Знаємо, що наша країна дуже багата мінеральними лікувальними водами різного складу, які, завдяки своїм цілющим властивостям, повертають здоров’я тисячам і тисячам наших краян та гостям з різних країн світу. Мінеральні лікувальні води є чи не у всіх регіонах України. Але найбільша кількість таких життєдайних джерел зосереджена саме на заході держави і, зокрема, на Львівщині. Хто ж не знає про величезний лікувальний потенціал мінеральних вод Східниці чи Трускавця? Тож цілком закономірно, що саме тут вирішили реалізувати мікропроект «Розвиток та популяризація курортного лікування в польсько-українській частині Карпатського регіону», що фінансується з коштів Європейського Союзу.
А детальніше розповісти про це ми попросили керівника громадської організації «Агенція розвитку курорту Східниця», що є головним партнером цього мікропроекту, пана Олега Дороша.
– Тож, пане Олеже, цей проект реалізується саме в рамках українсько-польської співпраці?
– Так. І це цілком зрозуміло. Адже саме сусіднє з нами Підкарпатське воєводство братньої Польщі теж дуже багате мінеральними лікувальними водами та належною санаторно-курортною інфраструктурою. І спільною проблемою польсько-українського прикордоння е недостатня популяризація можливостей оздоровчого потенціалу наших регіонів. Частковому вирішенню цієї проблеми, зокрема збільшенню потоку туристів, і має сприяти реалізація цього мікропроекту — «Розвиток і промоція курортного лікування в польсько-українській частині Карпатського Єврорегіону, в тому числі Львівської області та Підкарпатського воєводства». Додам, що цей мікропроект співфінансується Європейським Союзом та реалізовується в межах Програми транскордонного співробітництва: «Польща – Білорусь – Україна 2007-2013» і є складовою частиною парасолькового проекту – «Розвиток транскордонної співпраці в туристичній галузі на полько-українському прикордонні».
– Добре, а хто саме, так би мовити, втілює в життя ці справді позитивні і потрібні наміри?
– Головним партнером мікропроекту виступила наша громадська організація «Агенція розвитку курорту Східниця»: керівник організації – Олег Дорош, координатор проекту – Михайло Кравець та асистент з фінансово-адміністративних питань Уляна Будинкевич. Партнером з польської сторони є асоціація «Єврорегіон Карпатський – Польща» (асистент координатора проекту Ілона Ковальська-Бурнат, асистент з фінансово-адміністративних питань Анна Сурма). А головним партнером цього парасолькового проекту є Асоціація для розвитку і промоції Підкарпаття «Про Карпатія» з польського міста Ряшів.
– Пане Олеже, а як конкретно цей проект втілюється в життя?
– Скажу, що вже відбулося багато різноманітних заходів, які сприятимуть розвитку курортної справи. Проведено польсько-українську конференцію з питань курортного лікування на Львівщині та у Підкарпатському воєводстві Польщі, організовано навчання фахівців курортної справи нашого регіону згідно засад менеджменту, що діють у цій сфері в Європейському Союзі. До виконання проекту залучено провідних спеціалістів органів місцевої влади, науковців Львівщини та представників місцевих громад.
Більшість цих заходів відбувалася у містах-курортах Трускавці та Східниці із залученням представників провідних санаторіїв та готельних господарств. Зокрема, на початку червня відбулася Міжнародна конференція «Бальнеологічні оздоровчі курорти в польсько-українській частині Карпатського регіону». Досвідом мали можливість поділитися понад шістдесят визнаних фахівців цієї галузі з обох наших країн. Доповіді, що стосувалися серйозних проблем, виголосили головний лікар ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» Б. Миколайчук, заступник головного лікаря Міжнародної клініки відновного лікування С. Гордієвич, головний лікар Трускавецького комплексу «Шале Грааль» О. Зав’ялова, відомий науковець Алла Бульба, головний лікар ТзОВ «Медичний центр — Східниця» Л. Копчак, лікар-дієтолог ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» Н. Петранич, головні лікарі Трускавецької міськлікарні — А. Кульчинський та Львівського медцентру відновного лікування – О. Гвиря. Представник польської делегації Славомір Рембіш висвітлив питання про «Потенціал курортів польської частини Карпатського єврорегіону та їх розвиток». А науковець Кристина Станя торкнулася проблеми джерел співфінансування щодо лікування пацієнтів на курортах Польщі. А ще під час конференції польська сторона провела презентацію курортів Горинець-Здруй, Івоніч-Здруй та Риманув-Здруй.
– Ця конференція відбувалася у вас, у Східниці?
– Можна сказати, що і так, і ні. В селі Ластівки, що поблизу нашого курорту, у відпочинковому комплексі «ТАОР». Але гості, учасники цього зібрання, мали можливість відвідати і оглянути усі наші курортно-відпочинкові заклади Східниці та Трускавця.
А наступним дуже цікавим заходом у межах цього проекту, що, безперечно, сприятиме покращенню якості та розширенню медичних курортних послуг, став навчальний семінар, що відбувся у формі обміну досвідом між польським та українським медичним персоналом курортів карпатського регіону. Під час семінару відбулися студійні візити у окремі польські курорти. Так, п’ятого вересня наша делегація, до якої входили представники курортів Львівщини, органів місцевого самоврядування та туристичних організацій, побувала у польському Ряшеві, де ознайомилася з роботою колег у медичній та оздоровчій галузі з Підкарпатського воєводства. Учасники делегації відвідали курорти Івоніч- та Риманув-Здруй, курорт Полянчик із славнозвісним озером Соліна.
А популяризацію оздоровчих можливостей польсько-українського прикордоння, що і є кінцевою метою мікропроекту, забезпечено завдяки виданню спільного польсько-українського путівника курортами Львівщини та Підкарпатського воєводства. Путівник вийшов накладом у дві тисячі примірників, чотирма мовами, що сприятиме його поширенню як в Україні та Польщі, так і за межами наших держав. А взагалі — загальна кошторисна вартість цього дуже потрібного проекту – понад 49 тисяч євро.
– Пане Олеже, і як би Ви хотіли закінчити цю нашу розмову?
– Звичайно ж, висновок однозначний: такі заходи корисні для обох сторін. Нам вони, безперечно, допомагають швидше адаптуватися до європейських умов. А ще — це вселяє впевненість, що найближчим часом результати проекту будуть мати позитивний вплив на збільшення взаємного потоку туристів між Україною та Польщею, особливо, коли йдеться про туризм, так би мовити, -оздоровчий, медичний. А це, в свою чергу, стане ще одним стимулом для соціальне-економічного розвитку Дрогобиччини, адже потенціал нашого краю і для оздоровчого, і для міжнародного туризму дуже великий.
– Що ж, дякую за цікаву розповідь, пане Олеже, і нехай збуваються всі оті задуми і плани, орієнтовані на те, щоб принести користь нашому регіону, а отже, нашій державі в цілому.
Розмову вів Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
P.S. Мікропроект «Розвиток та популяризація курортного лікування в польсько-українській частині Карпатського Єврорегіону, в т.ч. у Львівській області та Підкарпатському воєводстві» спів фінансується з коштів Європейського Союзу.
ТОП коментованих за тиждень