Влада Трускавця замість того, щоб сприяти промоції Трускавця, активно протидіє цьому, а тих, хто здійснює промоцію міста за власні кошти, ще й переслідує. Такий висновок напрошується із подій, які мали місце у четвер, 26 квітня. Перший випадок стосується підприємця Сергія Розори, власника готелю «Клуб рН», який дуже багато робив і робить для промоції Трускавця, а також займається благодійністю – і то в такій мірі, що всім чиновникам мерії вкупі далеко до нього. Не будемо перераховувати всі його плюси як то популяризація здорового способу життя, групи здоров’я, ранкова гімнастика, допомога дітям із сиротинців, створення першого сайту із панорамними зображеннями Трускавця чи лекції для відпочивальників – добрих діл у нього значно більше. Перед виборами пан Козир старався здобути підтримку цього підприємця, який відомий ще й чесністю (добровільно поклав на стіл мандат депутата Дрогобицької міської ради п’ятого скликання). Після виборів фактично тільки на ідеях пана Розори нова непрофесійна влада (мається на увазі п. Яворський і так зване управління розвитку курорту) будували концепцію промоції Трускавця, але ця концепція в таких руках і з такими підходами була успішно завалена.
Коли постало питання подальшого розвитку підприємництва, то пан Розора отримав несподівані перешкоди від чинної трускавецької влади, котра намагається маніпуляціями використати ряд моментів виключно на свою користь. В деталі заглиблюватися не будемо, скажемо тільки, що справа стосується об’єкту неподалік паркової зони, в який пан Розора вклав свої заощадження, як законослухняний громадянин діяв виключно в межах чинного законодавства, а тепер трускавецька влада намагається змінами меж санітарних зон довести його до банкрутства. «Напевно, містом керувати важче, ніж торгувати джинсами в парку», – сказав перед засіданням виконкому 26 квітня п. Розора в холі міської ради, додавши, що бізнес в умовах нецивілізованої влади робити досить важко. Пан Сергій обіцяє тему зловживань трускавецької влади висвітлити на центральних українських телеканалах та в столичній пресі, а також розвінчати те, що коїться в Трускавці, у Російській Федерації. Віримо, що пан Розора дотримається своєї обіцянки і ми з радістю готові допомогти йому в цьому, чим тільки зможемо та долучитися до інформування про те, що коїться в Трускавці, в межах польськомовного медіа простору.
Детальніше про цю резонансну справу розповідає дружнє нам Трускавецьке Інтернет-телебачення, якому пан Сергій Розора дав коментар. Зазначаючи, що йому в міській раді в очі сказали, що його там недолюблюють, пан Розора зауважив, що міська рада – не публічний дім, де треба платити за любов і напевно і недолюблюють його тому, що він у міську раду не носить грошей. «Основним гальмом, що тут не йде нормальна робота, є якраз міська рада» – розповідає пан Розора про ситуацію навколо об’єкту, купленого в ЗАТ «Трускавецькурорт». Об’єкт раніше не входив у першу санітарну зону («100 років не проходила»), а тепер чомусь посередині об’єкту провели лінію межі першої санітарної зони. Якщо йти за логікою, то можуть мати рацію ті ЗМІ, які зазначають про забруднення «Нафтусі», адже в першій санітарній зоні формується цілюща вода і в тій же першій санітарній зоні – вбиральні, а також приватні будинки на Франка. «Трускавецький вісник» вже неодноразово звертав увагу міської влади, що ТАКІ питання потрібно в першу чергу вирішувати – питання збереження «Нафтусі», а не свої меркантильні інтереси.
«Я би хотів, щоб наша влада не вичванювалася і не будувала тільки базари, а й займалася промоцією міста», – зазначив пан Розора і зауважив, що влада і сама промоцію не робить, а тим, хто робить, ставить палки в колеса. І наступна подія ще раз доказує, що пан Розора має цілковиту рацію – тим, хто реально займається промоцією курорту, міська влада ставить палки в колеса, тобто, простіше кажучи, займається ШКІДНИЦТВОМ, фактично зраджує інтереси міста-курорту. І це не голослівні заяви, а ФАКТИ. Бо твердження, що «Нафтуся» формується на фекаліях (а це так згідно поданих ТРУСКАВЕЦЬКОЮ мерією документів) – це удар нижче пояса по нашому місті-курорті.
Під час засідання виконавчого комітету більше десятка депутатів Трускавецької міської ради були свідками того, як здійснюються гоніння на голову Трускавецької міської організації Партії регіонів, генерального директора ГКК «Карпати» та двічі мера Трускавця (2002 – 2006 та 2006 – 2010 рр.) Лева Грицака. Одним із рішень, прийнятих на виконкомі, було рішення про ДЕМОНТАЖ сіті-лайту санаторію «Карпати» на бульварі Юрія Дрогобича (читайте уважно, це не бульвар Торосевича, а бульвар Ю. Дрогобича), оскільки сіті-лайт заважатиме новим будкам підприємців, яких на цьому бульварі «поселяє» пан Яворський. До речі, саме заступник мера міста Юрій Яворський і озвучував це питання на виконкомі. В історії вже був випадок, коли одна людина постійно щось демонтувала, в’їлася людям у печінки і потім їй на цвинтарі надгробок демонтували, але це так, до слова. А те, що пан Яворський в’ївся в печінки вже не одному підприємцю у Трускавці – факт, який можуть підтвердити і підприємці, і представники туристичних фірм, і творчі люди, художники тощо. І приклад того, як міська влада заважає трускавецьким підприємцям, можна знайти не в одній публікації на нашому «ТВ», як і в інтерв’ю Сергія Розори для Трускавецького Інтернет-телебачення.
Та й це ще не все. Для ТзОВ «Лемар-Євросервіс», власником якого є дружина екс-мера Галина Грицак, члени виконкому не затвердили поштову адресу об’єкту завершеного будівництва на Різняка-Макомацького, 1 («Дворик Лева»). І це при тому, що угода про пайову участь підприємством виконана повністю – за цією угодою «Лемар-Євросервіс» не тільки здійснив облагородження прилеглої до об’єкта міської (!) території, але й замостив тротуарною плиткою подвір’я будинку 44 на вулиці Бориславській та здійснив деякі інші роботи. Та за надання поштової адреси (!) проголосувало тільки три члени виконавчого комітету.
Що цікаво, міський голова та секретар міськради всіляко доводили, що фірма повинна сплатити живі гроші як пайову участь, на що депутати справедливо обурювалися, адже роботи виконано цільово, місто бачить, що зроблено, а «живі гроші» «поплили» б невідомо в якому напрямку. Зауваження депутата Процишина, що якщо виконано умови угоди, то нема про що вести мову, виконкомом були проігноровані. А на слова депутата Володимира Симовича, що гроші краще б ішли на розвиток міста, ніж в кишеню п. Яворського останній пригрозив депутату судом. Останні висловлювання стосуються так званого «великоднього» ярмарку, який виконком продовжив на центральній площі Трускавця аж до 11 травня (майже до Вознесіння). Таким чином ця шарашкіна контора з різдвяно-великопісно-великодньо-зеленосвяточно-петрівсько-незалежнісно-осінніх ярмарків діятиме, напевно, поки триматиметься за крісла оця влада. «Все для гуцулів, для Косова, Коломиї, та тільки не для Трускавця!» – влучно підмітив суть таких «ярмарків» депутат Володимир Симович та додав, що хотів би знати, скільки ж офіційних доходів матиме Трускавець від цих підприємців. Останнє й обурило пана Яворського.
Продовжуючи тему політичних переслідувань (ми вже назвали прізвища Сергія Розори, Лева Грицака, Володимира Симовича, а два останні – члени Партії регіонів), не можна оминути іншої теми – преференцій для «своїх». Так, після лукавства мера Руслана Козира, що він проти рекламних конструкцій, виконком затвердив розміщення нової рекламної конструкції. Нібито під Євро-2012, але потім вона використовуватиметься підприємцем для власних цілей (тобто, на «благо» міста вона послужить тільки місяць червень і то не цілий, як і східницький телевізор на центральній площі Трускавця). Дозвіл надано фірмі «Галич 444», власником якої є приятель Юрія Яворського, депутат минулого скликання Трускавецької міської ради від «Пори» (партію в Трускавці очолює пан Яворський). Так що приводів для підозри в корупції у стінах трускавецької мерії більшає з кожним днем. А якщо ще подивитися на ситуацію з точки зору, що демонтуються біл-борди з рекламою Трускавця, рекламою трускавецьких санаторіїв (типу «Карпати») чи туристичних фірм міста-курорту, натомість заохочується встановлення конструкцій, які рекламують курорт Східниця (для прикладу, біля залізничного вокзалу абсолютна більшість рекламує саме Східницю), то це повинно б стати предметом розслідування спеціально створеної для цього депутатської комісії, а можливо навіть і правоохоронних органів.
Як зазначив депутат Симович, діяльність пана Яворського є предметом розмов всіх свідомих людей у Трускавці. Чому пан Козир покриває все це неподобство, незрозуміло. Напрошується висновок – комусь це дуже вигідно, як вигідно агітувати людей вступати в ОСББ чи переконувати, що ярмарок-базар на центральній площі курорту – це промоція. І це б нічого, якби не переслідування окремих осіб, політичних сил чи підприємств чинною трускавецькою владою.
Під удар трускавецьких чинуш мало не потрапив і новозбудований готель вищого класу «Міротель» (власність ЗАТ «Трускавецькурорту», відкриття заплановано на 20 травня). На виконкомі хотіли під Євро-2012 зробити вулицю Шевченка суто пішохідною зоною і таким чином повністю перекрити «Міротелю» горло. Проти цього запротестував заступник гендиректора ЗАТ «Трускавецькурорт», депутат ТМР Анатолій Стародуб. Всю вину за цілеспрямовані дії проти ЗАТ «Трускавецькурорт» він поклав на секретаря ТМР Петра Шумина. І доказів цьому є більш ніж достатньо. Напевно, не один раз пожалкували депутати, що в грудні 2010 року з другої спроби все ж проголосували за цю людину. Хоча Петро Шумин – це ще ангел у порівнянні з Юрієм Яворським. Та його «принципова» позиція по ЗАТівських питаннях доводить, що і ЗАТ «Трускавецькурорт» найближчим часом може опинитися в списку ворогів чинної влади, як вже в ньому опинилися Лев Грицак, Партія регіонів, КУН, «Свобода», ГМ «Опора», ряд депутатів ТМР, а також практично всі трускавчани, які висловлюють своє невдоволення зухвалими та безпардонними діями системи на ім’я «козирівщина». А ось пряма мова Анатолія Стародуба до Петра Шумина: «Ви блокуєте всіх і вся. То ви так хочете місто розвивати?».
Інше питання, яке мусимо сьогодні порушити – виконавча гілка влади в Трускавці фактично нехтує думкою депутатів як представників громади. Це особливо яскраво проявилося на виконкомі 26 квітня, коли замість прийняти тариф з обслуговування житла у розмірі 1,46 грн., його прийняли у розмірі 1 грн. 84 коп. Не допомогли навіть погрози окремих із депутатів, що позачергова сесія взагалі скасує рішення виконкому і тариф повернеться до старого розміру (89 копійок в середньому). Пропозиції пана Козира, що він готовий кожного бажаючого поставити керувати комунальним підприємством показали його суть – вже дотепер кожного бажаючого («свого») ставили керувати і маємо фактично колапс. Тому депутати готують позачергову сесію міської ради. Громада теж готується прийти на цю сесію, адже має на це повне право. Напевно, опосередкована демократія у Трускавці себе не оправдала, якщо приходиться вдаватися до демократії прямої. Бо ситуація з тарифами – це теж зрада інтересів трускавчан. І всьому винна «чесна» влада, яка, на жаль, не відповідає своїй назві, бо не хоче бути чесною ні з підприємцями, ні з пенсіонерами, ні з великими господарюючими суб’єктами. А найгірше, що від цього всього виграють конкуренти Трускавця і деяких із них можна дійсно назвати нашими ворогами. Та владі легше бавитися у громадянську війну, ніж втратити свої доходи, як маємо на прикладі масової торгівлі на центральній площі курорту.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень