Поширеною є думка, що жіноча проза – це винятково книжки для жінок, про жінок і написані самими жінками. Здебільшого це правда, однак не все так однозначно і просто. Адже спробувати свої сили у жанрі жіночого роману намагаються й авторки-початківці, і знані письменниці.
Так звані жіночі романи (або ж “дамські”, “рожеві”, час від часу їхнім синонімом стає і “любовний роман”) в сучасній літературознавчій критиці означені лише описово, без чітких критеріїв.
Як бачимо, серед масиву сучасної літератури твори, написані у жанрі жіночого роману, досить – такі численні. Невимушеність, невибагливість сюжету, композиції і обов’язковий хепі-енд налаштовують на позитивні емоції, дають віру в щасливе майбутнє, зрештою нагадують про вічні цінності. Та і власне в творах, окрім теми саморежисури жінки в житті, авторки намагаються розкрити і донести таємниці жіночої душі. Тому і не дивно, таку літературу інколи читають і чоловіки, аби краще пізнати жінку. Що ж – тоді запрошуємо на відверту розмову…
В бібліотеку-філію №2 надійшли книги авторів:Я.Вищневський “Постіль”, І.Роздобудько “Одного разу”, Л.Романчук “Цвіте терен”, Н.Фіалко “Ріка життя” та “Кохання з першого погляду” і багато інших.
Лідія Стецик, завідувач бібліотекою-філією №2 м. Трускавця
ТОП коментованих за тиждень