Криза в управлінні Трускавцем

11.05.2016 | Filed under: Публікації

Віктор Пиців вже не вперше є гостем «Трускавецького вісника». Його висловлювання інколи дошкульні, навіть суперечливі, але попри це правдиві. Бо йдуть ці слова – з глибини серця людини, яка вболіває за долю Трускавця, яка не може спокійно дивитися, якщо щось не так. Даємо йому можливість висловити все, що наболіло.

– Пане Вікторе, Ви є автором фрази «Міський голова не чує людей!». Чому Ви так вважаєте?

– Міська лікарня як комунальне підприємство і місто як живий організм – це дві зовсім різні речі. В лікарні спрацьовує певний принцип менеджменту, там чітко повинні виконувати все, що сказав лікар. Бо за помилку лікаря відповідає тільки земля.

В місті все навпаки. Функціонування міської інфраструктури, робота комунальних підприємств, створення умов для комфортної роботи бізнесу – все це повинно діяти як один механізм, а з цим у Трускавці завжди були проблеми. На жаль, всі помилки попередньої влади повторює Андрій Кульчинський.

 Оточення мера думає приблизно так: «Ми відірвалися від людей і вирішили, що знаємо все краще. Як ми скажемо, так і буде. Бо прийшли ненадовго і повинні забрати від цього життя все, що можна забрати». В повному і переносному розумінні цього слова.

Кризові явища в управлінських відносинах – такий діагноз можна поставити трускавецьким можновладцям. Діагноз: «Явище застою в організації управлінської структури». Що за цим слідує? Труднощі з персоналом в апараті міської ради, недостатній освітній рівень, невідповідність навичок роботи з новими технологіями, відсутність мотивації. Місто ніяк не може вийти з кризи традиційної, тобто зимової сплячки. Відсутня програма антикризових дій, яка здатна подолати будь-яку можливу кризу.

Про чиновників апарату Трускавецької міської ради можна сказати: «Хто до лісу, а хто до бісу». Я б деяким з цих людей не довірив навіть бути двірником в ЖЕКу. Бо ЖЕК може залишитися без основних знарядь праці, і не буде чим замітати місто. Це відноситься більше до так званої «гуманітарної» сфери – за ними плаче гуманітарка. В повному розумінні цього слова.

Чому міський голова не чує людей? Він вважає, що він найрозумніший, проте за нього проголосувала лише відносна більшість (3,5 тисячі чоловік)… Йому треба нагадати, що ще як мінімум дві тисячі людей віддали свої голоси попередньому меру, а ще дві з половиною тисячі трускавчан хотіли би бачити в кріслі мера зовсім не Андрія Кульчинського. І він тільки тоді стане мером, коли зуміє об`єднати всіх – вчорашніх, сьогоднішніх і завтрашніх. Інакше – крах. Бо він – мер цілого міста, і в нього не може бути ні ворогів, ні приятелів. Всі жителі Трускавця – це просто трускавчани і він – їхній мер.

Сідаючи за багатий стіл, згадай слова, що все має свій початок і свій кінець. Відсутність патріотизму в прийнятті рішень, лобіювання інтересів (на жаль, навіть не своїх, а тих, котрі помогли комусь стати на престол) – це найгірше, що може бути. Трускавчани навіть жалкують, що знову зробили помилку. Видається, що всі попередні мери були більшими патріотами міста, ніж теперішній. Точку неповернення пройдено.

Що буде робити далі міський голова? Він добрий лікар – і все. А лікар повинен лікувати людей. Як би це не прикро було йому чути…

Трускавецька громада не хвора, хоча вибрала собі лікаря мером. Громаді потрібне мер, а не лікар. Якщо в когось бракує навичко стати мером, то треба просто піти вчитись.

– Якою, на Вашу думку, має бути влада, зокрема місцева владна команда у Трускавці?

– Перше, що треба зробити – це наполовину скоротити штат апарату міської ради. Зараз цей штат – 126 з половиною одиниць.

Дуже прикро, коли виконавці, які готують відповідь від імені міського голови і дають цю відповідь на підпис, то мало того, що вони самі не читають, що написали, так ще й підставляють як мінімум всю команду мера. В офіційній відповіді не можна допускати граматичних помилок. Напевно, в штат ще треба ввести дві одиниці – літературного коректора і критика.

– Як Ви прокоментуєте ситуацію із нещодавніми конфліктами з проведенням ярмарку у Трускавці?

– До ярмарків я не маю жодного відношення. На всякі авантюри, за якими стоїть міська влада та певні політичні сили, я просто не реагую. Проте вважаю, що курортно-інформаційний центр повинен займатися зовсім іншим. Недопустимо, щоби посеред літа в інформаційному центрі не було карти міста. Люди, які там працюють, повинні знати як мінімум декілька мов і вміти самостійно провести екскурсію містом. Інакше для чого вони туди прийшли?

– Ви дуже вболіваєте за долю Нафтусі. Скажіть, що можна зробити для її збереження та популяризації?

