Маленький крок до Євросоюзу

02.08.2013 | Filed under: Публікації

24 липня у приміщенні біологічного факультету ДДПУ ім.І.Франка пройшла презентація проекту Європейського Союзу «Інтеграція наукових середовищ польсько-української прикордонної території». Цей проект спільно реалізується науковцями, аспірантами, студентами біологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка та агробіологічного факультету Жешувського університету ім. королеви Ядвіги у галузі охорони навколишнього середовища.

Основні завдання та напрями реалізації:

– налагодження контактів між українськими та польськими науковцями під час проведення спільних науково-практичних семінарів, конференцій, польових і лабораторних досліджень у галузях екології, біології, сільського господарства;

– проведення наукових розробок рекультивації техногенних територій Борислава та Стебника, пошук методів оптимізації деградованих екосистем Дрогобицького регіону;

– закупівля лабораторного обладнання для проведення екологічних досліджень;

– поглиблення транскордонної інтеграції між науковцями, а також місцевими громадами й органами місцевої влади у сфері охорони навколишнього середовища, утвердження засад сталого розвитку, обмін науковою інформацією у галузі новітніх розробок захисту довкілля.

Декан біологічного факультету, кандидат біологічних наук, доцент Світлана Волошанська відрекомендувала гостей презентації та учасників міжнародної науково-практичної конференції «Забезпечення функціонування трансформованих екосистем прикордонних територій (Україна-Польща)», що стала першим етапом у реалізації проекту.

З вітальним словом до присутніх звернулася ректор ДДПУ ім. І. Франка, доктор філософських наук, професор Надія Скотна. Вона відзначила, що наш університет співпрацює з багатьма навчальними закладами Європи, але саме Жешувський університет був першим, з яким налагодили тісні контакти на міжнародному рівні. Презентований проект є дуже важливим не лише в екологічному, а й у соціальному, культурологічному, етнологічному ракурсах. Це – один із маленьких кроків українців до Євросоюзу.

Координатор проекту з польської сторони Ян Ґонсьор розповів, що програма співпраці розрахована на два роки і складається з двох частин: інтеграційної з обміну студентами (у заходах візьмуть участь понад 300 осіб) та науково-дослідницької. Друга частина передбачає розроблення проекту рекультивації забруднених засолених територій у Стебнику (хвостосховище «Полімінералу») та відходів добування озокериту в Бориславі. Відібрані там зразки рослин та ґрунтів відвезуть до Жешува для ретельного вивчення. Загальна вартість міжнародного проекту, що фінансується за кошти Євросоюзу, – майже три млн. грн.

Учасників презентації привітали народний депутат України Роман Ілик, депутат Львівської обласної ради Осип Магур, секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, заступник міського голови Борислава Сергій Оленич, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, керівник управління екологічної безпеки ВАТ «Укрнафта» Петро Дригулич, громадський активіст, помічник народного депутата Р.Ілика Володимир Кондзьолка.

Кандидат біологічних наук, доцент Мирон Цайтлер зазначив, що проект має практичне значення, позаяк мова йде про розв’язання нагальних екологічних проблема нашого краю. Адже забруднені території треба не лише рекультивувати, їх можна використати, наприклад, для вирощування енергетичних рослин, відходи калійного виробництва чи намул з очисних споруд водоканалу можна застосовувати як добрива тощо.

Після невеликої перерви розпочалися пленарні засідання конференції. Із ґрунтовними доповідями на екологічну тематику виступали польські та українські науковці. Відбулася екскурсія у Борислав для ознайомлення з техногенно зміненими територіями Бориславського озокеритового родовища.

А ще упродовж трьох днів роботи гості з Польщі мали змогу ознайомитися з природою та архітектурними пам’ятниками нашого краю, здійснили мандрівку за маршрутом «Дрогобич-Сколе-Мукачево-Ужгород».

Наступний захід у рамках проекту ЄС «Інтеграція наукових середовищ польсько-української прикордонної території» (вже із залучення студентів) запланований на жовтень цього року.

Ярослав Грицик, газета «Галицька Зоря»

(Переглядів 62 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви