії державний патронат надає стосункам сили і авторитету…». Це говорить той, хто через два роки примірятиме на себе роль «вигнанця» і мало що не постраждалого від «путінського режиму». А тоді, в 2011, майбутній «біженець» пробував схилити до співпраці з РФ деяких відомих трускавчан…
2013 рік, початок Євромайдану. 2014, Революція Гідності. Україна в огні і «рятувати» її поспішає з Санкт-Петербурга політтехнолог Мезерін. Мовляв, нема свободи слова в РФ, не дають можливості друзям України і слова сказати.
Розроблений сценарій, розроблені ролі. Знову Перев`язкін в центрі, на зв’язку, а Мезерін – «в полі», бо ж із досвідом. Виступає в ролі експерта на підозрілих сайтах та телеканалах, щось пробує втовкмачити зазомбованим любителям Савіка Шустера (тут виступає як заступник головного редактора газети «Джерела Трускавця», власником якої є екс-мер Трускавця Р. Козир), дає інтерв’ю.
В 2015 Мезерін – знову у Трускавці. Місцеві вибори. Брудні політтехнології в дії, але очікуваного результату вони не дали. Трускавчанам поволі почали відкриватися очі і вони зрозуміли «хто є хто». Друзі Путіна не можуть бути керманичами Трускавця. Віриться, що колись відкриються очі і спецслужбам, які покликані захищати національні інтереси України.
Але ми відхилилися від теми. Цікаво, чи існує все-таки представництво Трускавця в Пітері, відкрите «за підтримки президента Російської Федерації»? Чи може воно трансформувалося в неофіційне представництво президента Російської Федерації в Україні?
Хотілося б помилятися, але чомусь здається, що тих «представництв Путіна в Україні» хоч гать гати. І очолюють їх хитрі «гнані» експерти, які краще від українців знають, чого хочуть українці і що з тою Україною робити…
Володимир Ключак
На фото: копія бюлетеня «Голос ради»; Дмитро Перев`язкін та Павло Мезерін в Трускавці (на фото обведені червоним).
ТОП коментованих за тиждень