Минулого четверга, 5 вересня, відбулася 56-а сесія Бориславської міської ради шостого демократичного скликання. Робота сесії розпочалася із «Різного», у якому було озвучено депутатські запити та звернення щодо проблем з водозабезпеченням, проведення несанкціонованої торгівлі на вулиці Міцкевича. Також депутат, голова міської організації ВО «Батьківщина» В.Чабан запропонував проект рішення міської ради «Про звернення до Верховної Ради України з вимогою про невідкладний розгляд та прийняття проекту Закону України «Про порядок імпічменту Президента України», якого депутати підтримали одноголосно.
За результатами розгляду питань, що були внесені до порядку денного сесії, депутати дали протокольне доручення фінансовому управлінню збільшити кошти на фінансування закупівлі продуктів харчування для хворих, які знаходяться на лікуванні у стаціонарних відділеннях міської лікарні. Після тривалої та гострої дискусії депутати ухвалили рішення про заборону з 15 вересня торгівлі фруктами, овочами та молочними продуктами по вул. Весняній. Йдеться про так звану Алею слави та тротуари на прилеглій до ринку території на вул. Весняній.
Борислав є не першим у довгому переліку міст, депутатський корпус яких ухвалював рішення щодо заборони стихійної торгівлі. Наші близькі сусіди із Дрогобича набили не одну ґулю на подібних заборонах, допоки дійшли висновку, що краще надати торгівлі на прилеглих до ринку вулицях у центральній частині міста цивілізованого характеру, аніж боротися із людьми, яких нужда вигнала на базар, щоб заробити «якусь копійку» на прожиття. Нині у Дрогобичі колись проблемні місця по вул. Малий Ринок облаштовані стаціонарними торговими місцями.
Як будуть розвиватися події у Бориславі, прогнозувати складно. Наразі депутати зобов’язали головного архітектора міста знайти та запропонувати підприємцям майданчик, на якому вони могли б облаштувати торгові місця. Йшлося про ділянку на вул. В. Івасюка, яка знаходиться неподалік рудоуправління, і про майданчик по вул. Тернавка, неподалік автобусної станції, на якому за попередньої каденції планували облаштувати комунальний ринок міста. Невідомо, яку із запропонованих ділянок оберуть підприємці. Проте усі розуміють, що при виборі місця для торгівлі овочами, фруктами та молочними продуктами важливим є те, чи підуть туди покупці. Без цього ліквідувати стихійну торгівлю у центральній частині міста не вдасться. Наразі маємо рішення, яке необхідно виконувати. Рішенням сесії депутати не лише заборонили торгівлю по вул. Весняній, але й зобов’язали КП «Еко-місто» впорядкувати сквер – прибрати, підрізати при потребі зелені насадження та встановити лавки, на яких могли б відпочивати мешканці міста.
Складним для розгляду виявилося питання звіту начальника відділу житлово-комунального господарства Олега Левицького. За результатами розгляду його роботу, як начальника відділу житлово-комунального господарства і будівництва, визнано незадовільною. Депутати рекомендували міському голові звільнити Олега Левицького із займаної посади.
В обговоренні звіту Олега Левицького взяли участь: Михайло Лазар, Володимир Хауляк, Богдан Городиський, Ігор Мельник, Юрій Химин, Василь Чабан, міський голова Володимир Фірман та перший заступник міського голови Роман Дурбак.
Голова постійно діючої депутатської комісії з житлово-комунальних питань, транспорту, зв’язку та мобілізаційної роботи Богдан Городиський назвав звіт начальника відділу житлово-комунального господарства і будівництва забюрократизованим. У виступі Олега Левицького справді прозвучали сухі цифри та факти, які мало переконували. Очевидно, через те начальникові цього відділу довелося нести відповідальність за все, що відбувається у комунальному господарстві міста.
