У Дрогобичі презентували проект «Україна: історія великого народу». Презентація відбулася у п’ятницю, 24 червня, в актовій залі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Автори проекту – доктор філософських наук, академік НАПН України, президент інституту стратегічної політики Анатолій Толстоухов та президент Благодійного фонду «Схід-Захід: разом», Народний депутат України Володимир Зубанов. Мета проекту – привернути увагу до історії, висвітлюючи її об’єктивно. Цей проект реалізується протягом чотирьох років, за цей час він став загальнонаціональним.
Депутат Верховної Ради України Володимир Зубанов під час презентації проекту «Україна: історія великого народу» розповідав, що уже п’ять років поспіль пропагує українську історію через книговидання. У рамках згаданого проекту здійснюється видання серій книг різних напрямів – книжковий, художній та музичний. Уже видано, зокрема, енциклопедичне видання у п’яти томах «Україна: хронологія розвитку», а також серії книг «Україна-Європа: хронологія розвитку», «Україна: від Трипілля до сучасності», «Повісті про славетні часи», «Україна і світ», «Історія України в картинах», «Історія міст України». У рамках проекту видано серії «Культурна спадщина» та художньої літератури.
Серед запитань, що лунали з університетської зали, а також з виступів промовців, були доволі доскіпливі й претензійні вислови про потребу залучення до розробки такого вагомого проекту фахівців з регіонів. Зокрема критичним був виступ декана історичного факультету ДДПУ ім. Івана Франка Леоніда Тимошенка. Відповідаючи на критичні зауваження, Володимир Зубанов зазначив, що всі статті видань науково є обґрунтовані, адже це праця багатьох вчених-істориків Академії Наук України, хоч викладені публікації в популярній формі, доступній для широкого кола читачів.
Прозвучав також виступ директора Дрогобицької дитячої художньої школи Ігоря Шимка. Промовець запропонував видати у рамках проекту історично-краєзнавчу книгу про наш регіон, він також показав уже майже готовий макет майбутнього видання. На цю пропозицію Володимир Зубанов зауважив, що для втілення цього задуму потрібно затвердити видання спеціально створеною радою, адже за інших умов у нього можуть потрапити авторські інтерпретації чи певна однобока позиція.
Книги проекту, який презентували у Франковому виші, пропонують використовувати як посібники, оскільки деякі з них отримали гриф від Міносвіти, зокрема «Україна: хронологія розвитку», «Україна-Європа: хронологія розвитку», «Україна і світ», «Україна: від Трипілля до сучасності».
Василь Кирилич, газета “Франкова криниця Підгір’я”
ТОП коментованих за тиждень