30 листопада у світлиці ратуші відбулося чергове засідання робочої групи зі стратегічного планування у рамках проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ). Нагадаємо, що цей проект реалізується від січня 2010 року до грудня 2014 року Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку і надає підтримку у вдосконаленні планування і надання послуг, що сприяють економічному зростанню та розвитку, в 13 містах Львівської та Дніпропетровської областей. До цього переліку увійшов і Дрогобич. Одним із найголовніших завдань проекту є вироблення Стратегії економічного розвитку міста, над чим зараз активно працюють.
У засіданні взяли участь представники міської влади, громадськості, підприємці, журналісти.
Консультант зі стратегічного планування проекту МЕРМ Ігор Гірчак ознайомив присутніх із аналітичним звітом про результати проведеного SWOT-аналізу міста. Враховуючи розроблений раніше профіль міста, результати опитування представників бізнесу та SWOT-аналіз, були визначені два стратегічні напрямки, на які варто звернути увагу для покращення економічного розвитку Дрогобича:
– вигідне географічне розташування; друге за розвитком промислового потенціалу місто Львівщини; добре розвинені добувна, нафтопереробна, машинобудівна та харчова промисловість; наявний надлишок кваліфікованих трудових ресурсів; є вільні земельні ділянки, придатні для будівництва нових підприємств; зацікавленість регіоном з боку зовнішніх інвесторів; можливості для розвитку нових високотехнологічних підприємств; добре транспортне сполучення; розвиток прикордонної співпраці; достатній резерв енергетичних потужностей. Це дає підстави стверджувати про перспективи Дрогобича як регіонального індустріального центру з диверсифікованою промисловістю з переважанням інноваційних підприємств на базі високих технологій;
– розвиток малого та середнього підприємництва через наявність великої кількості споживачів товарів і послуг, достатньої купівельної спроможності населення, наявність кваліфікованої робочої сили, постачальників сировини; достатня економічна активність населення; готовність до освоєння нових сфер господарювання (у т.ч. виробництва); розвиток інфраструктури підтримки бізнесу (у перспективі); покращення бізнес-клімату. Це дозволяє говорити про перспективу економічного розвитку Дрогобича як міста розвиненого підприємництва та активних підприємців.
Ці два стратегічні напрями становлять основу Стратегії економічного розвитку, реалізація якої сприятиме розвитку соціально-культурної та житлово-комунальної інфраструктури, підвищенню якості життя громади загалом.
Учасники засідання під час роботи в групах та активного обговорення сформулювали стратегічні проблеми за цими двома напрямками та можливі шляхи їхнього вирішення. Фахівці проекту МЕРМ узагальнять та опрацюють цю інформацію. Під час наступного засідання робота над Стратегією розвитку Дрогобича продовжиться.
Ярослав Грицик, газета “Галицька зоря”
ТОП коментованих за тиждень