Ми вже писали про проблему загазованості Борислава. Деякі екперти стверджують, що скільки би грошей не дали на розв’язання цієї проблеми, все одно їх буде мало. На наступну п’ятирічку (2013-2017 роки) уряд збирається вгатити у Борислав майже 70 мільйонів гривень. Ще невідомо, чи вся сума надійде, як це трапилося в 2001-2005 роках, та й якими будуть відкати, але навіть ці кошти – крапля в морі порівняно з тим, що дійсно потрібно для розв’язання проблеми.
Ніхто не може дати гарантії, що в Бориславі не станеться техногенної катастрофи. 1972 року на вулиці Щорса (тепер Володимира Великого) підірвався хлібний магазин, загинули люди. А нині найбільш загазованими вважають ділянки в міському парку, на вулиці Івасюка (біля озокеритової шахти), на вулиці Шевченка (біля УБР) та на вулиці Володимира Великого (біля сьомої школи). Насправді таких ділянок набагато більше, просто не все можна зафіксувати приладами.
У декого виникає ідея переселити бориславців в інше місце, бо ліквідувати загазованість навряд чи вдасться. Але чи зважиться уряд на розв’язання цієї широкомасштабної проблеми? Життя людей ставлять не в гріш, так що бориславцям доводиться рятуватися самим. Але як?
Зараз нам запудрять мізки передвиборчою кампанією. Але проблема загазованості Борислава від цього не зникне. А задавнену хворобу, як відомо, завжди важче лікувати…
Анатолій Власюк, часопис «Тустань»
ТОП коментованих за тиждень