Ця публікація є відголосом на інтерв’ю міського голови Руслана Козира у газеті «Джерела Трускавця», число 28 (511), грудень-січень 2012 року. Авторський підпис під публікацією поставив Любомир Поливка.
Не вникаючи у весь зміст діалогу Любомира Поливки з Русланом Козиром загалом, маю намір торкнутися лише одного пункту люб’язної розмови «шефа» і його підлеглого. Стосується він каменю, кинутого у город журналістів інших видань, не лояльних до діяльності міської влади Трускавця. Наперед зазначу, що не для того пишу цю публікацію, щоб і собі кинути навздогін: «самі такі», але з наміром розставити крапки над визначеннями, якими образливо названо журналістів – «духовно убогі», «кілери від журналістики» та «горе-писаки».
Отже, у вказаному номері названого видання наприкінці інтерв’ю під назвою «Руслан Козир: головний дарунок – впевненість громади міста у завтрашньому дні» є таке: «Руслане Ярославовичу (запитує Любомир Поливка, – прим. В.К.), не можу зрозуміти, чому Ви не практикуєте судові позови проти тих горе-писак, котрі публікують всілякі побрехеньки проти Вас і Ваших підлеглих? Адже це не тільки образа гідності, псування Вашого іміджу, це свідоме введення в оману тисяч трускавчан. Якась протидія з Вашого боку мусить бути, це безперечно, бо «кілери» від журналістики відчувають цю слабинку і вміло нею користуються…» Тут без зайвих коментарів видно, що той, хто ставить запитання, прямим текстом «накручує» співрозмовника на потрібну відповідь. До того ж, Любомир Поливка «наїхав» не на кого-небудь, а, здавалося б, на своїх колег – журналістів. Тож, почнемо з останнього – автора публікації, в якій «акула пера» ображається на місцевих «горе-писак», що ті часто «скубають» мера Трускавця, не даючи тим самим спокою ні йому, ні його підлеглим, читай, і йому самому – Любомирові Поливці. Тепер він «в.о. головного редактора» газети «Джерела Трускавця», свого часу був «и. о. редактора» газети «Трускавецкая здравница». А ще – «духовно багатів» під опікою компартії Союзу РСР, щоб тепер не соромно було очолювати довірену йому газету, яка висвітлює позиції «чесної влади» Трускавця…
…У 1987 році в селі Грушів на Дрогобиччині сталося чудо – на місцевій церкві об’явилася Божа Мати. Реакція тодішньої компартійної преси на подію була блискавичною: усі газети, у тому числі й «Трускавецкая здравница», опублікували «викривальні» статті про «неправдиве чудо». Остання об’явленню Пречистої Діви Марії присвятила цілі дві сторінки («ТЗ», 29 травня, 1987 рік). Чого варті лише заголовки публікацій: «Кому это выгодно», «Плод воображения», «Я осуждаю», а також вірш під назвою «Чудотворна» (з «лапками» в заголовку).
Тодішня «Трускавецкая здравница» рясніла також іншими заголовками публікацій під авторством Любомира Поливки, які висвітлювали «советскую дейтвительность», ось лише деякі з них: «Всегда ли в авангарде коммунист?» (22 грудня, 1987 рік), «Необходим крутой поворот» (18 грудня, 1987 рік), «Работать надо!» (4 грудня, 1987 рік), «Перестройка – не пустой звук» (підписано: П.Гай, 2 жовтня, 1987 рік), «С позиций требований дня» (підписано: П.Гай, 14 серпня, 1987 рік), «Гласности правое дело» (12 червня, 1987 рік), інші. Звісно, що така плідна праця «акули пера», вірного ленінця Любомира Поливки, належним чином винагороджувалася – у жовтні 1988 року шляхом таємного голосування його було обрано членом нового бюро компартійної організації у Трускавці. Про цю важливу подію 7 жовтня цього ж року сповістила «Трускавецкая здравница».
Не зайвим буде зауважити, що в той час уже йшло пробудження української нації, а компартія ось-ось мала втратити свою керівну роль. Кожен з українців, хто був багатий духом і думав про майбутнє нашої держави, вкладав свою лепту у відродження нації. Я, для прикладу, брав участь в освяченні могил героїв українського народу – грав при цих подіях на бандурі та лірі. Згодом, узявши до рук інструмент, подався до Трускавця й у середовищі різномовних відпочивальників піднімав українського духа. Це навіть стало улюбленою справою і переросло у відродження кобзарства на професійному рівні.
А зовсім неподалік, біля громадської вбиральні, тоді продавав лахи один із тих, хто тепер називає журналістів, а серед них і мене, «духовно убогими» лише за те, що ті надто часто його «скубають». Сьогодні цей чоловік одягає вишиванку і говорить гучні слова про патріотизм. Це стало для нього ширмою, якою можна відгородитися від усяких неприємностей. Нещодавно одна з них мало не стала для нього фатальною – повалення погруддя Івана Франка у скверику міста. Однак, умілець так викрутився, що позаздрив би Остап Бендер – усю провину за руйнацію погруддя звалив на загадкові «антиукраїнські сили». Серед них вбачали навіть журналістів, котрі «посміли» вважати винними у махінаціях з погруддям Франка теперішню міську владу Трускавця. Мова йде про першу особу у місті – чинного міського голову Трускавця Руслана Козира.
У цій історії своїм опонентам можу порадити: у стосунках з людьми керуйся Святим Письмом і все буде гаразд. Перше, ніж шукати скалку в чиємусь оці, пошпортай у своєму, чи нема там колоди. За себе скажу: я насправді не боюся бути убогим – матеріально. Все ж намагаюся стати багатим – духовно. Найбільший мій скарб – Десять Божих Заповідей.
Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір’я»
АГЕНТ “ТЕРЕЗА” ИЛИ ПОСЛЕДНИЙ РЫВОК АННЫ ГЕРМАН
Для того, чтобы жить красиво, надо было вырваться из родного села, подальше от цукристых плантаций. Но как-то не получалось. Пыталась Галя два раза поступить учиться — дальше первого экзамена не получалось. И то понятно — гуси, куры, сельская школа, откуда там знаниям взяться. Наконец, удалось от ненавистных буряков сбежать, правдами и неправдами устроиться в районной газете машинисткой. Но, как оказалось вскоре, работа машинисткой не слишком отличалась от колхозных плантаций. Требовался гениальный ход. Ход, как обычно, подсказали старшие товарищи. Газета, где работала Галя, была органом Миколаевского райкома партии. К местным партийцам проверить и наставить, а то и просто отдохнуть в живописных предгорьях Карпат регулярно наведывались ответственные товарищи из руководящих инстанций разного рода и калибра. После поучений и наставлений всем этим товарищам требовалось отдохнуть и расслабиться, отойти немножко от дум державных. Вот тут и Галя понадобится — песни там спеть, на столе станцевать, то да се…
http://www.ua-pravda.com/argumenti-i-fakti/agent-tereza-ili-posledniy-rivok-anni-german.html
Дивно, але Кирилич має рацію, журналіст який дописується до образ – замовний журналіст який не маючи правдивої інформаційної теми , просто ображає опонентів свого замовника. А ставити у провину журналіста , що він при СРСР підтримував політику КП СРСР і писав відповідні статті, це те саме , що розказувати байки про те що навчаючись у ВУЗах колишнього СРСР , я умисно з партіотичних поглядів українця не вивчав марксисько-ленінську теорію комунізму і заліки з неї не здавав і отримав диплом. Ха-ха.