– Що стосується Нафтусі, то Нафтуся є найбільшим нашим багатством, яке наповнює бюджет міста і утримує місто на плаву. Необхідно негайно провести інвентаризацію джерел Трускавецького родовища, скласти план заходів по оздоровленні джерел і повернути Трускавцю санітарного лікаря.

Потрібно звернутися до Українського науково-дослідного інституту медреабілітації та курортології, до Українського державного центру стандартизації та контролю якості природних та перфорованих засобів, який знаходиться в Одесі, щоб в терміновому порядку провести повну інвентаризацію гідротермальної бази Трускавецького та Східницького родовищ. Джерела з мінеральною водою повинні отримати сертифікат якості, бо наша Нафтуся – найкраща в світі!

Дуже сподіваюся, що під час проведення у Трускавці виїзного засідання комітету Верховної ради України з туризму це питання буде піднято.

Особисто хотів би почути з цього приводу коментар Інни Дащенко, заступника голови правління Асоціації лікарів медичного туризму.

Трускавецькі і Східницькі джерела повинні отримати сучасний сертифікат якості.

– Ви часто буваєте на Закарпатті, маєте можливість порівняти тамтешні курорти з нашим…

– Закарпатські курорти як мінімум на років п’ять випереджують курорт Трускавець. І в сервісі, і в наданні послуг, в доступності цін, в доброму маркетингу. І взагалі, у відношенні до приїжджих, до туристів.

Де б ти не був, на будь-якому курорті Закарпаття ти отримуєш повну інформацію про послуги і можливість просто відпочити. Всі міські проблеми сховані, про них не розказують. Є якісний сервіс і доступна ціна.

– І останнє запитання, вже традиційне. У Трускавці стартував «високий сезон», на порозі літо. Ваш прогноз – яким буде цей період для Трускавця?

– Трускавець знову виявився неготовим до зустрічі сезону. З 1 по 10 травня в Трускавець приїхала невелика кількість курортників – не туристів. Це були стандартні відпочивальники, які традиційно вибрали готельно-курортний комплекс «Карпати», санаторій «Шахтар», військовий санаторій, «Перлину Прикарпаття», «Молдову». Трошки побільшало іноземних туристів, які вибрали «Міротель», «Шале Грааль», «Ріксос-Прикарпаття», невеликі готелі «Ре-Віта», «Жасмін», «Лідія», «Віктор», «Лісова пісня» і «Моцарт».

Порівняно з минулим сезоном їх було дуже мало. Традиційно в минулі роки Трускавець у першій декаді травня приймав біля 20 тисяч чоловік, а цього року їх було вдвічі менше.

Туристи запитували – де спортивні зони? Де майданчик для скейтерів? Де професійний майданчик для гри у пентак? Чому пустує тенісний корт? Невже тяжко в місті поставити подіум вісім на десять метрів, на якому можна проводити тематичні вечори з танців? Їм на травневі свята захотілося станцювати сальдо, танго і вальс. Натомість навіть міський танцювальний майданчик мовчав. Невже так тяжко запросити естрадно-духовий оркестр до музичної альтанки?

Не потрібно видумувати якісь моменти з парком, розглядати концепцію якогось розвитку, мотузкового парку чи інше. Комунальні служби просто мають навести в парку порядок, і почати треба з відновлення Дептаку і території навколо пам’ятника Адаму Міцкевичу. Але тут потрібен інший підхід і для цього потрібні зовсім інші люди.

Місту бракує кризового менеджера. Кульчинський, на жаль, не є тим менеджером, і не має такого у своїй команді. Це найбільша біда.

Трускавець має бути готовий до того, що традиційних людей, які приїжджали сюди по путівках соцстраху, вже не буде. Що би не робили депутати обласної ради, які би звернення вони не писали до Верховної ради, це не допоможе. Їхні звернення нагадують крики потопаючого. Але кожний потопаючий повинен пам’ятати, що його положення є найкращим – він або потоне і старе відійде, або в нього є унікальний шанс відштовхнутися від дна і виплисти на поверхню вже іншим.

 Влітку Трускавець працюватиме в звичному режимі. Готельєри та туристичні компанії змушені будуть пристосовуватися до змін на ринку, в будь-якому випадку об`єднаються і міська рада, на жаль, знову залишиться в стороні. Бо не розроблена певна маркетингова стратегія розвитку Трускавця.

Державні службовці повинні зрозуміти, що Трускавець – не туристичне місто, ніколи ним не було і не буде. Трускавець – не туристичний Львів, а бальнеологічний курорт. Найпростіше сказати: «Ми – туристичне місто». Для того, щоб стати курортом, треба пройти сім кіл пекла…

Треба почати рахуватися з людьми, цінувати кожного відпочивальника, який приїжджає в Трускавець. І головне – навчитися слухати один одного.

Влада, бізнес і громада повинні бути разом. Життєздатна бізнес-модель розвитку міста лишень формується. Зараз найкращий момент для змін. І дуже б не хотілося, щоб Трускавець цей момент втратив чи промарнував.

Спілкувався Володимир Ключак

(Переглядів 608 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви