ІІ Міжнародний Форум Нафтовиків: перші результати

02.09.2013 | Filed under: Публікації

«Трускавецький вісник» вже інформував про те, що 29-30 серпня в Бориславі проходив ІІ Міжнародний Форум Нафтовиків. Вашій увазі пропонуємо продовження репортажу про цю без сумніву знакову для нашого регіону подію.

Другий Міжнародний Форум Нафтовиків

З 29 по 30 серпня у Бориславі проходить Другий Міжнародний Форум Нафтовиків. Представники влади, спеціалісти та ветерани нафтовидобувної промисловості, науковці, екологи, в тому числі і з-за кордону, знову зібралися у нафтовому місті для обговорення основних екологічних проблем та шляхів їх подолання, враховуючи досвід міст України та Західної Європи, які постраждали від тривалого використання надр.

Також під час Форуму розглянули проблеми та перспективи нафтогазовидобувної промисловості України у світовому контексті. У рамках Форуму відбулися: науково-практична конференція, презентації інвестиційних проектів, презентація виставки історії нафтогазовидобутку та прийнято резолюцію.

Урочиста церемонія відкриття ІІ Міжнародного Форуму Нафтовиків відбулася у четвер, 29 серпня, у сесійній залі Бориславської міської ради. Учасників заходу вітали міський голова Борислава Володимир Фірман, народний депутат України Ігор Васюник, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Надія Скотна, міський голова Трускавця Руслан Козир, керівник польської делегації Анджей Косіор, депутат Львівської обласної ради, секретар комісії з питань екології Львівської обласної ради Осип Магур, начальника НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «УКРНАФТА» Ігор Михайлишин, проректор з міжнародних відносин Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Мирон Чернець, заступник голови Дрогобицької РДА Іван Мізерник, Почесний Нафтовик, ветеран праці Любомир Михайлевич.

Згодом вітальні виступи плавно перейшли у науково-практичну конференцію під назвою “Шляхи подолання екологічних проблем на досвіді міст України та Західної Європи, які постраждали від тривалого використання надр”. У рамках цієї конференції прозвучала ціла низка цікавих доповідей. Так, голова Комітету охорони довкілля Польсько-української господарчої палати, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки по екології, академік Іван Зозуля говорив про проблеми охорони довкілля на українсько-польських прикордонних територіях, доктор історії, член-кореспондент Української Нафтогазової Академії Олег Микулич розповідав про інвестиційну історію нафтовидобутку у Бориславі, а заступник директора Львівського центру науки, інновації та інформатизації Орест Муха вів мову про інноваційні технології біоенергетики України. Цікавою була доповідь Михайла Петрика із Канади на тему: «Досвід реалізації локальних екологічних проектів на прикладі міст Канади». Доповідь «Відвали озокеритовидобутку м. Борислава: дослідження шляхів біорекультивації у рамках реалізації проекту вропейського Союзу» представили на конференції кандидат біологічних наук, доцент, декан біологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Світлана Волошанська та професор Жешовського університету (Польща) Ян Гонсьор. Поляки Анджей Косіор та Веслав Сойка ділилися досвідом у сфері нового технологічного використання енергій валбжихського вуглецю. Із доповіддю «Інноваційні підходи до розвитку регіональної агломерації Дрогобичини» виступив доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічної кібернетики Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Микола Одрехівський. Старший науковий співробітник інституту геології та геохімії горючих копалин НАН України Ярослав Мирка окреслив для учасників ІІ Міжнародного Форуму нафтовиків нафтогазовидобутку в Бориславі, провідний спеціаліст МП “ГАФСА” Ігор Цукорник розповідав про створення локальних систем дегазації за межами гірничого відводу, а також дуже цікавими були доповіді в секціях.

Протягом Форуму дискусії точились навколо питань відновлення водних і ґрунтових ресурсів, проблем охорони здоров’я населення на територіях, що постраждали від тривалої експлуатації надр. Також піднімались питання інвестиційного потенціалу регіонів.

Сподіваємось, обмін досвідом у всіх цих сферах був корисним, у проведених дискусіях викристалізувалася істина, а одержана інформація призведе до практичної реалізації нових проектів у сфері екологічної безпеки нашого регіону.

30 серпня учасники Другого Міжнародного форуму нафтовиків відвідуали Східницю, Трускавець та Львів. Проте це не лише цікаві екскурсії, але й робочі зустрічі, від яких усі чекають практичних результатів.

