З 1 грудня 2014 року слід виписувати податкові накладні за новою формою
Наказ Міністерства фінансів України від 22.09.2014 №957 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» набрав чинності з 1 грудня 2014 р. (документ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 жовтня 2014 р. за №1235/26012) (далі – Наказ). Його опубліковано в «Офіційному віснику України» №87 від 7 листопада 2014 року.
Відповідно до Наказу втратив чинність попередній наказ Міністерства доходів і зборів України від 14 січня 2014 р. №10.
Отже, застосовувати нові форми податкової накладної та розрахунку коригування до податкової накладної необхідно буде починаючи з 1 грудня 2014 року. Форма нової податкової накладної зазнала незначних змін у порівнянні з діючою до 1 грудня цього року.
Податкова накладна та додатки до неї, як і раніше, складаються та надаються за вибором покупця (отримувача) у паперовому вигляді або електронній формі.
Податкова накладна заповнюється державною мовою та складається в день виникнення податкових зобов’язань продавця.
У ній додана одна графа 9, передбачена для відображення операцій, що підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7%. Аналогічна графа з’явилася і в розрахунку коригування.
Також внесено зміни і до самого Порядку, зокрема, відповідно до пункту 13 операції, що оподатковуються за нульовою, основною ставкою або ставкою 7%, слід відображати в окремих рядках податкової накладної. При цьому не допускається заповнення в одному рядку одночасно граф 8-11. У новому Порядку виділені різні умовні значення ІПН для неплатників ПДВ залежно від місця здійснення операції (в межах України чи на експорт).
Так, при поставці товарів/послуг неплатнику ПДВ і в разі складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій, у рядку «Особа (платник податку) – покупець» вказується «Неплатник», у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «400000000000».
При експортних постачаннях у цьому рядку вказується найменування (ПІБ) нерезидента, у рядку «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» вказується країна, в якій зареєстрований нерезидент-покупець, а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «300000000000».
Нова форма податкової декларації з ПДВ подається за підсумками грудня
Наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 р. № 966 оновлено форму податкової декларації з податку на додану вартість та порядок її заповнення.
Наказ набув чинності 1 грудня 2014 року, а отже, вперше звітувати за новою формою необхідно буде за грудень 2014 року (для платників, у яких звітний період – місяць) або за I квартал 2015 року (для квартальних платників).
Нова редакція звітності враховує попередні законодавчі новації у порядку справляння податку на додану вартість – у форму декларації додано окремі рядки, у яких вказуються обсяги постачання та придбання товарів за ставкою 7%.
Також у декларації з ПДВ з’явилися рядки, у яких має бути відображено коригування податкових зобов’язань або податкового кредиту згідно із статтею 39 “Трансфертне ціноутворення” Податкового кодексу України.
Ще одним суттєвим нововведенням є те, що платники, які подають податкову звітність в електронному вигляді, до додатка 8 мають подавати скановані копії розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням товарів чи послуг, або скановані копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Коли обов’язково реєструватися платником ПДВ
Юридична особа чи підприємець підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у разі:
– якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн., крім особи, яка є платником єдиного податку;
– проведення операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг 300 тис. грн., а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.
У разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. грн.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (веб-портал ДФС, вкладинка «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 101.01.02).
Податковий календар на грудень 2014 року
Дрогобицька ОДПІ нагадує про терміни подання звітності та терміни сплати податків у грудні 2014 року.
15 грудня – закінчується строк подання:
– звіту про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за листопад 2014 року;
15 грудня – закінчується строк сплати:
– збору за провадження торговельної діяльності, надання платних побутових послуг, торгівлі валютними цінностями за січень 2015 року;
– збору за здійснення діяльності у сфері розваг за I квартал 2015 року;
16 грудня – закінчується строк подання:
– заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2015 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік;
19 грудня – закінчується строк подання:
– заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2015 року;
– заяви платниками єдиного першої та другої груп у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності;
19 грудня – закінчується строк сплати:
– авансових внесків з єдиного податку платниками єдиного податку першої та другої груп за грудень 2014 року;
22 грудня – закінчується строк подання:
– податкової декларації з ПДВ за листопад платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;
– копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за листопад в електронному вигляді всіма платниками податку;
– звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за листопад 2014 року;
– податкової декларації з плати за землю за листопад платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені ділянки або за новоукладеними договорами оренди;
– розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за листопад;
– податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за листопад;
22 грудня – закінчується строк сплати:
– єдиного внеску за листопад;
30 грудня – закінчується строк сплати:
– авансових внесків з податку на прибуток за грудень;
– ПДВ за листопад платниками, які сплачують його щомісяця;
– податку на доходи за листопад, якщо нарахований за цей місяць дохід ще не виплатили;
– військового збору за листопад, якщо не виплачували нарахованого доходу;
– фіксованого сільськогосподарського податку за листопад;
– збору за користування радіочастотним ресурсом України за листопад;
– збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за листопад;
– земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за листопад.
Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ
ТОП коментованих за тиждень