Депутати згадали і про погані дороги, і про відсутність води, і про забиті каналізаційні труби, і про численні витоки, і завалені сміттям контейнерні майданчики, про ліфти та діряві дахи, і навіть про погану роботу комунальних підприємств. Голова міської організації ВО «Батьківщина» депутат Василь Чабан пропонував колегам не звалювати всю вину за стан справ у комуналці на одного начальника житлово-комунального відділу і висував пропозицію дати хоча б по три хвилини для виступу керівникам комунальних підприємств, які були присутні у сесійній залі. Проте слухати їх народні обранці не захотіли. Обмежилися виступом першого заступника Романа Дурбака і показали начальникові згаданого відділу Олегові Левицькому «червону» картку, незважаючи на його прохання при голосуванні не «рубати з плеча», а підійти до оцінки роботи підпорядкованого йому начальника відділу виважено, враховуючи усі складнощі роботи в умовах недофінансування, а також позитивні зрушення, які починають з’являтися у комунальній галузі міста.
У коментарі з приводу визнання депутатським корпусом роботи начальника відділу житлово-комунального господарства і будівництва Олега Левицького незадовільною секретар міської ради Ігор Мельник зазначив, що у такий спосіб депутати вказали, що Олег Левицький недостатньо уваги приділяє міському комунальному господарству. За визнання роботи начальника житлово-комунального відділу незадовільною проголосували усі депутатські фракції, окрім «Свободи». Секретар ради розповів, що питання роботи житлово-комунального відділу неодноразово обговорювалося на засіданні найбільшої депутатської фракції міської ради «Фронту змін», проте реальних змін у роботі відділу не відбувалося, тому, очевидно, депутатський корпус проголосував за зміни у роботі цього важливого для міста відділу.
Голова депутатської фракції Республіканської Християнської партії Михайло Лазар вважає, що незадовільна оцінка роботи згаданого начальника відділу є своєрідним виявом невдоволення всього депутатського корпусу станом справ у комунальному господарстві міста. Постійні проблеми із водою, погані дороги, незадовільна робота ЖЕКів, засипання ям гравієм, нетактовне ставлення комунальників і Олега Левицького до мешканців міста є своєрідним свідченням того, що у комунальній галузі Борислава працюють недостатньо кваліфіковані люди. На думку Михайла Івановича, незадовільна оцінка роботи начальника житлово-комунального відділу є першим кроком до заміни кадрів у комунальній галузі більш кваліфікованими.
Відсутність належного контролю за діяльністю комунальних підприємств, незадовільний стан міського комунального господарства та неповага до депутатського корпусу, на думку голови депутатської фракції «Захисників Вітчизни» Богдана Когута, породила незадовільну оцінку роботи Олега Левицького та рекомендацію звільнити його із займаної посади.
Голова постійно діючої депутатської комісії з житлово-комунальних питань, транспорту, зв’язку та мобілізаційної роботи Богдан Городиський зауважив, що це рішення депутатів можна було б і не коментувати, бо люди бачать незадовільний стан господарки нашого міста. Комунальне господарство розвивається хаотично, хоч є відповідні люди, які за посадовими обов’язками повинні здійснювати керівництво цією сферою міського господарства і отримують за це зарплату. Одним із таких керівників є начальник відділу житлово-комунального господарства і будівництва міської ради Олег Левицький. За час роботи на посаді він із спеціаліста та менеджера перетворився на бюрократа, який вважає, що його діяльність зводиться тільки до того, щоб відписатися, відговоритися, відсунути проблему, а не вникати у неї і шукати шляхи її вирішення. «За два з половиною роки, – наголосив у коментарі депутат Городиський, – мені довелося зустрічатися із керівником відділу житлово-комунального господарства і будівництва Олегом Левицьким неодноразово, як голові депутатської комісії, керівнику комунального підприємства «Еко-місто» та колишньому комунальнику, який відпрацював у цій галузі більше десяти років. Відтак я мав можливість бачити роботу начальника комунального відділу зсередини. Мушу зазначити, що пан Левицький, як державний службовець, забув, що його головний обов’язок – бути на службі у держави та людей. Він повинен робити те, що потрібно людям. На сьогоднішній день ми маємо фінансові борги по всіх комунальних підприємствах міста, які не зменшуються, а зростають. У водоканалі, для прикладу, ми бачимо часту зміну керівників, а користі від цього немає. По всіх комунальних підприємствах ми сьогодні маємо спад виробництва, а КП «Еко-місто», яке стало правонаступником колись потужного Комбінату комунальних підприємств, також опинилося у борговій ямі і невідомо, з якими показниками закінчить рік. На ці питання вказувалося Левицькому, як керівнику відділу, але відповідної реакції не було.