Діяльність народного депутата Ігоря Васюника

«Вчора знову заговорили про підвищення в Україні цін на нафтопродукти. А чому б і ні? Всю нафтопереробну галузь розвалили, а тепер будуть розвалювати бюджети простих українців. Вже мовчу про ціни на автомобілі, які удвічі вищі, ніж в країнах ЄС. », – написав на своїй сторінці Ігор Васюник, народний депутат України, учасник Другого Міжнародного Форуму Нафтовиків, який проходить цими днями в Бориславі.

Адже, за словами народного депутата, члена комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та енергетики Верховної Ради України Ігоря Васюника, в Україну завозиться з-за кордону майже 80% бензину і дизельного пального, з яких половина контрабанда.

В Україні зменшився вітчизняний видобуток нафти, утричі впали поставки сировини на вітчизняні нафтопереробні заводи, відповідно, на стільки ж скоротилися обсяги її переробки. В цей час імпорт нафтопродуктів становить 80%, з яких половина контрабанда, – сказав Ігор Васюник.

Енергетична стратегія, яка передбачала етапи модернізації НПЗ, не виконується, повністю ігноруються органи місцевого самоврядування, де ведеться нафтогазовидобуток. Поки нафтопереробна галузь України стоїть, Уряд вирішив підвищити ввізне мито на імпорт нафтопродуктів. Підняття ввізного мита вдарить не по фірмах-імпортерах,а по кишені пересічного українця, – зазначив нардеп, виступаючи перед учасниками Форуму.

Проблеми нафтовидобутку в Україні лягають на плечі місцевих мешканців. Наслідки нафтовидобутку мусять ліквідувати самі органи місцевого самоврядування

Шляхи виходу з цієї ситуації Ігор Васюник бачить у прийнятті відповідних законів. Він сказав, що такий законопроект є, він пройшов позитивні комісійні депутатські слухання, згідно нього частка державного прибутку мала б скеровуватися в місцеві бюджети. Цим законопроектом передбачається також підписання угоди про соціально-економічне співробітництво нафтовидобувних компаній з органами місцевого самоврядування та обов’язкове страхування від екологічних наслідків.

Нове обладнання проти загазованості

Новий австрійський вакуумний компресор відкачуватиме газ із бориславських свердловин. Таку новину під час ІІ Міжнародного Форуму Нафтовиків повідомив начальник нафтогазовидобувного управління “Бориславнафтогаз” ПАТ «Укрнафта» Ігор Михайлишин.

За словами керівника НГВУ, компресор підключатимуть як до нових, так і до вже ліквідованих свердловин. Він буде стягувати газ, що виходить на поверхню, як супутній продукт нафтовидобутку. Цей газ передаватимуть на Бориславське газопереробне підприємство. В такий спосіб буде подвійна користь: по-перше – газ у значно меншій мірі забруднюватиме повітря, а по-друге – його переробка приноситиме економічні дивіденди.

Порятунок екології Борислава: програма є – грошей немає

Загальнодержавна Програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру на 2013-2017 роки набула статусу Закону України. Вона передбачає заходи з ліквідації екологічних і соціальних наслідків довготривалого видобутку нафти та озокериту на території Борислава. Про це під час ІІ Міжнародного Форуму Нафтовиків, що проходить цими днями у Бориславі, повідомив секретар екологічної комісії, депутат Львівської обласної ради Осип Магур.

Проте надмірно радіти і міській владі Борислава і мешканцям міста ще зарано, бо Програма є, а грошей на її реалізацію нема.

Як розповів депутат облради Осип Магур, Програма ліквідації екологічних і соціальних наслідків передбачає: перенесення Бориславської загальноосвітньої школи № 7 та корпусів центральної міської лікарні за межі зони нафтового родовища; завершення будівництва нової школи у мікрорайоні Коваліва; добудову лікарні на 300 ліжок у мікрорайоні Баня, по вул. П.Куліша; підготовку експертного висновку щодо стану Бориславської озокеритної шахти, що у самому центрі міста та шляхів подальшого використання озокеритного родовища; проведення обстеження території родовищ нафти та озокериту для встановлення меж території, з якої необхідно відселити жителів.

Всі ці заходи не з дешевих. Тож ні місто, ні область самотужки з вирішенням цієї проблеми не впораються. Тому і звернення щодо загрозливої екологічної ситуації, яка склалася у Бориславі, адресували до Президента України, до Прем’єр-міністра, до Міністерства екології та Міністерства надзвичайних ситуацій. У результаті таких звернень і з’явилася екологічна програма, але у ній, на жаль, не зазначено ні терміни реалізації заходів, ані джерела фінансування необхідних робіт. Тож стукати у найвищі державні кабінети бориславцям доведеться і далі.

За матеріалами відділу внутрішньої політики Бориславської міської ради

(Переглядів 69 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви