Про це на сесії Трускавецької міської ради зазначив голова ревізійної комісії, депутат Мирослав Мицько. Він також розповів про перші результати перевірки фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Трускавецький водоканал», яка працює вже два тижні згідно розпорядження міського голови.
В основному йшлося про актуальну тему тарифоутворення – про його складові і їх достовірність.
Отже, комісія встановила, що водоканал подав заявку на новий тариф до НКРЕ, і розрахунок зроблений так, що на виході тариф мав би підскочити до 21, 80 гривні за куб води. Як повідомив голова ревізійної комісії, адміністрація водоканалу включила в розрахунок завищені витрати, а також не намагалась врахувати оптовий тариф, таким чином «роздула» вартість води для трускавчан до 21 гривні.
Депутати, які перевіряли діяльність водоканалу виявили, що до тарифу входять 23 складових. Вартість покупної води, вартість нормативних витрат, вартість електроенергії та транспортування а також оплата праці. Ці чотири пункти складають 89.9 % тарифу. Разом з тим виявлено багато фактів того, що є чимало витрат, які можна реально скоротити.
Комісія наполягає на тому, щоб негайно вжити заходів щодо оптимізації підприємства до 15 відсотків. Якщо ж підприємство не згідне з цим то має надати чітку аргументацію своєї позиції. «За попередні роки, за той час коли підприємство тонуло в боргах воно ні в чому собі не відмовляло а навпаки жило на широку ногу. Жодна інша фінансова життєдіяльність підприємства не була порушена – добрі зарплати, щомісячна індексація, яку не завжди може собі дозволити і прибуткове підприємство, надмірні витрати на паливо та інші видатки», – наголосив депутат Мирослав Мицько.
Всі, без винятку порушення, які виявлені в діяльності Трускавецького водоканалу, будуть вказані у звіті самої ревізійної комісії, який має відбутись в середині березня. До цього часу, як зазначив доповідач, маємо бути готові до того, що негатив, який досі був спрямований на міську раду і, міського голову зокрема, буде литись і надалі. Але однозначним є те, що заявка на тариф буде знижена, а тариф буде перераховуватись.
Слід зазначити, що таке “життя на широку ногу” продовжувалось на Трускавецьому водоканалі за керівництва Петра Іванишина, який був уповноваженим представником тодішньої влади. Його робота на підприємстві мала на меті саме оптимізацію витрат. Натомість те, що випливає з матеріалів комісії, вказує на інше. Згідно актів приймання-здачі наданих юридичних послуг, укладених між ТзОВ «Трускавецький водоканал» та ФОП Підбірним Миколою Ярославовичем підприємство сплатило за період з жовтня 2014 року по лютий 2015 року кошти в сумі 245,0 тис. грн., не дивлячись на те, що в штаті підприємства є провідний юрисконсульт.
При введенні в штат ТзОВ «Трускавецький водоканал» виконавчого директора за період з 2014 по 2015 рік підприємство зазнало втрат в сумі 336,8 тис. гривень. А також програні суди потягли сотні тисяч судових витрат, які мав сплатити водоканал. Такі результати роботи колишнього заступника гендиректора Іванишина можуть свідчити про те, що людина просто не компетентна, або ж водоканал доводили до банкрутства умисно. Можливо тому колишній чиновник намагався потрапити в ревізійну комісію під виглядом громадського активіста, аби перевіряти свою ж роботу, щоб цих порушень не знайшли.
До слова, Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця повідомив, що за підсумками нещодавньої прес-конференції мерів міст Дрогобиччини, попередньо є домовленості з сусіднім Дрогобичем щодо водопостачання і тарифу. А саме, про те, що невдовзі буде сформований оптовий тариф для Трускавця. «Попередня цифра – 7 гривень за кубометр води. Вже завтра стане відомо чи ця цифра конкретизується. До того ж, без розрахунків Дрогобицького водоканалу ми не зможемо провести розрахунок нашого нового тарифу», – додав Андрій Кульчинський. Також до порядку денного сесії включено проект рішення про механізм часткової компенсації вартості води для населення. Таким чином, в разі підвищення тарифу різницю мешканцям компенсуватимуть з бюджету.
Прес-служба Трускавецької міської ради
ТОП коментованих за тиждень