На прохання членів групи Анонімних Алкоголіків (далі – АА) «Шанс», яка діє у Трускавці, вміщуємо цю публікацію.
1. Що таке АА?
Анонімні Алкоголіки – це добровільне всесвітнє співтовариство чоловіків і жінок з усіх прошарків суспільства, які зустрічаються разом, щоб досягти та підтримувати тверезість. Єдиною вимогою для членства є бажання кинути пити. Немає жодних вступних або обов’язкових внесків за членство в АА.
2. Поточна чисельність
Вважається, що існує близько 116 000 груп і більш ніж 2000 000 членів у більш ніж 180 країнах.
3. Стосунки зі сторонніми установами
Співтовариство прийняло політику “співпраці, але не приєднання” з іншими організаціями, що стурбовані проблемою алкоголізму. Ми не маємо ніякої думки з питань, що не стосуються АА, і як не підтримуємо, так і не виступаємо проти будь-яких таких справ.
4. Як підтримується АА
За роки свого існування Анонімні Алкоголіки підтвердили і зміцнили традицію повністю спиратися на власні сили, та відмовлятися від пошуку та прийняття вкладів від не-членів Спільноти…
5. Як члени АА підтримують тверезість
Програма одужання в АА передбачає повне утримання. Члени просто тримаються подалі від однієї чарки, кожного разу один день. Тверезість підтримується завдяки обміну досвідом, силами і надіями на зборах групи і завдяки запропонованим Дванадцяти Крокам для одужання від алкоголізму.
6. Чому Анонімні Алкоголіки “анонімні”
Анонімність – духовна основа АА. Це дисциплінує Товариство, щоб керувати собою, спираючись на принципи, а не на особистості. Ми – спільнота рівних. Ми прагнемо зробити відомою нашу програму одужання, а не осіб, що беруть у ній участь. Анонімність у засобах масової інформації – це страховка для всієї Спільноти АА, особливо для новачків, що їхнє членство в АА не буде розкритим.
7. На відкриті збори АА може прийти кожен
Будь-хто може відвідувати відкриті збори АА. Вони звичайно складаються з розповідей ведучого і двох або трьох промовців, які діляться своїм досвідом, що стосується їх алкоголізму і їхнього одужування в АА.
Деякі зібрання проводяться спеціально для інформування неалкогольної публіки про АА. Запрошуються лікарі, священики і посадовці. Закриті збори з обговореннями – тільки для алкоголіків.
8. Як починалося АА
АА було започатковано у 1935 р. нью-йоркським біржовим маклером, і хірургом з Огайо (обох вже немає серед живих), які були «безнадійними» п’яницями. Вони заснували АА, прагнучи допомогти іншим, хто страждав від алкогольної хвороби, і залишатися тверезими самим. АА зростало з появою автономних груп, спочатку у Сполучених Штатах, а потім і в усьому світі.
9. Як Ви можете знайти АА у Вашому місті
Шукайте “Анонімних Алкоголіків”… в Інтернеті на сайті www.aa.org.ua. У більшості міст центральний офіс АА, або інтергрупа, що складаються головним чином з добровольців АА, будуть раді відповісти на ваші запитання і/або зв’язати вас з тими, хто може допомогти.
10. Чого АА не робить
АА не забезпечує початкового заохочення для алкоголіків до одужання; не шукає членів; не бере участь, і не підтримує досліджень; не веде списків присутніх або історій хвороб; не входить до “рад” чи громадських установ; не стежить, і не намагається контролювати своїх членів; не ставить медичні чи психологічні діагнози та не складає прогнози; не забезпечує детоксикацію, реабілітацію або послуги з догляду, госпіталізацію, ліки, або будь-яке медичне або психіатричне лікування; не пропонує релігійні служби або влаштовує відмову підопічного від наставника (чи навпаки); не бере участь у просвіті про алкоголь; не забезпечує житлом, продовольством, одягом, робочими місцями, грошима чи будь-якими іншими благами; не надає соціального забезпечення; не дає консультацій з сімейних або професійних питань; не приймає будь-які гроші за свої послуги, або будь-які внески з не-АА джерел; не надає рекомендаційні листи для умовно-дострокового звільнення, чи до адвокатів, працівників суду, соціальних установ, працедавців, тощо.
Конференція Анонімних Алкоголіків «Живи не в проблемі, а в її вирішенні» відбудеться 15-16 вересня в м. Дрогобич по вул. Шевченка, 29/1 (Центр душпастирства молоді СДЄ УГКЦ), поч.. о 12.00. Попереднього запису для участі в конференції АА не потрібно.
В м. Трускавці діє група АА «Шанс». Адреса: вул. Данилишиних, 62, каб. 306 (ІІІ-й поверх поліклініки); вівторок та п’ятниця: 16.00 – 17.30. Тел. 093-81-53-908; 096-565-07-02.
ТОП коментованих за тиждень