У центральній бібліотеці Трускавця розгорнуто виставку-персоналію «Курбас. Нове у хроніці Голгофи». Про це інформує провідний бібліотекар Трускавецької ЦБ Ореста Касперська. Виставка приурочена до 130-ліття уродин видатного актора і театрального режисера Леся Курбаса.
Український театр «Березіль» під керівництвом Леся Курбаса – одна з найславетніших сторінок нашої історії. Саме за життя цього славетного митця на наших теренах почав формуватися незалежний, дійсно новаторський театр. Видатний митець ХХ століття Лесь Курбас увійшов в історію української культури як знакова постать. Народився на Львівщині у родині галицьких акторів, закінчив Тернопільську гімназію, згодом Віденський та Львівський університети. Мистецька кар’єра митця розпочалась із Гуцульського театру Гната Хоткевича. Свій акторський талант митець приніс у жертву режисерському, організувавши Студію молодих акторів, з якої згодом утворився «Молодий театр». В ньому Курбас виступав як режисер-новатор, втілюючи у життя свої ідеї розвитку театрального мистецтва. Пізніше у Києві з групою однодумців створює мистецьке об’єднання «Березіль».
Лесь Курбас – фігура світового контексту. За своє життя поставив безліч вистав та фільмів, виклав свої мистецькі ідеї у багатьох статтях і виступах, виховав плеяду відомих діячів театру: акторів та режисерів. Лесь Курбас вів боротьбу з тенденціями спрощенства, вульгаризації мистецтва. Режисер не поступався своїм переконанням, через що його заарештовано у Москві, а пізніше відправлено на Соловки, де й було розстріляно.
Видання, представлені на бібліотечній виставці «Курбас. Нове у хроніці Голгофи» розкривають чимало цікавих матеріалів з життя Леся Курбаса: виступи, документи, лекції, щоденники, протоколи режисерської лабораторії театру.
ТОП коментованих за тиждень