На “гарячій лінії” – податкова
Платники податків м. Трускавця вже звикли до того, що двічі на місяць працівники державної податкової інспекції проводять “гарячі лінії” з різних питань податкового законодавства. Черговий сеанс телефонного зв‘язку “гаряча лінія” проведено 18 серпня 2011 року. Зі змінами до Податкового кодексу України знайомив заступник начальника податкової інспекції м. Трускавця Михайло Вуйко.
Різні питання надходять від платників податків до керівництва ДПІ. Новостворений СПД-фізична особа-єдинник цікавився сплатою єдиного соціального внеску враховуючи зміни, внесені до Податкового Кодексу України Законом від 07.07.2011р.№3609. Зміною, внесеною даним законом передбачено, що з 01.08.2011року за несплату підприємцями-єдинниками пенсійних внесків органами ПФУ фінансові санкції (штраф, пеня) застосовуватися не будуть, а нараховані раніше фінсанкції підлягають списанню. (п.5розд.1 Закону №3609).І ще нова позитивна зміна з’явилася для підприємців – єдинників. Починаючи з 1 серпня 2011 р. вони звільняються від сплати єдиного соціального внеску за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують згідно із законом пенсію або соцдопомогу. Однак вони можуть бути платниками ЄСВ за умови добровільної участі.(п.7розд.1 Закону №3609).
Бухгалтерів цікавили питання щодо змін по місцевих податках і зборах. В зв’зку зі змінами до ПКУ передбачено, що дату набуття чинності щодо нарахування та сплату податку на нерухоме майно перенести з 01.01.2012 року на більш пізній період – на 01.07.2012року (ст. 265). Слід нагадати, що рішенням Трускавецької міської ради від 31.05.2011року №164 вже встановлено розмір податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Крім того, із 06.08.2011р.змінилися строки сплати збору за паркування транспортних засобів та суми туристичного збору. Тепер ці збори будуть сплачуватися не щомісяця, а у строки, визначені для квартального звітного періоду,(ст.266.5.1 та 268.7.1) також з серпня установлено нові зменшені ставки збору за провадження торговельної діяльності і надання платних послуг(раніше були торгові патенти).(ст. 267.3.2 ПКУ).
З серпня місяця додаткову пільгу зі сплати туристичного збору надано: дітям віком до 18 років; дитячим лікувально-профілактичним, фізкультурно-оздоровчим і санаторно-курортним закладам.
Раніше особи, які прибули за путівками до санаторіїв та пансіонатів, звільнялися від сплати туристичного збору. Тепер цю норму виключено. Нововведення, починаючи з серпня, від сплати туристичного збору звільнені особи, які прибули за путівками на лікування, оздоровлення або реабілітацію до закладів, які мають ліцензію на медичну практику та акредитацію МОЗ. (268.2.2ПКУ).
Трускавчанина цікавило питання по продажу квартири, отриманої в спадок. Чи оподатковується отриманий дохід? Зміни до Податкового кодексу України передбачають, якщо громадянин, який отримав в спадок нерухомість у вигляді житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового(дачного) будиночка, включаючи земельну ділянку на якій розташовано об’єкт, а також землю в межах встановленої норми, можуть продаватися без сплати ПДФО, навіть, якщо ця нерухомість знаходиться у їх власності менше 3 років. Дохід від продажу інших об’єктів нерухомості (наприклад гаража)підлягають обкладенню ПДФО за ставкою 5% (ст.172.1 ПК).
Податківці підбили підсумки роботи на засіданні Громадської ради
З метою встановлення партнерських відносин між підприємцями та податківцями, вдосконалення обслуговування платників податків і стимулювання добровільної та своєчасної сплати податків, 15 серпня ДПІ у м. Трускавець проведено засідання Громадської ради за участю керівників підприємств, представників громадських організацій.
Підсумовуючи роботу ДПІ у м. Трускавець, заступник начальника Михайло Вуйко наголосив, що за сім місяців поточного року до Зведеного бюджету надійшло 62 млн. 605 тис. грн., що становить 104,2 % доведених завдань. Завдяки спільним зусиллям податківців та платників податків м. Трускавця Державний бюджет поповнився на 30 млн. 555 тис. грн. Місцевий бюджет отримав 31 млн. 411 тис. грн., що більше на 1 млн.861 тис. грн., ніж заплановано. Відбувся ріст порівняно з відповідним періодом минулого року до Зведеного бюджету – на 7 млн. 600 тис. грн., в тому числі до Державного бюджету – на 5,4 млн. грн., до місцевого – на 2 млн. 227 тис. грн. В розрізі окремих податків за сім місяців 2011 року мобілізовано до бюджету: податку на додану вартість 23 млн.825 тис. грн. що на 3 млн. 467 тис. грн. більше минулорічних надходжень, податку на прибуток – на 6 млн. 252 тис. грн. Надходження податку на доходи фізичних осіб важливу роль зіграли у виконанні місцевого бюджету. Станом на 1 серпня поточного року мобілізовано 19 млн. 67 тис. грн. ПДФО, що на 1 млн.593 тис. грн. перевищує минулорічні надходження.
Для нашого Трускавця це важливі цифри, адже за ними – можливість збільшити видатки на соціальні програми. Висловлюємо вдячність колективам найкращих платників податків за підсумками семи місяців: ПРАТ СГК”Дніпро – Бескид” – 2453,8 тис. грн. (Чебаненко О.І.), ТЗОВ сан. “Карпати” – 4973,7 тис. грн. (Грицак Л.Я.), ДП сан. “Кришталевий палац”-2121,7 тис. грн. (Гумега М.Д.), ТзОВ сан. “Шахтар» – 2808,8 тис. грн. (Остапчук Ю.І.)
Присутні ознайомилися з оновленим графіком особистого прийому громадян посадовими особами податкової служби та було проаналізовані звернення громадян, в т.ч. місцевих депутатів, які надійшли на розгляд до ДПІ. Членів Громадської ради цікавили питання застосування окремих норм Податкового кодексу України, зокрема, особливості справляння податку на прибуток підприємств, порядок звільнення від оподаткування прибутку підприємств, застосування нульової ставки для платників податку на прибуток.
Активізувати роз’яснювальну роботу серед платників ПДВ із запровадження електронної звітності – таку пропозицію на завершення засідання висловили члени Громадської ради при ДПІ у м. Трускавець.
Дарія Петричкович, завідувач сектором масово-роз’яснювальної роботи ДПІ в м. Трускавець
ТОП коментованих за тиждень