Виглядає на те, що національне питання для міської влади не те, що другорядне, а десь далеко на задвірках. В цьому вкотре можна було переконатися після виступу депутата Ігоря Ластовецького, представника КУНу, на сесії ТМР 2 серпня. 18 січня цього року міська рада надала статус Почесного громадянина міста Трускавця Степанові Бандері і одним із пунктів у цьому рішенні було вручення нагороди під час святкування Дня міста.
Так, у пункті третьому рішення ТМР № 48 від 18 січня 2011 року читаємо: “Вручення відзнаки «Почесний громадянин міста Трускавця» провести на урочистому зібранні громадськості під час святкування Дня міста Трускавця”, а в пункті п’ятому цього ж рішення: “Відділу культури Трускавецької міської ради, до початку святкування Дня міста Трускавця у 2011 році розробити, виготовити та встановити постійну експозицію, присвячену діяльності С. Бандери”.
Але, очевидно, хтось спеціально на День міста це питання проігнорував, адже Бандера був потрібний тільки перед виборами. День міста готувала в. о. начальника відділу культури Тетяна Татомир, людина Козира, тож, напевно, саме з подачі мера про Бандеру ніби “забули”. А може, Провідника Нації спеціально проігнорували, бо ж на сцені в день святкувань були люди, яким згадка про Бандеру могла б не сподобатися?
Ігор Богданович нагадав, що на День Незалежності потрібно буде згідно вже іншого рішення вручити подібні відзнаки та передати їх у краєзнавчий музей ще й Роману Різняку-Макомацькому, Василю Біласу, Дмитру Данилишину, Роману Шухевичу. А заодно депутат запевнив, що обговорення щодо можливого присвоєння імен трускавецьких героїв нашим школам ніхто і не розпочинав, хоча вже пройшло від моменту прийняття рішення близько трьох місяців. Цей запит він скерував на ім’я Валентини Бодак та начальника відділу освіти Михайла Шубака. Депутат нагадав, що 17 вересня цього року Трускавець відзначатиме 100 років від дня народження Василя Біласа та просив про це теж не забути. Така молода влада, а такий склероз, що все їм потрібно нагадувати…
І вже між іншим Ігор Ластовецький попросив встановити національний прапор біля могили Січовим Стрільцям. Нагадаємо, що на флагштоку за попередньої влади на могилі УСС та воїнам УПА біля церкви святого Миколая постійно майорів національний синьо-жовтий прапор. Після приходу до влади Руслана Козира цей прапор наче корова язиком злизала. Дуже дивне співпадіння – про Бандеру забувають, прапор знімають, а неугодних називають “шьвідомими україньчями”. А ми мовчимо, наче ті раби німі, наче б так мало бути. Заплющуємо очі на зневажання наших національних святинь. Підтакуємо політиці нового мера, бо “він кращий, ніж попередній”, хоча аргументів для таких заяв і немає. Під Москву готові лягти не лише якісь міфічні трускавецькі “ліві”, під неї у Трускавці вже лягли “патріоти” у вишиванках. Вимагаємо від влади – нашу національну святиню, наш символ, національний державний прапор негайно повернути на місце! І в подальшому не зневажати пам’ять наших предків – Українських Січових Стрільців та воїнів УПА на догоду московським радникам! Слава Україні!
На фото: так виглядає пустий флагшток. Знімок зроблено 2 серпня 2011 року.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень