Нещодавно Дрогобиччину сколихнули одразу дві жахливі новини, які обросли не менш жахливими чутками, що множилися у геометричній прогресії.
29 жовтня працівником Дрогобицької міської бібліотеки ім. Чорновола було виявлено труп 40-річного мужчини, посинілого від холоду. Покійний був одягнений у спортивний костюм і тапочки.
Напередодні першого листопада, коли, за давнім християнським звичаєм, родина вшановує пам’ять покійних і палить на їхніх могилах свічки, містом облетіла страшна звістка про те, що знайдено труп повішеного 23-річного працівника дрогобицької міліції.
Яких тільки домислів з приводу двох смертей молодих людей я не чула. Мовляв, труп, який знайшли біля бібліотеки, належить покійному бандитові, якого його «друзі» «витягли» з хати і згодом задушили колючим дротом. А щоб «замести» сліди злочину, підкинули у внутрішній дворик бібліотеки.
Ось що з цього приводу дізналася я. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група, яка встановила, що слідів насильницької смерті на покійному дрогобичанину не було. За результатами медичної експертизи, смерть настала від переохолодження. Причиною смерті виявилася серцево-легенева недостатність. Що робив покійний напередодні смерті на території бібліотеки, невідомо. Знаю лише, що він перебував на обліку тубдиспансера м. Дрогобича. І порятунку від цієї хвороби йому не було, оскільки вона була запущеною. Найвірогідніше, що покійний відчував, що невдовзі помре, бо приречений, і, не бажаючи більше боротись за своє життя, відчуваючи приступи страшного кашлю, навіть не став тепло вдягатись. Смерть застала його зненацька…
До речі, у Дрогобичі та Стебнику станом на 1 жовтня виявлено 59 осіб, хворих на туберкульоз. Беручи до уваги той факт, що 2010 року було виявлено 13 захворювань на сухоти, а 2011 року – 18, а також те, що торік зафіксовано п’ять летальних випадків від цієї хвороби, а цього року – вісім, можна зробити висновок, що туберкульоз на Дрогобиччині стрімко прогресує.
Причина смерті молоденького працівника державної інспекції відома хіба що його рідним. Кажуть, вона була банальною, породженою недосконалістю системи державного правління. Покійний, не маючи досвіду робити в правоохоронних органах, від безвиході наклав на себе руку. А, можливо, якби поділився проблемами з колегами по роботі, все могло б скластися по-іншому. І людина залишилася б живою. Але відомо, що в міліції не буває справжньої дружби. Тут кожен – за себе…
Вікторія Лишик
ТОП коментованих за тиждень