Сьогодні, 18 липня, прокозирівська газета оприлюднила черговий наклеп, публікуючи анонімний опус під назвою «Як «Франкову криницю» спіймали на брехні». Ось її текст.
«Нещодавно трускавчани та гості міста мали змогу взяти участь у благодійному концерті, який був організований фондом «Крила Надії». Захід відбувався на центральній сцені міста-курорту. В цей день на майдані Незалежності було справді людно, адже мали місце різноманітні мистецькі акції, майстер – класи тощо . Захід вдався, усі задуми було реалізовано – це підтвердили і організатори, і люди, котрі долучилися до роботи з підготовки благочинного заходу. Найважливіше те, що вдалось зібрати такі необхідні кошти для лікування Погуляєва Богдана, юнака, хворого на важку недугу – гострий лімфобластний лейкоз.
На жаль, в газеті «Франкова криниця» було опубліковано статтю під назвою «РІШУЧІ ДІЇ “КРИЛА НАДІЇ”», де мова йшла про те, як міська влада перешкоджала організаторам у підготовці до фестивалю. Автор статті у своїх висновках посилається на директора фонду «Крила надії» п. Наталю. Як виявилось згодом, п. Наталя коментарів, у яких звинувачувала б міську владу Трускавця, не давала, у своїй більшості текст статті журналіста газети «Франкова Криниця» не відповідає правді, так як і не відповідає правді та інформація, кому насправді підуть гроші на лікування. Чи то навмисно, чи то ненароком було скомпрометовано діяльність і міської влади, і БФ «Крила Надії».
На адресу відділів міської ради надійшли листи – подяки від фонду «Крила Надії». Організатори подякували «за сприяння у проведенні» акції «Діти – квіти» заступнику міського голови В. Бодак, відділу культури в особі Т. Татомир та УЖКГ і Б і його керівнику Ю. Терлецькому».
Оскільки у публікації «Джерел Трускавця» подано відверту брехню, а її мета – скомпрометувати головного редактора газети Володимира Ключака, то подаємо для ознайомлення читачів і статтю з «Франкової криниці Підгір`я» «РІШУЧІ ДІЇ “КРИЛА НАДІЇ”. Ось її текст.
«В суботу, 7 липня, в нашому місті на майдані Незалежності відбувся благодійний мистецький фестиваль “Діти-квіти” на підтримку онкохворих дітей.
Організатором акції став благодійний фонд “Крила надії”, заснований у Львові у 2007 році. Основний напрямок діяльності благодійного фонду “Крила надії” – адресна допомога онкохворим дітям, оскільки висока вартість лікування та недофінансування медицини з боку держави не дозволяє батькам таких дітей самотужки оплатити лікування. Допомога онкохворим дітям та відділенням, де ці діти проходять лікування, і надалі залишається основним пріоритетом роботи фонду. Допомога надається дітям віком до 18 років або старшим за умови, що вони проходять лікування в дитячому онковідділенні, або уже знаходилися під опікою фонду. А також фонд здійснює підтримку відділень онкології і гематології Львівської обласної спеціалізованої лікарні, залучення донорів крові і пропаганду безкоштовного донорства крові, творчі заняття з дітьми у лікарнях, підбір і навчання волонтерів тощо.
На початку “Крила надії” мали певні проблеми з організацією благодійного фестивалю у Трускавці – спершу Трускавецька міська рада не хотіла давати дозволу на проведення акції на центральній площі міста, фонду чинили бюрократичні перешкоди. “Хтось з чиновників скептично ставиться до благодійності, когось налякало слово “ярмарок” у переліку заходів, а десь “потрібний” чоловік виявився у відпустці”,- розповідає директор фонду пані Наталія. Та зрештою всі непорозуміння були усунуті, міський голова телефоном з відпустки дав вказівку заступникам сприяти, а не перешкоджати благодійному фестивалю…
Тож благодійний мистецький фестиваль “Діти-квіти”, незважаючи на труднощі і неймовірну спеку, успішно відбувся, організатори задоволені результатом і сподіваються на подальше проведення подібних акцій в нашому курортному місті. На сцені виступали музичні гурти з Трускавця, Дрогобича, регіону, на площі перед сценою майстрині проводили майстер-класи з різноманітних декоративно-ужиткових мистецтв. За день акції зібрано 6 тисяч 300 гривень, 1300 гривень лише від майстер-класів. Як повідомила пані Наталія, всі кошти підуть на лікування Ореста Козака та Сергія Чмирука, які проходять лікування у Львові в Інституті крові, та яким потрібно на поточні витрати на ліки до трьох тисяч на тиждень.
Іра ЦИГАН».
Як бачимо, стаття позитивно описує акцію, фактично робить рекламу діяльності благодійного фонду. Міський голова Руслан Козир описаний суто в позитивному світлі і журналістка наче висловлює задоволення, що все пройшло так гарно та вдало. Директор фонду пані Наталія не давала інтерв’ю журналістці, проте в телефонному режимі дала коментар. Добре все, що добре закінчується і приємно, що міська влада посприяла фестивалю. Шкода лише, що коштів зібрали надто мало як на курортний Трускавець – але це вже інше питання: наскільки ми не лише говоримо про благочинність, але й готові дати реальну грошову пожертву хворим дітям.
Якщо проаналізувати публікацію в «Франковій криниці Підгір`я» та текст подяки від організаторів акції на адресу міської ради, то побачимо, що в газеті подано суму коштів 6300 гривень, а в подяці – 6430, а також є відмінності у прізвищах хворих діточок, на лікування яким підуть чи пішли зібрані кошти. Та це – дрібниці. Але не дрібницею є факт, що «Джерела Трускавця» вкотре намагаються очорнити всіх і кожного, хто має альтернативну думку, хто не вихваляє попід небесі пана Козира, пані Татомир та іже з ними. Чого вартувала хоча б публікація фото редактора «Трускавецького вісника» в аналогічному минулорічному пасквілі «Як брехун попався на брехні», або інтерв’ю тієї ж пані Татомир. Автора пасквілів неважко вирахувати – це ще той комуніст і його статті в далекі часи мали подібне спрямування. Але Бог йому суддя. Бо хто хоч раз прислужився лукавому, той служитиме йому і надалі. Чим баняк накипить, тим і смердить. І ще й істерично пищить на вогні. Та за такими «баняками» давно на звалищі зачекалися.
Поза цим всім залишився ще однин момент, який не описано в жодній з газет. У мерії публікацію статті «Рішучі дії «Крила надії» вирішили напевно використати для відмови організаторам фестивалю у подальшій співпраці. Адже тут для них жодного відкату нема. Ось що може бути справжньою причиною цієї істерії від «Джерел Трускавця», коли багато галасу даремно, коли з мухи роблять слона, коли на біле кажуть «чорне», а на чорне «біле».
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень