Форум місцевого розвитку у Трускавці: кілька ключових тез

29.06.2016 | Filed under: Публікації

25-26 червня у Трускавці за підтримки Львівської обласної ради, Програми USAID Рада та Фонду Східна Європа проходив Форум місцевого розвитку. Пропонуємо читачам кілька моментів із цієї мега-події для Трускавця, які, на нашу думку, показують суть заходу.

Як зазначив під час брифінгу для журналістів з нагоди відкриття Форуму голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, наріжним каменем місцевого розвитку в Україні є процеси пов’язані з децентралізацією. Без поступу у цьому напрямку додаткові можливості для місцевих громад та бюджетів ми не знайдемо. Відтак нам важливо, щоб нас чули наші народні депутати, також розраховуємо на допомогу наших європейських партнерів.

– Питання децентралізації є надзвичайно актуальним для Львівщини, – наголосив Олександр Ганущин. – У нас в області уже утворені 15 об’єднаних територіальних громад. Ми розпочали цей шлях і маємо його завершити.

За словами воєводи Підкарпатського воєводства (Республіка Польща) Еви Лєнярт, Польща пройшла процес децентралізації 25 років, тому поляки можуть поділитися власним досвідом як і позитивних моментів, так і негативних (джерело).

Директор Програми USAID Рада Ігор Когут зазначив наступне:

– Ми підтримали ініціативу обласної ради провести такий захід. Одне з завдань Програми USAID Рада – налагодити ефективну співпрацю народних депутатів та представників органів місцевого самоврядування, що допоможе краще розуміти місцеві потреби і відповідно якісніше та ефективніше представляти в Парламенті інтереси виборців. Тому Програма USAID Рада планує поширити цей досвід на інші регіони України.

У роботі Форуму місцевого розвитку в курортній столиці України місті Трускавці взяв участь і голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Він зазначив на брифінгу, що мета Форуму місцевого розвитку – розробити кращий механізм співпраці у прикордонних областях, вирішити проблеми децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

– Форум є особливим прикладом проведення тих масштабних реформ, які ми проводимо, – сказав Андрій Парубій і додав, що за висновками експертів, саме реформа місцевого самоврядування дасть можливість розвивати реформи у всіх інших сферах.

Голова ВРУ підкреслив, що для України на даному етапі ця реформа – «найважливіша і наймасштабніша з усіх реформ».

– Досвід, здобутий тут у живому спілкуванні, дуже важливий і для депутатів місцевих рад, і для народних депутатів, і для польських колег, – зазначив Андрій Парубій.

Розповідаючи про те, що у роботі Форуму візьме участь Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський, Андрій Парубій сказав:

– Для України надзвичайно важливо провести дискусію з Маршалком стосовно історичних подій напередодні обговорення зареєстрованих постанов у польському парламенті, частина з яких носить досить критичні позиції щодо української сторони. В умовах, коли здійснюється російська агресія на Україну, окупанти стоять на нашій землі, піднімати складні і непрості сторінки нашої історії є передчасним, для нас буде важливо під час дискусії переконати побратимів не загострювати окремі питання.

Водночас глава українського парламенту підкреслив, що українці з повагою ставляться «до того, що робила і робить Польща для України, до нашого стратегічного партнерства, до наших планів на майбутнє, у тому числі геополітичного – у створенні Балто-Чорноморського Союзу». «Впевнений, що ми зможемо знайти порозуміння і відкласти обговорення складних сторінок історії на майбутнє», – наголосив він.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій в рамках Форуму місцевого розвитку обговорив широке коло питань двостороннього співробітництва з Маршалком Сейму Республіки Польща Мареком Кухцінським. Він подякував польським колегам за можливість «надати Форуму ширшого простору для обговорення, зокрема, міждержавної співпраці, конкретних планів щодо покращення модернізації і створення нової інфраструктури між Польщею і Україною – нові митні переходи, залізничні з’єднання, з’єднанню автобанів, щодо міждержавної співпраці у ширшому – регіональному вимірі». Також, за його словами, було обговорено перспективу міждержавної співпраці «Європа – Карпати», питання «залучення і участі України у дискусіях і форумах Вишеградської четвірки, де з першого липня Польща починає головувати, продовження дискусії щодо співпраці у створенні Міжмор’я Балтійського, Чорного і Адріатичного морів і пошук нових форм і можливого ґрунту для цієї співпраці».

Голова Парламенту зазначив, що Пан Маршалок «дав цінні поради і щодо більш інтенсивних відносин у плані надання безвізового режиму, і у питанні пришвидшення нашого шляху до вступу у Євросоюз, а також участі, можливо у якості спостерігача, у роботі Вишеградської четвірки». За його словами, обговорювались також питання інших форм співпраці, таких як взаємне стажування депутатів, «питання історичної дискусії, яке триває».

– Я переконаний, що ми знайшли спільне розуміння того, що повинні шукати – порозуміння у складних сторінках нашої історії і чути один одного, – сказав Андрій Парубій. – Робити усе можливе, аби історичні аспекти не заважали реалізації великих планів на майбутнє.

У свою чергу Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський зазначив, що «вимір міжпарламентського співробітництва зростає не лише у Східній Європі, але й з державами – асоційованими членами Європейського Союзу».

