У Стебнику, у Народному домі зібралося людей, як ніколи. Усі якісь збуджені, веселі, усміхнені. Чому? Що за оказія така опанувала давно не веселих від важких буднів і нелегкого сьогодення цих добрих, чесних і працьовитих людей? А все просто – вони прийшли на небуденну зустріч зі словом – поетичним словом. І зустріч ця особлива, бо слово це принесла їм їх вірна краяна, стебничанка Ярослава Павличко, тепер львів’янка, поетеса, прозаїк, перекладач зі слов’янських, західно-європейських та східних мов, лауреат Міжнародної літературної премії ім. Богдана-Нестора Лепкого та Остапа Грицая, лауреат обласної премії ім. Маркіяна Шашкевича, науковець Львівського Національного музею, на рахунку якої біля 200 праць з мистецтвознавства та книгознавства.
Пані Ярославу запрошують на почесне місце, на сцену, щоб можна було щиро і відверто поспілкуватися зі всіма дорогими її людьми.
– На початку прокладімо міст через завірюху і уявімо собі ту маленьку, занесену снігом хатину у Стебнику, на Забівці. І маленьку дівчинку Ярославочку з біленькими кісками і оченятами кольору фіалкового дива, до якої явилося слово. І сидить вона при світлі гасової лампи, і тулить слово до словечка, і вигранює його у своїй голівці… – таким метафоричним прологом розпочинає цю зустріч завідувач бібліотекою, яка теж добре знає вагу слова, Любов Волошинська.
…Слухають люди і серця їх огортаються теплом і радістю, що мають таку талановиту краяну, яка не забуває своє місто, яка приїхала, щоб поділитися зі своїми рідними, друзями, сусідами, знайомими своїм новим творчим доробком – збіркою поезій «Ремінісценції Забівки».
Про творчу біографію пані Ярослави розповіла директор ЗОШ №11 Зіновія Левицька. Її розповідь супроводжувалася поезією поетеси, яку читали учні школи. А далі свято зустрічі продовжив дует у складі Аліни Ригус та Анастасії Андрущакевич із музичної школи, які виконали віночок українських народних пісень.
Цілком закономірно презентація книги вийшла за офіційні рамки і перетворилася на справжнє свято поезії, душевного спілкування, теплих спогадів та щирих побажань. Пані Ярослава від душі подякувала директорові Народного дому Любові Рак та усім, хто спричинився до цієї святкової, незабутньої зустрічі.
Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень