Створити в новому українському парламенті потужне медичне лоббі з числа медиків-реформаторів – такий запит ставлять сьогодні медпрацівники Дрогобиччини.
Під час зустрічі з народним депутатом України, першим заступником голови парламентського комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Романом Іликом та міністром охорони здоров’я Олегом Мусієм в Бориславському медичному коледжі, головні лікарі медустанов краю, медпрацівники та студенти-майбутні медики чітко зазначили: розуміють, що здійснити кардинальні зміни за кілька місяців в умовах війни є неможливо, та, водночас, готові активно підтримати кроки і наміри із реформування медицини.
Мета візиту міністра охорони здоров’я на Дрогобиччину – це, насамперед, пряме, безпосереднє спілкування з очільниками медустанов, практичними працівниками галузі середньої та нижчої ланки – з тим, щоб почути і максимально донести пропозиції медиків в міністерські кабінети. Унікальність практики полягає в живому спілкуванні рядового працівника напряму з міністром, можливості працівників охорони здоров’я донести чиновникам свою думку, насамперед у фаховому напрямку. Під час розмови йшлося, що станом на сьогодні медицина – чи не єдина ділянка, яка реформування належним чином не зазнавала з часів Радянського Союзу. Станом на сьогодні є запит на: децентралізацію, розширення повноважень медзакладів, лікарське самоврядування, впровадження страхової медицини та ін.
«Станом на сьогодні нами створено службу при Міністерстві охорони здоров’я, яка складається з провідних українських та закордонних фахівців-реформаторів. Служба напрацьовує стратегію реформування української медицини. Станом на 1 січня має бути чітко, поетапно розписано те, яким чином реформуватимемо охорону здоров’я, в якому напрямку рухатимемося. Ця стратегія обов’язково має пройти широке обговорення в медичних колах, медичних колективах, бо хто, як не медпрацівники на місцях, знають, що потрібно галузі для повноцінного функціонування. Після широкого обговорення і врахування всіх пропозицій фахівців, пацієнтів – розпочнемо поетапну роботу»,- наголосив міністр охорони здоров’я, координатор медичної служби Майдану Олег Мусій.
Міністр також зазначив, що народний депутат ВРУ Роман Ілик уже підготував, зареєстрував та вніс на розгляд Комітету з питань охорони здоров’я законопроект що стосується лікарського самоврядування. Це зроблено вперше. Станом на сьогодні також є запит у зміні системи управління охороною здоров’я, зміні системи фінансування закладів охорони здоров’я, новому-старому підході до навчання молодих фахівців, згідно з яким в освітній процес слід повернути насамперед практику живого спілкування лікаря з хворими; врегулювання питань, які стосуються податкової системи країни, і лише після цього можна буде впроваджувати страхову медицину (планується на загальнобов’язкове державне медичне страхування закладати 7%).
«У нас є інтелектуальний потенціал: висококласні фахівці, прекрасні лікарі, чудовий середній та молодший медперсонал, просто гарні люди. Натомість, для прикладу, у профільному комітеті з питань охорони здоров’я ВРУ трохи більше половини – фахові лікарі. Переконаний: чим більше медичних працівників буде обрано до парламенту України, тим якісніше та швидше відбудуться всі необхідні реформи в галузі», – наголосив наш краянин, народний депутат України, доктор медичних наук Роман Ілик.
Цю думку підтримують і медики Дрогобиччини, бо переконані: потужне медичне лоббі в новому українському парламенті дозволить ефективно і швидко реформувати медичну галузь країни – на користь насамперед пацієнтів та лікарів.
Прес-служба народного депутата України Романа Ілика
ТОП коментованих за тиждень