«Гаряча лінія»
У вівторок, 8 листопада, відбудеться сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” із начальником Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Коржем Русланом Дмитровичем. «Гаряча лінія» триватиме з 10.00 до 11.00. Запитання можна ставити за телефоном 5-14-36.
Податковий календар на листопад 2016 року
Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ повідомляє, що:
9 листопада, середа
Закінчується строк подання:
– звіту про суми податкових пільг за три квартали 2016 року;
– декларації з ПДВ за ІІІ квартал 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
– декларації з податку на прибуток за три квартали 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
– розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за три квартали 2016 року;
– декларації платника єдиного податку – фізособи-підприємця за три квартали 2016 року фізособами-єдинниками ІІІ групи;
– декларації платника єдиного податку ІІІ групи (юрособи) за три квартали 2016 року юрособами-єдинниками ІІІ групи;
– розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізосіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) за ІІІ квартал 2016 року;
– декларації екологічного податку за ІІІ квартал 2016 року;
– декларації з рентної плати за ІІІ квартал 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;
– декларації з туристичного збору за три квартали 2016 року;
– декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за три квартали 2016 року;
– звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА) за жовтень 2016 року;
– звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ) за жовтень 2016 року;
– звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма № 1-РА)за жовтень 2016 року;
– звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма № 1-РТ) за жовтень 2016 року.
15 листопада, вівторок
Закінчується строк подання:
– звіту про використання КОРО (РК) за жовтень 2016 року.
18 листопада, п’ятниця
Закінчується строк сплати:
– авансових внесків з єдиного податку платниками єдиного податку І та ІІ груп за листопад 2016 року;
– ПДВ за ІІІ квартал 2016 року платниками, у яких звітний період дорівнює календарному кварталу;
– податку на прибуток за ІІІ квартал 2016 року платниками, у яких звітний період дорівнює календарному кварталу;
– частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарним підприємствами та їх об’єднаннями за ІІІ квартал 2016 року;
– єдиного податку платниками єдиного податку ІІІ групи за ІІІ квартал 2016 року;
– екологічного податку за ІІІ квартал 2016 року;
– туристичного збору за ІІІ квартал 2016 року;
– збору за місця для паркування транспортних засобів за ІІІ квартал 2016 року;
– рентної плати за ІІІ квартал 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
21 листопада, понеділок
Закінчується строк сплати:
– єдиного внеску за жовтень 2016 року.
Закінчується строк подання:
– декларації з ПДВ за жовтень 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;
– звіту з єдиного внеску за жовтень 2016 року;
– декларації акцизного податку за жовтень 2016 року;
30 листопада, середа
Закінчується строк сплати:
– ПДВ за жовтень 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
– акцизного податку за жовтень 2016 року;
– плати за землю за жовтень 2016 року;
– податку на доходи з нарахованого, але не виплаченого доходу, за жовтень 2016 року;
– військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за жовтень.
Фахівці податкової розповіли про зміни до порядку реєстрації РРО та КОРО на проведеному практикумі
7 листопада в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ відбувся практикум щодо реєстрації РРО та КОРО, який провела ГДІ сектору обслуговування платників податків Дікун Марія Василівна.
На початку заходу Дікун М.В. нагадала, що з 26 липня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, яким затверджено порядок реєстрації та застосування РРО; порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій; порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій. Наголошено, що наказом доповнено перелік документів, які СГД подає до контролюючого органу, зокрема:
– для реєстрації РРО: копією паспорта (формуляра) РРО; копією паспорта модема (у разі застосування зовнішнього модема); копією договору (або іншого документа), яким підтверджується право, надане виробником (постачальником) РРО Центру сервісного обслуговування (далі — ЦСО) на проведення технічного обслуговування і ремонту відповідної моделі (модифікації) РРО;
– для перереєстрації РРО: довідкою про опломбування РРО (у разі внесення змін, які потребували переопломбування РРО); копією договору суб’єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО (у разі перереєстрації з метою використання РРО в іншій господарській одиниці).
Також М.Дікун зазначила, що наказом №547 затверджено оновлені форми книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), які доповнено колонками для відображення розрахунків за ставками акцизного податку та сум акцизного податку. Книга ОРО реєструється на кожний РРО або, якщо згідно із законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування РРО, на окрему господарську одиницю. Кількість книг, що реєструються одночасно, не обмежується.
В ході практикуму розглянуто актуальні питання ведення книг обліку розрахункових операцій та надано відповіді на запитання присутніх.
Чи має право підприємець – платник єдиного податку здійснювати види діяльності, які не зазначені в його облікових даних
Відповідно до ст.42 Господарського кодексу України підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Згідно з ст.42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.
Пунктом 291.3 ст.291 Податкового кодексу України визначено, що фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 р.XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п.297.1 ст.297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл.1 р.ХІV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п.291.2 ст.291 ПКУ).
У разі якщо фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб (п.177.6. ст.177 ПКУ).
Отже, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.
Де можна ознайомитись з інформацією щодо режиму роботи, розміщення пунктів реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів та переліком документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів
Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»).
Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів».
Ообливості внесення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку до Реєстру неприбуткових установ та організацій
Відповідно до Податкового кодексу України об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ) можуть бути віднесені до неприбуткових організацій.
Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Для внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій ОСББ необхідно подати до територіального органу ДФС за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 до Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 року №37, а також копії установчих документів.
Нагадуємо, неприбуткові організації, внесені до Реєстру, що не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 ПКУ, з метою включення до нового Реєстру зобов’язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до норм ПКУ та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу (п.35 підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення” ПКУ). Організації, які не привели установчі документи у відповідність до норм ПКУ, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру.
У фіскальній службі роз`яснили особливості заповнення звітності платниками єдиного податку – підприємцями
В Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ відбулась зустріч завідувача сектору оподаткування фізичних осіб Садлівською Марією Ігорівною з платниками податків, які застосовують спрощену систему оподаткування.
Марія Ігорівна роз`яснила особливості ведення обліку платників єдиного податку, зокрема, що «спрощенці» першої – третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість ведуть облік доходів, в Книзі обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів, відповідно до ст. 296 Податкового кодексу України. Книга обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є ПДВ, затверджена наказом Мінфіну України від 19.06.15 р. № 579.
Якщо платники єдиного податку третьої групи ( фізичні особи – підприємці), є платниками податку на додану вартість, то ведеться облік доходів та витрат у Книзі обліку доходів та витрат, що також, затверджена наказом № 579.
Також вона звернула увагу на порядок визначення доходів суб`єкта господарювання, зокрема зазначила, що власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.
На завершення зустрічі М.Садлівська наголосила на термінах подання звітності: платники єдиного податку першої та другої груп подають податкову декларацію у строк, встановлений для річного податкового періоду, платники третьої групи – щоквартально. Звітність складається наростаючим підсумком з урахуванням норм п. 296.5 та п. 296.6 ст. 296 Кодексу та подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.
Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ
ТОП коментованих за тиждень