З початку вересня офіційно стартувала виборча кампанія. Тож усіх, хто вирішив поборотися за владу, цікавлять передвиборчі настрої дрогобичан та стебничан. Щоб отримати відповідь на це питання, Дрогобицька ВО «Батьківщина» звернулася до фахівців соціологічної служби «Експерт». Працівники цієї служби протягом 5 – 12 вересня провели соціологічне опитування в Дрогобичі та Стебнику.
Для довідки: опитано 1200 респондентів, 900 із яких – дрогобичани, а 300 – стебни чани. 52 відсотки опитаних – жінки, 48 відсотків – чоловіки. Опитування проводилося за такими віковими групами: 18-29 р.(20%), 30-39р. (19%), 40-49р. (23%), 50-59р. (18%), 60 р. і старші (20 %). Допустима похибка становить 2%.
У питаннях, які стосуються виборів міського голови, за даними опитування, є два лідери . Найвищий ступінь недовіри (60%) в діючого мера – Миколи Гука. Ясна річ, що до початку офіційного висунення кандидатів на посаду міського голови Дрогобича ці цифри можуть дещо змінитися, та вже тепер зрозуміло, хто є ключовими гравцями і де шукати резерв голосів. А справді, де?
Цікаво, що проти всіх вирішив голосувати 4,1% виборців наших міст. Приблизно стільки ж увійшли в число “противсіхів” на президентських виборах. Якщо це одні й ті ж люди, то мало надії на зміну їхніх настроїв. Чому? Тому, що вони – дуже довірливі. На президентських виборах їх переконали, що вони чинитимуть добре, голосуючи проти всіх. А тепер, коли вони бачать до чого це призвело, страшно брати на себе відповідальність. Тому тепер вони продовжуватимуть голосувати проти, щоб продемонструвати таким чином, що це не їхня слабкість, а переконання. Переконання в тому, що “противсіхи” якраз і є найстійкішими людьми, з яких колись, можливо, виросте третя сила.
Є ще одна категорія людей – ті, які не хочуть іти голосувати, їх – 3,2 відсотка, їм треба поспівчувати. Це – люди розчаровані, які прикривають свою слабодухість скепсисом, мовляв, і так нічого не зміниться. Та стали вони такими не відразу. Серед них є ті, кого колись розчарував котрийсь із міських голів. Тому на наступних виборах вони гаряче агітували за іншу кандидатуру і…обпеклись знову. Повірити ще раз їм буде дуже важко. Та за них ще можна поборотися.
А ось за третю категорію виборців – тих, які ще вагаються, боротимуться всі претенденти. Тих, кому важко відповісти, за кого вони будуть голосувати, – 3,8 відсотка. Невелике начебто число, яке, тим паче, може стати вирішальним при підрахунку голосів. Та вирішуватимуть долю майбутніх виборів навіть не ті голоси, які належать лідерам, “противсіхам” чи тим, хто сумнівається, а майже 48 відсотків із загальної кількості тих, хто симпатизує іншим претендентам на посаду міського голови.
Логічно, що той, хто стартуватиме з лідерської позиції, буде зацікавлений, щоб претендентів на посаду міського голови було якомога більше, щоб ці 48% розпорошилися і щоб його переслідувачеві не додалося нічого з цієї суми. Тим паче, що це голоси практично з одного електорального поля. Натомість з іншого боку вигідним було б об’єднання навколо одного кандидата, що давало б дуже високі шанси на перемогу. Ми вважаємо, щр об’єднання мало б відбутися навколо тієї особи, яка має найбільше прихильників серед дрогобичан та стебничан. А дані соціологічного опитування говорять самі про себе.
Як показує приклад діючого мера Миколи Гука, стати міським головою – ще не означає досягти цілі. Її досягають ті, що мають підтримку в міській раді. В діючого мера такої підтримки не було. Звідси чимало тих проблем, яких просто не було б, якби він був представником сили, що має достатню вагу в міськраді. Ось чому так важливо знати, яким політичним силам найбільше симпатизують дрогобичани та стебничани.
За даними опитування, лідером у Дрогобичі та Стебнику є ВО “Батьківщина” (22,3%). Далі йдуть Фронт змін (17%) та “Сильна Україна” (8,7%). Тривідсотковий бар’єр проходять ВО “Свобода”, “Наша Україна” та Партія Регіонів України. Наразі не досягають трьох відсотків ГП “Пора”, “За Україну”, Народна Партія України, партія “Удар”, “Громадянська позиція” “Єдиний центр”, Конгрес Українських Націоналістів, Народний Рух України, Українська Народна Партія та Українська Республіканська Партія “Собор”.
Та хто б не прийшов до влади, йому доведеться вирішувати спільні для всіх проблеми. Як засвідчує опитування, найбільше люди переймаються поганими дорогами (майже 80%), неякісним медичним обслуговуванням (70%), комунальними проблемами (70%), корупцією та хабарництвом (40%) та неефективною роботою виконавчих структур міськради (40%).
Газета «Вільне слово»
ТОП коментованих за тиждень