Ідея зняття фільму про легендарного месника, повстанця Романа Різняка «Макомацького», який походив з Трускавця, в його рідному місті, витала з дня відкриття йому тут пам’ятника (1995 р.). Але, як видається, аж тепер за її втілення серйозно взялися Борис Савченко, президент гільдії кінорежисерів України «24/1», артдиректор Трускавецького Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат», Народний артист України, професор кафедри кінорежисури і кінодраматургії університету ім.І.Карпенка-Карого, та Олег Карпин, голова правління ГО кінофестивалю «Корона Карпат». Написати сценарій фільму вони запросили Тараса Метика, журналіста, автора п’єси «Нескорима».
На нещодавній зустрічі з журналістами автори проекту зізналися, що робота з підготовки зняття фільму йде повним ходом. На загал зніматимуть його на Дрогобиччині і, зокрема, в Трускавці. Але рідне місто славного героя, біля якого він загинув у 1948 році, змінилося, в ньому майже не залишилося будівель, споруд 30-50-их років минулого століття. Тож доведеться шукати місця з відповідними будівлями того часу в сусідніх регіонах. А ще, як зазначив Борис Савченко, до зняття фільму залучать акторів з театрів Дрогобича і Львова.
Фільм про легендарного боївкаря Макомацького, зрозуміло, буде художнім. А тому, на думку авторів проекту, послуговуватимуться матеріалами, що правдиво і цікаво висвітлюють героїчну діяльність Романа Різняка, зокрема, споминами очевидців цих подій, творами письменника Романа Горака за його згодою, науковими працями В. Ільницького, якого, очевидно, буде запрошено консультантом.
Проект, наголосив Олег Карпин, буде не з дешевих. Адже є бажання якомога ширше, з наближенням до реальності того періоду, відтворити на екрані боротьбу Української Повстанської Армії за волю свого народу з двома окупантами: фашистським і московсько-більшовицьким. І хоч у наступному році в Україні відзначатимуть 75-ліття створення УПА, чекати належних коштів на екранізацію фільму від державних структур малоймовірно, але надія є. Треба стукати у всі двері, більше доведеться сподіватися на спонсорську підтримку проекту з боку людей доброї волі.
ТОП коментованих за тиждень