15 січня 2017 року розпочнеться прийом робіт на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомили керівники Міжнародного фонду Івана Франка.
Міжнародний фонд розпочне прийом робіт на здобуття Премії з 15 січня 2017 року. Прийом Наукових робіт і супроводжуючих документів буде тривати до 1 березня 2017 року.
6 претендентів на здобуття Премії, по 3 у кожній номінації, буде визначено на початку травня 2017 року. А лауреатів Міжнародної Премії ім. Івана Франка оголосить Міжнародне журі, яке засідатиме наприкінці червня у м. Відень (Австрія).
Премія вручається щорічно 27 серпня – у день народження Івана Яковича Франка у двох номінаціях: «За вагомі здобутки у галузі україністики» та «За вагомі здобутки у галузі соціально-гуманітарних наук».
Голова Правління Фонду Роланд Франко зазначив: «Фонд робить усе, щоб забезпечити високий рівень конкуренції та безсумнівного переможця Премії. Тому усі необхідні процедури є відкритими з використанням найкращого міжнародного досвіду. Наша мета – популяризувати діяльність Івана Франка та спонукати учених з різних країн світу до проведення активних досліджень у галузі суспільних наук та україністики. Міжнародна премія імені Івана Франка має стати містком визнання української науки і культури. Бо Іван Франко — це найкращий «фронтмен» просування позитивного іміджу про Україну у світі».
Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус повідомив, що преміальний фонду 2017 році становитиме 500 тис. гривень та зауважив, що окрім грошової винагороди, Лауреатам премії вручається диплом і пам’ятний нагрудний золотий знак (медаль).
Директор Фонду також наголосив, що на здобуття Премії роботи науковців подають академічні установи, вищі навчальні заклади України та країн світу, з якими Україна має дипломатичні відносини, а також лауреати Премії попередніх років.
Член Правління Фонду, проректор Київського національного університету ім. Т.Шевченка Володимир Бугров, ознайомив журналістів з вимогами прийому наукових робіт на здобуття Премії та звернув увагу, що роботи претендентів мають містити ISBN. А довідка про автора та розширена анотація до наукової роботи, що подається на здобуття Премії, мають бути подані українською та англійською мовами.
З переліком документів та з положенням про Премію можна ознайомитися на сайті Фундації: www.frankoprize.com.ua. Роботи на здобуття премії слід надсилати на поштову адресу: 01030, м. Київ, вул. Володимирська, 48а, оф.15 або на електронну адресу: frankofund@ukr.net.
Нагадаємо, що першим лауреатом Премії став архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар у номінації «за визначний особистий внесок у розвиток соціально-гуманітарних наук» за наукову монографію «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму.
Календар Премії-2017
– 21 жовтня 2016. Оголошення про початку прийому робіт на здобуття Премії.
– З 15.01.2017 -1.03.2017. Прийом робіт та документів на здобуття Премії.
– До 05.03.2017. Формування Номінаційних комітетів.
– До 01.04.2017. Формування Міжнародної експертної ради.
– До 10.04.2017. Попередній відбір наукових робіт на предмет їх відповідності Положенню про Премію Номінаційними комітетами.
– До 1.05.2017. Формування Міжнародного журі.
– До 10.05.2017. Обговорення поданих наукових робіт Міжнародною експертною радою та визначення номінантів Премії.
– До 30.06.2017. Обрання лауреатів Премії.
– 27 серпня 2017. Відзначення лауреатів Премії.
Ольга Нижник
ТОП коментованих за тиждень