Опозиція розпочала виборчу кампанію внутрішньопартійними чварами. Багато затятих прихильників «Батьківщини» опинилися в непрохідній частині списку, що спровокувало публічний розгляд і взаємні звинувачення опонентів.
«Вони поставили мене 141-м у списку – непрохідним. Я зрозумів, що вони мене зрадили, виявилися «тушками». Якщо вони вважають, що я не у команді, то чому я повинен залишатися? Я піду самостійно», – заявив народний депутат С. Міщенко, який вирішив покинути фракцію «БЮТ-Батьківщина» через те, що отримав непрохідне місце у виборчому списку «Батьківщини».
• Старт виборчої кампанії ознаменувався гучними скандалами опозиції – парламентську фракцію «БЮТ-Б» покинули депутати, раніше віддані політиці партії Ю. Тимошенко. Окрім С. Міщенка, з фракції вийшов В. Коротюк. Явно непрохідні місця у списку отримали такі затяті «помаранчеві» як А. Шкіль, О. Білорус, П. Павленко, О. Філенко, Ю. Ключковський. Де-факто їх викинули за борт як «відпрацьований матеріал». Вони не мають права балотуватися у мажоритарних округах, тому втратили можливість потрапити у парламент нового скликання в них немає. Очевидно, керівництво «БЮТ-Б» зробило «зачистку кадрів» на користь більш корисних для партійної скарбниці кандидатів, віддавши перевагу спонсорам, а не ідеологам.
• До списку опозиції внесені люди, які мають проблеми із законом, які хочуть за статусом народного депутата сховатися від відповідальності. Так, місце у списку отримала Т. Слюз, яка обіймала посаду голови Держказначейства в Уряді Ю. Тимошенко. З 2010 року її розшукує Генпрокуратура у зв’язку з обвинуваченням про співучасть у розкраданні коштів, виділених Україні в рамках Кіотського протоколу. На 11-му місці – керівник телеканалу TVi М. Княжицький, щодо якого у липні 2012 року податкова міліція порушила кримінальну справу за несплату 3 млн грн податків. Щоб уникнути передвиборного галасу, справу закрили, однак після виборів розслідування може поновитися.
• Оприлюднений, але ще не зареєстрований у Центрвиборчкомі, список «Батьківщини» викликав масу інших запитань. У першу десятку включені Ю. Тимошенко та Ю. Луценко, які відбувають покарання за економічні злочини і за законом не мають права балотуватися. Керівництво «Батьківщини» прекрасно усвідомлює, що ЦВК не порушуватиме закон і відмовиться реєструвати ув’язнених кандидатами у народні депутати. Очевидно, справжня мета рішення партійних босів одна – створити підґрунтя для чергової провокації. Законну відмову ЦВК зареєструвати Ю. Тимошенко і Ю. Луценка використають як привід для розмов про утиски прав опозиції.
• Опоненти не можуть знайти між собою спільну мову і в питанні розподілу кандидатів за мажоритарними округами. Так, у 117-му виборчому окрузі Львова балотується Т. Стецьків, кандидатуру якого публічно підтримали Ю. Луценко та Ю. Тимошенко. Однак з’їзд опозиції висунув на цей округ І. Васюника, який раніше не брав участь у партійному житті.
Сформувавши виборчий список, «Батьківщина» обдурила своїх виборців, вигнавши з його прохідної частини відданих прихильників партійної ідеології і замінивши їх грошовими спонсорами.
ТОП коментованих за тиждень