«Єдинникам» дозволили змінювати групи без обмежень
З 1 липня почали діяти зміни до Податкового кодексу, які трохи спростять життя малому бізнесу.
Зокрема, півроку їх не штрафуватимуть за неправильно нарахований податок або неточно заповнену декларацію чи помилки в книзі обліку…
Нові зміни до Податкового кодексу, що почали діяти з липня, переважно стосуються спрощеної системи оподаткування. Що саме змінилося, розповів начальник ДПІ у м. Трускавці Роман Михайлович Гладій.
Отже, тепер платники єдиного податку можуть добровільно змінювати групу протягом року. Зокрема, в Податковому кодексі з’явиться пункт 298.1.5, який це дозволяє без обмежень.
Також заборонили до кінця року штрафувати платників єдиного податку за неумисні порушення. Тобто за порушення порядку обчислення єдиного податку; правильності заповнення податкових декларації платника єдиного податку; повноти сплати єдиного податку. Прикінцевими та перехідними положеннями закону №4834 передбачено, що до цих платників податку не застосовується адміністративна відповідальність, передбачена статтею 164-1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, за неправильність заповнення за період 2012 рік книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат.
Платником ПДВ можна стати без особливих зусиль
Майже повністю в новій редакції викладено пункт 14.1.139 Податкового кодексу, який дає визначення терміну «особа». Тепер платникам єдиного податку, для того щоб бути «особою», не обов’язково набирати обсяг постачання 300 тис. грн. щодо робіт чи послуг іншим платникам податку на додану вартість за останні 12 календарних місяців.
Тепер «особами» є платники єдиного податку фізичні або юридичні особи, які застосовують ставку 3%, а також ті, які застосовуються ставку 5% та за добровільним рішенням змінюють її на 3%.
Дуже суттєвої зміни зазнав пункт 182.1, який регулює можливість реєстрації платником податку на додану вартість на добровільних засадах.
Із вступом в силу закону там більше не буде норми про те, що обсяги постачання іншим платникам ПДВ мають бути не менші ніж 50% від загального обсягу за останні 12 календарних місяців (також це стосується і норми про мінімальний розмір статутного капіталу або балансової вартості активів).
Тобто тепер ті підприємці, що бажають стати платниками ПДВ, не повинні чекати цілий рік.
При зміні ставки єдиного податку на 3%, «єдиннику» треба подати заяву на реєстрацію платником ПДВ не пізніше 15 календарних днів до початку кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка.
При цьому статус платника ПДВ у такого підприємця з’явиться з першого числа кварталу. Саме про це йдеться у оновлених пунктах 183.4, 183.5 та 293.8.
Ювеліри можуть переходити на спрощенку
Із вступом в силу закону перебувати на спрощеній системі оподаткування зможуть суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Відповідні зміни внесені у частину 4 пункту 291.5.1
Але фізичні особи-підприємці, які займаються цим видом діяльності зможуть працювати лише у третій групі (частина 2 пункту 291.4).
Ще трохи про нововведення з 1 липня для платників єдиного податку
Підприємцям, які займаються кур’єрською діяльністю а також тим особам, які надають послуги зв’язку, що не підлягають ліцензуванню, тепер надана можливість бути платниками єдиного податку.
Змінено й порядок визначення доходу платників єдиного податку. Пункти 292.3 і 292.6 Податкового кодексу повністю викладено у новій редакції. Отже, тепер вартість безоплатно отриманих товарів, робіт чи послуг включається до складу доходу всіх платників єдиного податку. При цьому наводиться конкретне визначення, які товари вважаються безоплатно отриманими.
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані згідно з письмовими договорами дарування та іншими договорами, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані ним.
Сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, тепер включається до складу доходу тільки платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, а також четвертої групи. Відповідно, для інших категорій єдиноподатників прострочена кредиторська заборгованість не є доходом.
Вартість реалізованих товарів, робіт, послуг, за які отримана попередня оплата у період сплати інших податків та зборів, включається до складу доходу звітного періоду платника єдиного податку четвертої групи. При цьому датою збільшення доходу вважається дата відвантаження товарів, виконання робіт, надання послуг.
Сектор взаємодії з ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці Львівської обл.
ТОП коментованих за тиждень