– Існує потреба в інтенсифікації, розширенні контактів на рівні парламентів України і Польщі. Насамперед, навколо Карпатських гір. Це стосується перспективних викликів, – наголосив очільник польського Сейму і підкреслив, що на Україну дивляться насамперед як на країну, яка бере співучасть в організації безпеки країн Східної Європи, країн, які мають колосальний драматичний досвід комуністичного тоталітаризму.

– Ми думаємо про спільне майбутнє, гарантовану безпеку і підтримку, – наголосив Марек Кухцінський. – Україна за останні 20 років визволила себе, отримала незалежність, а тепер воює за неї з російським агресором. Ми дивимось на неї як на державу, яка розбудовує і підсилює свою демократичну систему. І ще, ми дивимось на Україну як на державу, яка прийняла остаточне рішення про європейський вимір свого майбутнього – і держава, і народ це зробили.

– Форум місцевого розвитку у Трускавці може стати щорічним. Цей форум – це продукування ідей, які ми б хотіли втілити в життя. Я розраховую на постійно діючий майданчик, за підсумками якого можна буде говорити про конкретні результати, – зазначив під час брифінгу голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

– Впродовж цих двох днів ми спільно з парламентарями України та Польщі, керівниками українських та польських міст, експертами обговорили кращі практики транскордонної співпраці, органів місцевого самоврядування та парламенту, а також питання децентралізації, – розповів Олександр Ганущин. – Усі присутні високо оцінили рівень проведення такого заходу і висловили бажання, щоб такий Форум став щорічним.

На переконання голови обласної ради, що такий захід має відбуватися не у Львові, а навпаки на Львівщині, щоб якнайкраще показати потенціал області.

Як зазначив мер Трускавця Андрій Кульчинський, для міста є дуже престижно приймати форум такого великого рівня.

– Сьогодні ми відновили традиції, коли до Трускавця з’їжджалися високі гості як з колишнього Радянського Союзу, так і з сусідньої Польщі. У нас є великий досвід проведення таких зустрічей, – підкреслив Андрій Кульчинський. – Трускавець буде розширяти місток дружби між українським та польським народом.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зауважує, що форум такого рівня Львівщина приймає вперше.

– Цей форум не носить формальний характер і це визначено декількома обставинами, – каже Олег Синютка. – Перше – це склад учасників форуму. Те, що сьогодні представлені парламентарі, депутати обласної ради, депутати районних та місцевих рад, те, що представлена виконавча гілка всіх рівнів, приєднаються посадовці найвищого ґатунку – говорить, що форум може мати дуже велику позитивну синергію, скеровану на розвиток держави. Дуже важливе сьогодні чітке усвідомлення того, що всі гілки влади і представники різноманітних політичних сил повинні скоординувати свої зусилля для розвитку України.

Друга важлива річ, на думку очільника Львівщини, це вектор подальшого розвитку країни.

– резидент, бажаючи увійти в історію країни як перший Президент України, який не концентрує в своїх руках повноваження, а, навпаки, делегує їх на місцеві рівні влади, чітко проголосив курс на децентралізацію управління, на можливості місцевих громад. Ми сьогодні повинні подискутувати, чітко зрозуміти, що потрібно додатково місцевим громадам для того, щоб забезпечити ефективний місцевий розвиток. Де цей рівень зусиль концентрації капіталу, який би дав можливість розвивати великі і успішні проекти. А це ті речі, які місцеві органи влади повинні самостійно вирішувати, врегульовувати і надавати імпульс для місцевого розвитку, – переконаний Олег Синютка.

Також голова ЛОДА переконаний, що третя важлива річ – це необхідність забезпечення місцевого розвитку кадровим потенціалом.

– Сьогодні виклик, який є перед нами, це люди, людський капітал, особливо він значимий для регіонів, які розташовані вздовж кордону європейських країн, тому що життєвий рівень і інші можливості спонукають дуже багатьох людей до еміграції, – зазначив Олег Синютка. – Я переконаний, в такій професійній не популістській дискусії якраз народяться ті речі, які ми можемо запропонувати для місцевих органів влади і прийняття на центральному рівні. І переконаний в тому, що цей потенціал – науковий, людський, професійний, який сконцентрований в цій залі, – дасть нам можливість вирішити ці проблеми.

Також важливо, що на форумі досвідом впровадження відповідних реформ у своїй країні поділилися поляки.

– Для нас сьогодні є важливі дві речі: перше – досвід Польщі, очевидно, що вона вдало провела реформи, і присутність Маршалка Сейму і Воєводи Підкарпатського воєводства говорить про те, що поляки готові з нами поділитися і проблемами, і успіхами, які вони мають. З іншого боку, ми повинні бути сьогодні дуже уважними до українсько-польських відносин, оскільки дуже багато недоброзичливців, які хочуть їх зіпсувати. Цей форум має продемонструвати, що українці і поляки переступили всі незгоди, які були в нашій історії, і ми спільно рухаємось вперед, – підкреслив голова ЛОДА.

Підготував Володимир Ключак (за матеріалами прес-служби Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації)

(Переглядів 272 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви