Останнім часом багато говориться про необхідність запровадження на всіх рівнях державної влади електронного урядування. Задачу такого урядування останніми роками ставлять перед собою різні країни світу і в Україні також це питання поступово вирішується.. Адже е-урядування є способом організації державної влади, який за допомогою інформаційних мереж та інформаційних технологій забезпечить функціонування органів влади в режимі реального часу та спростить щоденне спілкування з ними громадян.
Одним із соціальних інститутів суспільства, який може приєднатися до впровадження в країні е-урядування. є публічні бібліотеки як загальнодоступні заклади.
Трускавецькі бібліотеки активно долучаються до цього процесу. Ми з початку 2015 року взяли курс на розвиток та модернізацію бібліотек міста. Всі бібліотеки вже підключені до мережі Інтернет. Тож у наших планах встановити у всіх бібліотеках комп`ютери для відвідувачів бібліотек. Наразі послуга «Безкоштовний Інтернет для всіх» діє лише в центральній бібліотеці. В наших планах надавати доступ до офіційної інформації онлайн 7/24 через створення бібліотечного сайту та блогу. І цей проект в активній стадії розробки. Бібліотекарі Діана Боднарчук і Наталя Іваночко майже щотижня проходять тренінги та консультації в методичних центрах області.
Крім того, бібліотеки країни в 2015 році перші в світі переходять на е-звітність за допомогою електронної системи моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Вже з цього року звітність бібліотек буде подаватися у режимі онлайн, зберігатися на окремому сервері і доступна для користувачів системи з будь-якого комп`ютера, підключеного до Інтернет. І наша Трускавецька МЦБС в числі перших бібліотек області приєдналася до ЕСМаР. Цим ми робимо великий крок до відкритості, прозорості та публічності у своїй роботі. Наші бібліотекарі пройшли спеціальні тренінги та навчання і вже готові до викликів часу працювати в нових умовах.
Тому саме в час швидкого розвитку інформаційних технологій, бібліотеки міста крок за кроком йдуть до забезпечення наших мешканців не лише друкованою продукцією, хоча це теж дуже потрібно в час масового зубожіння населення, але і надання безкоштовного вільного доступу до найрізноманітнішої електронної інформації. Дбаємо про розвиток сучасного інформаційного суспільства, яке орієнтоване на інтереси людей та на підвищення якості життя. І бібліотеки Трускавця при збільшенні технічної бази та кількості комп`ютерів можуть надавати такі послуги.
Віра Савка, директор Трускавецької МЦБС
ТОП коментованих за тиждень