У понеділок, 15 грудня, в приміщенні Трускавецького міськвідділу міліції пройшла тематична зустріч керівництва МВ з представниками громадськості та засобів масової інформації. Проводив зустріч перший заступник начальника Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області, начальник слідчого відділення міськвідділу Олександр Закутний. Участь в обговоренні питання нелегального грального бізнесу взяли також заступник начальника Трускавецького МВ Віталій Малицький, інспектор по роботі з громадськістю міськвідділу Андрій Пахович, журналісти «Трускавецького вісника», газет «Трускавецькурорт», «Франкова криниця Підгір`я», «Джерела Трускавця», Трускавецького Інтернет-телебачення.
В мас-медіа час від часу «проскакують» відомості про те, що співробітники міліції викрили кубло з гральними автоматами то в одному, то в іншому місті. Але також у ЗМІ вперто нав’язується думка, що цей вид бізнесу «кришують» міліція, прокуратура чи СБУ. Тож заради очищення іміджу правоохоронних структур міністр внутрішніх справ України нещодавно видав доручення розпочати оперативно-профілактичне відпрацювання місць, де здійснюється чи організовується гральний бізнес.
– Ми зібралися з метою координації зусиль щодо боротьби з гральним бізнесом, який на сьогодні заборонений чинним законодавством України, – розпочав своє вступне слово Олександр Борисович. – Відповідний Закон із змінами та доповненнями діє від 15 травня 2009 року, а пункт 2 статті 203 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за такий вид діяльності.
В міліції визнають велику роль журналістів та громадських діячів у сфері антикорупційної діяльності, у викритті незаконних чи злочинних дій. Правоохоронці сподіваються, що мас-медіа та громадськість внесуть свою лепту і в те, щоби нейтралізувати спритних ділків, які хочуть наживатися в незаконний спосіб.
– Гральні автомати, та і взагалі азартні ігри – це лихо не менше, ніж алкоголізм чи наркоманія, – каже перший заступник начальника Трускавецького МВ, начальник міліції громадської безпеки Віталій Малицький. – Гральний бізнес – це горе для родини того, хто потрапив у ігрову залежність, хто виносить з дому гроші чи речі, а врешті-решт готовий стати і на шлях злочину. Наша зустріч – це не звіт, це заохочення до співпраці. Якщо комусь відомо про те, що на території Трускавця є такі пункти, де здійснюється нелегальний ігровий бізнес, то просимо інформувати нас за телефоном 102 чи повідомляти свого дільничного інспектора.
Віталій Казимирович запевняє, що міліція гарантує анонімність, можна інформувати і через сторінку міськвідділу в Інтернеті (http://point12308.wix.com/pres-slyzbatruskmvs#!/c1f8z), або ж через сторінку начальника міліції в соціальній мережі Фейсбук. Станом на сьогоднішній день у міськвідділі не володіють інформацією, що на території міста десь є організований підпільний гральний бізнес. А для профілактики проводяться періодичні перевірки в нічних розважальних закладах.
Олександр Закутний та Віталій Малицький відповіли на запитання журналістів. Одне з них стосувалося того, чи є спортивний покер поза законом. Якщо це спорт без грошових вкладів, тобто покер як спорт, а не як азартна гра, то це злочином не вважається. Не є поза законом і так звані «автомати», які є в деяких магазинах міста. А от інформацію, що в одному з п’ятизіркових готелів на околиці Трускавця планується відкривати казино, правоохоронці вже перевіряють.
Підводячи підсумок зустрічі, Олександр Закутний висловив надію, що мешканці Трускавця не будуть байдужими та допомагатимуть міліції виявляти небезпечні місцини, в яких людина потрапляє в ігрову залежність, втрачає власні кошти та може стати потенційним злочинцем.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень