Дрогобицькі волонтери повернулися із зони АТО, куди втретє доставили допомогу воїнам, які боронять східні рубежі України. За словами активіста Олега Яводчака, відвезено велику кількість продуктів, чимало різноманітних засобів – приладів нічного бачення, біноклів, дальномірів, гумові чоботи, дощовики та ін., в чому воїни мають найбільшу потребу.
«Побували в підрозділах, в яких несуть службу чимало дрогобичан і стебничан, – каже О. Яводчак. – Щодо наших армійців – це дуже серйозні хлопці. Суджу по своєму сину. За два місяці перебування в зоні АТО він змужнів, набрався життєвого досвіду, став зовсім іншою людиною».
Волонтери помітили, що вояки втомлюються, на їх погляд – потрібна ротація. «Дуже актуальними є питання навчання військовозобов’язаних і скерування їх в підрозділи, забезпечення озброєнням», – кажуть волонтери. За їх словами, армія стовідсотково забезпечена харчами і водою. «У нас була проблема, де подіти приблизно 1,5 т вантажу макаронів, гречки рису, консервів, в т.ч. і м’ясних. Але врешті-решт знайшли підрозділ, який там недавно і його забезпечення ще належно не налагоджено. Йому і допомогли», – сказав волонтер Микола Походжай.
Розповіли волонтери в чому мають найбільшу потребу воїни. Насамперед, в теплій білизні, уніфікованій термобілизні, бушлатах, теплих черевиках, теплих шкарпетках, в’язаних шапках, та в’язаних рукавичках. Дуже потрібні – тактичні окуляри, спецзасоби – дальноміри, прилади нічного бачення, тепловізори. Вони звернувся до усіх, хто має бажання допомогти, працювати із спільнотою «Дрогобич SOS – допомога армії».
Розповіли волонтери і про проблеми, які виникають при доставлені посилок, що їх передають воякам рідні і близькі. Цього разу вони доставили 36 посилок.
«Зауважу, що ніхто ні з командування, ні будь-яких спецпідрозділів не несе жодної відповідальності за ті посилки, які ми доставляємо, – каже О. Яводчак. – У бойовому статуті не передбачено передачі будь-яких посилок, наголосив один із заступників командира бригади. Ті посилки, які ми передаємо, передаємо під чесне слово. Якщо той, кому посилка адресована, на місці, він її отримує. Якщо на бойовому посту – в зоні недосягання поставки харчування, посилки залишаються при штабі. Є ймовірність, що вони можуть не дійти до адресата. І тоді пред’являють претензії нам, що ніби ми їх десь поділи».
Волонтери розповіли про випадок, коли частина посилок була завантажена у спецтранспорт, який віз боєприпаси. Його підірвали, слава Богу, що живими залишились водій і супроводжувач вантажу. Посилки знищені.
«Схід у синьо-жовтих барвах – зупинки, опори, навіть високовольтні, – ділились враженнями волонтери від побаченого на сході. – Усі міста заквітчані Державними прапорами. На білбордах гасла: «Донецьк – це Україна», «Луганськ – це Україна». Маса білбордів, що прославляють Україну. Серед гасел, які часто повторюються, «Дякую Українській армії, що визволила нас!».
За словами волонтерів, більшість людей вважають, що їх край – це Україна. Їм розповідали, що хто був під сепаратистами і терористами, ті, що хотіли бути в Росії, вже того не хочуть.
ТОП коментованих за тиждень