Всякі люди є, всякі й треба – кажуть у народі. А чи це справді так? Красивих – люблять, багатих – поважають, сильних – бояться. А бідні, до того ж з фізичними вадами, як до них ставляться?
На календарі початок грудня. Не за горами зима з її лютими морозами і снігопадами. То чому ж саме цю пору року вибрано для відзначення в календарі Міжнародного Дня інвалідів?
Історія його виникнення почалася у 80-ті роки минулого століття, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям інвалідів.
В цей період проводилась робота по прийняттю дій з метою покращення становища інвалідів та забезпечення для них рівних прав для подальшої їх інтеграції в суспільство.
Хвороба – найлютіший ворог людини. Її поява завжди приносить невимовне страждання, страх, відчай. Особливо коли поруч немає надійного плеча, на яке можна опертися, і взагалі – ні на кого розраховувати. Вони опинилися на обочині життя. Їх доля цікавить хіба що рідних, а владне суспільство збайдужіло. Це люди, про яких держава згадує лише один раз – в день їхньої скорботи, а не свята – в День інвалідів.
Як часто, переймаючись щоденними клопотами і проблемами, ми не звертаємо уваги на тих, хто живе поруч з нами. І навіть не здогадуємося, скільки навколо людей, яких доля безжалісно прирекла на каліцтво та інвалідність. Ми іноді стогнемо під тягарем житейських труднощів, але їм справлятися зі своїми проблемами у сто разів складніше.
Офіційна статистика свідчить про те, що у світі з року в рік збільшується кількість інвалідів із проблемами розумового і фізичного розвитку.
Щоб уникнути ганебних проявів щодо цих людей, всі держави світу прагнуть піклуватися про них, створювати належні умови для задоволення їхніх потреб. Прийнявши основний міжнародний документ, Конвенцію про права інвалідів, держави-учасниці визнають, що неповноцінна у розумовому і фізичному відношенні людина має вести повноцінне і достойне життя в умовах, що забезпечують її гідність, сприяють почуттю впевненості в собі і полегшують її активну участь у житті суспільства.
Третє грудня – це День підбиття підсумків, що зроблено для цієї категорії громадян, аналізу реального становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів з покращення їх життєвого рівня. Це День підвищеної уваги суспільства до проблем осіб з інвалідністю, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.
Хто такі ці люди, яких ми називаємо так обережно «інваліди»? Чому ми губимося при зустрічі з такою людиною? Чого відчуваємо якусь незграбність в їх присутності?
Тому, що розуміємо, що їм необхідна допомога. Наша з вами допомога! Про те, як живеться їм, які насущні проблеми потребують негайного вирішення, про це ми можемо тільки здогадуватись. Але ми також знаємо, що щоденна боротьба з цими проблемами і є їхнє життя.
Проведення Міжнародного Дня інвалідів має велику місію – ще раз нагадати спільноті, владі, громаді, що поруч з нами живуть ті, хто з різних причин має непоправні проблеми зі здоров’ям. Ці люди поруч, вони частинка нашого суспільства. Вони працюють, беруть участь у громадському житті, одружуються, народжують дітей, створюють художні колективи, вишивають, малюють, танцюють. Вони здобувають кращі результати на спеціальних спартакіадах, аніж професійні спортсмени. Вони живуть повноцінно, радісно, бо більше, як здорова людина, цінують та шанують кожен прожитий день. На жаль, нині держава не дає того належного соціального захисту, який мала б здійснювати, адже саме ставлення до найбільш уразливих громадян держави говорить про рівень цивілізованості суспільства.
Низький уклін Вам, люди з фізичними недоліками, але з відкритими, щирими серцями і добрими, світлими душами! Ми – з Вами!!!
Милосердя притаманне будь якому народу на землі. Але найбільше воно притаманне нашим слов’янським народам. Любити ближнього свого, турбуватися про немічного, потребуючого – це вже у нас в крові, бо ми релігійний народ. І от сьогодні з великою повагою хочу назвати тих, хто допомагав неповносправним в цьому році. Велика подяка владі міста, зокрема за надану можливість для Трускавецької МАІ провести Спартакіаду інвалідів міста, яка проводилась вперше у Трускавці і в якій взяли участь 34 учасника від ТМАІ, а переможці мали змогу взяти участь в обласній XXV Спартакіаді інвалідів Львівщини. І незважаючи на те, що в Спартакіаді приймали участь і параолімпійці, трускавчани привезли три золоті медалі та одну бронзову!
Велика подяка і меценатам: релігійним організаціям «Добра новина», «Вістка миру», Благодійному фонду, який очолює п. Левицький А. Б., волонтерам Трускавецької МАІ та волонтерам –старшокласникам Трускавецької СШ № 1. Меценати, які допомогли коштами до Міжнародного Дня інвалідів 2012 р., на діяльність Трускавецької МАІ та для передплати 118 інвалідам на перше півріччя часопису для інвалідів «Благовіст»: Лев Грицак, Володимир Козявкін, Юрій Остапчук, Володимир Наконечний, Сергій Мойсеєв, Михайло Малащак, Мирослав Гумега, Микола Ляхоцький, Валерій Бабелюк, Микола Пирцус, Тетяна Саліженко, керівники підприємств «Одеко-захід», «Дукан», «Говерла», «Галич-444», ТзОВ «Святий Грааль» та інші.
З нагоди Міжнародного Дня інвалідів висловлюю вдячність всім людям доброї волі, які допомагають долати труднощі людям, які мають проблеми зі здоров’ям! Висловлюю найтепліші слова нашим громадянам, на долю яких випали нелегкі випробування. Бажаю вам міцного здоров’я, родинного затишку, життєвого оптимізму, добробуту, щастя та витримки у всіх життєвих обставинах.
Надія Заблоцька, голова Трускавецької міської асоціації інвалідів
ТОП коментованих за тиждень