Висновок, який зробили депутати на сесії, можна вважати оцінкою його роботи мешканцями міста. Ми із надією розраховуємо на те, що цей урок буде належно сприйнятий керівництвом міста, будуть враховані усі ті недоліки, на які вказували депутати і були допущені з боку Левицького». На завершення розмови голова постійно діючої депутатської комісії висловив сподівання, що розгляд цього питання на сесії спонукатиме керівництво міста зробити кроки на поліпшення стану справ у житлово-комунальній галузі міста, що дасть можливість мешканцям почуватися у Бориславі комфортно.
Голова депутатської фракції ВО «Свобода» Юрій Химин рішення сесії про незадовільну оцінку роботи начальника відділу житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Олега Левицького вважає, м’яко кажучи, некоректним, оскільки відповідальність за стан справ у комунальному господарстві міста несуть перший заступник міського голови, як куратор галузі, міський голова спільно із депутатським корпусом міської ради. Депутати виставили незадовільну оцінку не тільки Левицькому, а у першу чергу собі. Більшість рішень, що стосувалися основних напрямків розвитку та діяльності житлово-комунального господарства Борислава, ухвалювалася за участі депутатів міської ради. На думку пана Юрія, відповідальність за стан справ у комунальному господарстві міста разом із Олегом Левицьким мала би взяти на себе у першу чергу найбільша депутатська фракції «Фронту змін», яка має переважну більшість серед депутатів.
Міський голова Володимир Фірман назвав сам процес підготовки та розгляду звіту начальника відділу житлово-комунального господарства Олега Левицького на позачерговій сесії міської ради чимось схожим на суд Лінча. Депутати не стільки хотіли розібратися у ситуації, що склалася у житлово-комунальному господарстві міста, скільки перекласти частину своєї відповідальності за стан справ у житлово-комунальному господарстві на керівника найбільш складного відділу у структурі виконавчих органів міста. Суб’єктивних моментів, на думку міського голови, при оцінці роботи Олега Левицького було значно більше, аніж об’єктивних. Депутати не зважали на реальні результати роботи відділу, пов’язані із підготовкою та процедурою проведення тендеру по будівництву моста через р. Тисьменицю на вул. Героїв ОУН-УПА, який був підготовлений та проведений у місячний термін без жодного зауваження. Не бралася до уваги ціла низка інших позитивних напрацювань відділу, які дадуть конкретні результати у найближчі місяці. Виглядає на те, що це мало цікавило депутатський корпус, їм була потрібна відставка Левицького, за яку вони успішно проголосували. Позачергова сесія була скликана із порушеннями, дуже невдало був вибраний час проведення сесії. Неприхована поспішність із визначенням часу проведення сесії разом із порушеннями, які мали місце під час збору депутатських підписів щодо її скликання, на думку міського голови, є своєрідним свідченням, що уже в ході підготовки до сесії про ніяку об’єктивність не йшлося. Володимир Фірман також зауважив, що головним аргументом при визнанні роботи Олега Левицького незадовільною були перебої у водопостачанні, проте заслухати на сесії голову ліквідаційної комісії та в. о. директора водоканалу депутати вважали за непотрібне. Відповідальність за відсутність води у місті в першу чергу мали би нести саме вони, а не начальник житлово-комунального відділу.
Міський голова повідомив, що задовольняти рекомендації сесії щодо звільнення начальника відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олега Левицького, яке базується більше на емоціях, ніж на об’єктивній оцінці ситуації, не буде. Звільнення керівника відділу в момент, коли розпочинається будівництво мосту по вул. Героїв ОУН-УПА та фінансування робіт із відновлення моста через р. Лошань по вул. Гірній, тільки ускладнить ситуацію. Тому з боку влади будуть зроблені кроки щодо відміни ухвалених рішень позачергової 56-ої сесії Бориславської міської ради за результатами розгляду звіту начальника відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олега Левицького.
Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень