Мабуть, це дійство надовго запам’ятається студентам факультету іноземних мов Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
24 жовтня перед приміщенням, де вони навчаються, вихованці та волонтери Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів “Надія” провели флешмоб. Всі разом розучили нескладний танець і станцювали його з азартом і весело.
Дійство відбулося в рамках проекту “Право має перемогти” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Перед танцювальною частиною флешмобу доброволець Корпусу Миру США Ліза Стейнхауер презентувала діяльність Товариства “Надія”, проект, який сьогодні реалізовується, та потреби і можливості членів товариства. Говорила вона рідною, англійською, мовою, адже нещодавно приїхала до Дрогобича. Студенти добре її розуміли і неодноразово аплодували.
Відтак Ліза представила і активних учасників Товариства “Надія”, які щодня долають труднощі, що й не снилися здоровим людям. Проте вони самі, їхні батьки загартували свою волю та вчаться допомагати іншим людям з особливими потребами, в них багато чого можна повчитися.
За словами Лізи Стейнхауер, метою проекту є навчати не лише дітей та молодь з неповносправністю, їх близьких, а й широке коло громадськості, як людям з інвалідністю захищати свої права. “Я щодня бачу, які труднощі доводиться долати цим дітям, – підкреслила доброволець. – Треба повчитися в них мужності, наполегливості й терпіння”. На її думку, цей день має запам’ятатися багатьом не лише веселим танцем, а й як нагадування про неповносправних дітей, права яких треба захищати всім.
Ще довго після флешмобу Дрогобичем гуляли студентки з факультету іноземних мов, одягнені у фірмові майки Товариства “Надія”. Дійство їм явно сподобалося.
Метою проведення даного заходу було інформування молодих представників нашої громади про можливості, інтереси та здобутки учасників товариства “Надія”, формування у них толерантного ставлення до людей з особливими потребами.
Хочеться вірити, що вони ніколи у своєму житті не залишаться байдужими до оточуючих людей, які в тій чи іншій мірі від них чимось відрізняються, тому що бачитимуть, перш за все, в кожній особі людину, яка має ті ж права, що і вони самі.
Анатолій Власюк
ТОП коментованих за тиждень