Геннадій Саєнко: «Знімаючи біль, я повертаю людині радість життя»

10.04.2013 | Filed under: Публікації

У Трускавець прибувають люди, щоб за допомогою славнозвісної «Нафтусі» вилікуватися від захворювань нирок і міхура, очистити організм від шкідливих шлаків. Та дуже часто буває, що у прибулих, та і в місцевих мешканців, є чимало супутніх недуг, які впливають на стан людського здоров’я. До них, зокрема, належать болі в суглобах та хребті, які бувають нестерпні.

Зняти ці болі, підлікуватися (бо відомо – остаточно вилікуватися від цих хвороб неможливо), а отже подарувати людині добрий настрій, відчути себе здоровою – у готельно-курортному комплексі «Карпати» здатний зробити такі послуги чудовий лікар, фахівець з мануальної терапії, за плечима якого багатолітній досвід роботи на цій ділянці медицини, засновник і керівник кабінету нетрадиційної медицини Геннадій Євгенович Саєнко. Незважаючи на свою зайнятість, він знайшов час, щоб розповісти нам про методи, якими знімає у людей болі, засобами впровадженого ним лікування.

– Геннадію Євгеновичу. розкажіть, будь ласка, трохи про себе – де народилися, де навчалися, працювали.

– Народився я у дуже відомій місцевості – це селище Петриківка, яке славиться петриківськими розписами, виробами якого прикрашений зал України в ООН. Там закінчив Дніпропетровський, тоді ще ордена Трудового Червоного прапора медичний інститут, зараз медакадемія. Навчання закінчив у 1984 році за фахом психіатрія –наркологія. Але так сталося у житті, що перекваліфікувався на неврологію, і зараз я лікар-невропатолог. На даний час займаюся патологією хребта уже біля п’ятнадцяти років.

– Чому ви вирішили зайнятися нетрадиційною медициною? Що послужило поштовхом для такого рішення?

– Усе сталося чисто випадково, У мене була травма хребта, і я ледве не потрапив під ніж хірурга. І тільки завдяки хорошому лікарю я вийшов з цього стану. Лікувався я в Запоріжжі у лікаря Ігоря Харченка, який працював у другому неврологічному відділенні, що займалося патологією хребта і діяло на базі кафедри професора Клименка. З допомогою Ігоря Івановича відновився, а потім поїхав до нього вчитися. Хоча у мене була досить успішна кар’єра. Я пропрацював, і досить успішно, на посаді психотерапевта у санаторії «Карпати» понад 20 років.

– Скільки років ви займаєтеся уже такою практикою?

– Суто вертебрологією, тобто патологією хребта, десь коло п’ятнадцяти.

– Чим, скажімо, приманила, зацікавила вас ця професія?

– Чим зацікавила? Скажімо так, ти на очах бачиш результат, ефект від своїх дій. Біль – це найжахливіше, що може спіткати людину. Він виснажує її, перетворює її життя на тяжкі страждання. Він просто принижує, знищує людину. І тому зняття болю настільки міняє обличчя людини, наскільки змінює її радість сприйняття світу. І коли бачиш на очах ті зміни, то, звичайно, ти зразу відчуваєш результати своєї праці.

– А тепер по суті – що таке нетрадиційна медицина?

– Я не займаюся суто нетрадиційною медициною. Я займаюся мануальною терапією. Це відновлення руху суглобів, хребта, або кінцівок, відновлення повного обсягу рухів за допомогою, скажемо, впливу дотику рук лікаря. І тому відновлення руху в суглобах приводить до зняття больового синдрому. Тобто, коли людина приходить з болем і за допомогою певних ручних прийомів ти знімаєш цей біль.

– В один час добра слава йшла про відомого лікаря Касьяна з Полтавщини, який вміло знімав болі спини, відразу, як кажуть, ставив людей на ноги. Чи користуєтеся ви у своїй практиці його досвідом?

– Ні. Значить, пан Касьян використовував досить унікальну практику, якою володіють люди, маючи вроджене відчуття глибини удару. У нього ударна техніка, як в східних єдиноборствах – стоїть вісім цеглин, ти зверху вдарив, випали четверта і п’ята, а зверху і знизу залишилися. Так і пан Касян – коли наносить удар, він досягає суглобів хребта. При цьому треба чітко знати, на яку глибину проникає удар. Тому це вроджене відчуття. Сам Касьян казав – я маю п’ять-шість учнів, які здатні наслідувати, перейняти мою практику, інші лише ознайомлені з моїм методом. І навіть у самого Касьяна було ускладнень до двадцяти відсотків. Це досить великий процент. Чому? Тому, що при цьому на результат лікування може вплинути багато факторів: ти перемовився з дружиною; з якихось причин не виспався; прийняв дозу алкоголю, і так далі.

Я використовую інші маніпуляції, так звані важелеві. Вони всі виконуються в обсязі фізіологічного об’єму руху. І то навіть не анатомічно, а фізіологічно. Тому при правильному підході вони не шкідливі у своїй сутності. У нас за п’ятнадцять років практики набереться до чотирьох відсотків випадків, коли ми не змогли допомогти людині. У більшості випадків ми надаємо відчутну допомогу. А в деякій частині взагалі знімаємо больові відчуття.

 – Люди з якою недугою звертаються до вас за допомогою?

 – Звертаються найперше з больовим синдромом. Їм, чесно кажучи, все одно, яка в них недуга. Вони кажуть – зніміть мені біль, бо не можу жити. А якщо з клінічної точки зору говорити, то це прояви гострого артриту, це явище м’язевотонічного характеру – больові синдроми в результаті спазмів м’язів, спондилоартрозу – запалення суглобів хребта, це корінцева симптоматика – запалення корінця нерва, який виходить з хребта. Це явище спондиліту – запалення тканин, які оточують диск. Це больовий синдром в результаті кили диска і протрузія диска, тобто його випирання. Ми працюємо з больовим синдромом. І це ніяк не явище остеохондрозу. Остеохондроз сам по собі не дає болю. Це пристосувальна і інволятивна реакція в житті людини як відповідь на прямоходіння і вагові навантаження. І сам по собі остеохондроз болю не дає, а от етапи, що виникають на його основі, дають біль. То, фактично, ми знімаємо больовий синдром.

Не можна сказати, що ми остаточно виліковуємо людину від цієї хвороби. Вона не лікується. Але зняти біль, дозволити людині працювати в повному обсязі, відчувати активні сили – це, я вважаю, і так велика і корисна справа

– Назвіть пару конкретних випадків, коли ваш метод лікування допоміг хворому, дав бажаний результат.

– Дуже запам’ятався мені пацієнт з Москви, якого привів мій клієнт-відпочивальник з Кіровограда. Вони жили в «Ріксосі», але він його привів до нас, бо цю людину клали на операцію. У нього був біль у попереково-крижовій ділянці, у спині. Протягом п’яти років людину клали на операцію. А це минуло сім років і кожного разу, коли приїжджає на курорт, приходить до нас на профілактику і каже – я дякую тому кіровоградцю, який привів мене до вас за руку.

Другий приклад. Людина скаржиться на біль в колінному суглобі. І готова була йти на операцію. Після першої маніпуляції на коліні я не можу сказати, що в цього чоловіка все відновилося, але біль зник. І він, чесно кажучи, не дуже добрими словами згадував ті чотири роки, протягом яких його лікували різними методами, і не могли зняти цей важкий больовий стан. Ось лише два приклади, а їх можна навести безліч.

– Дайте декілька порад, які би стали корисними для хворих людей, що переносять такий біль.

– Значить, найперша порада. Що б не говорили лікарі, які б вони не давали поради – найкращий метод лікування – це фізкультура. Тільки фізкультура! Це – найперше. Єдине що? Тут треба виходити з двох принципів: вправи розділити на дві категорії. Перша категорія: це укріплення м’язів. Друга: відновлення, або підтримка рухливості суглобів.

Другий принцип – це перебороти свою лінь. Людина лінива у своїй сутності, тож треба виходити з того, що необхідно брати мінімум тих вправ, що суто необхідні. Але робити їх систематично, кожен Божий день, незалежно від того, як ви провели його вчора. Якщо ви це будете робити – через півтора-два місяця ви будете себе почувати прекрасно і згадувати мої слова.

Треба не боятися носити важке, людський організм для цього пристосований. Треба просто чітко уявляти гігієну підйому важкого, не боятися ходити, більше рухатися. І ніяких корсетів. Корсети мають певне призначення в конкретних локальних випадках. Наскільки людина буде рухливою, жвавою, настільки вона буде здоровою.

– Назвіть дві – три фізичні вправи, які можна використовувати кожній дорослій людині в кімнатних умовах при таких недомаганнях.

– Особистий приклад. Я кожен ранок виконую шість вправ, які займають сім – десять хвилин. Перша вправа – я лягаю на спину, ноги згинаю і кладу на підлогу, качаю прес. Друга – лягаю на живіт і просто піднімаю голову та качаю спину підклавши подушку під талію, піднімаю ногу і згинаю корпус – так качаю бокові м’язи. Це я укріплюю м’язовий корсет.

Наступні три вправи. Стоячи, повертаю тіло вліво-вправо. Друге – нахиляю корпус вліво – вправо. І нахиляю корпус вперед – назад, це третя вправа. І є дуже унікальна вправа, яку придумала лікар-реабілітолог з Австралії Сара Кі. Це коли сідаєш навшпиньки і головою між своїми колінами стараєшся дотягнутися підлоги, рахуючи про себе до тридцяти. Таким чином ти витягуєш хребет, це все займе до десяти хвилин, але заряджає чудово.

– Ви приймаєте тільки відпочивальників «Карпат» чи й мешканців міста?

– Ні, ні. І мешканців ми приймаємо. Для місцевих людей у нас навіть система знижок існує. Ми приймаємо усіх, хто до нас звертається, і громадян з інших держав. У нас існує декілька відділень у Трускавці, у Моршині. Є такі кабінети у Запоріжжі, у Рівному

– Як ви дивитися на розвиток медицини, і зокрема, нетрадиційної, на найближчий час?

– Ну, чесно кажучи, взагалі наша медицина суто на даний час йде не зовсім правильним шляхом. Все ж таки мені більш близька та медицина, що діяла при Союзі. На жаль, як мені відомо, в західній медицині втрачається індивідуальний підхід. За протоколом лікування ми не бачимо людини. Саме головне в розвитку медицини не в тому, що вона традиційна чи нетрадиційна, а те, щоб вона концентрувалась на особистості людини, а не на протоколі.

– Стосовно вашої клініки. Ви давно уже в «Карпатах»?

– У «Карпатах» я працюю з 1986 року. І це завдяки Левові Ярославовичу Грицаку я виріс, сформувався як лікар. Був у мене в житті період, коли я ледве не кинув медицину і пішов у бізнес, пов’язаний з фармакологією. Та Лев Ярославович своїм професійним чуттям побачив у мені талант лікаря і переконав розвивати його. Так завдяки йому я виріс як лікар. Завдяки йому існує і розвивається наша клініка. До речі, на базі ГКК «Карпати» знаходиться наше основне відділення (базове), де ми навчаємо спеціалістів, готуємо лікарів з вертебрології.

– Так, відомо, ваша клініка славиться добрими справами, презентабельна. Та чи не плануєте ви її розширювати?

– Так. Незабаром ми будемо відкривати медичний центр такого мікроклінічного, діагностичного типу, де буде ультразвукова діагностика, фіброгастроскопія, ректомоноскопія, алергологія, імунологія, ревматологія, гастроентерологія, гінекологія, урологія та інші спеціальності.

– Якщо не таємниця, коли і де планується така подія?

– Думаю, через місяць буде її відкриття. А діятиме вона на першому поверсі восьмиповерхового будинку, що зводиться через дорогу навпроти ресторану «Парламент».

– Що б ви хотіли побажати своїм клієнтам?

– Перш за все, щоб вони були здорові і ніколи не вдавалися до лікарів. Але ж Бог дав нам тіло, але не зобов’язувався ним опікуватися. І я вважаю, що відношення до свого тіла – це аналог відношення до своєї роботи, сім’ї, дітей. І якщо відноситесь недбало до свого тіла, так же недбало відноситесь до всього іншого. Я хотів би побажати своїм клієнтам любити себе і своє тіло.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 1 423 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви