Мешканці вулиці Шевченка: «Ми не відступимо!»

17.06.2014 | Filed under: Публікації

Епопея навколо переведення вулиці Шевченка у статус пішохідної триває. Незважаючи на протести та аргументи, незважаючи на брак коштів на ремонт інших вулиць та насущні потреби життєдіяльності міста, влада вперлася на своєму – ця вулиця таки буде пішохідною. Цьому не бувати! – переконані мешканці вулиці Шевченка та Бортнянського, а також представники ряду закладів, які тут знаходяться.

– Сьогодні ми звернулися на урядову гарячу лінію, – каже мешканка вулиці Шевченка Тетяна Кушніренко. – Ми розповіли про ситуацію, хочемо створення незалежної комісії та відновлення дороги у її первісному функціональному значенні. Ми не відступимо!

– Більшість будинків на нашій вулиці є дерев`яними, окремі з них є пам’ятками архітектури, – розповідає інша мешканка вул. Шевченка. – Вважаємо, що керівництво міськвиконкому, окремі посадові особи перевищили свої повноваження та порушили закон, оскільки проведенням цих робіт із замощення вулиці бруківкою унеможливили безпечний, швидкий та зручний для нас проїзд. І не тільки для нас, але й для служб швидкого реагування.

– Ми повністю підтримуємо жителів вул. Шевченка, бо нас це також стосується, – підтримує сусідів мешканка вул. Д. Бортнянського. Свою підтримку сусідам декларують і мешканці вулиці Річки, яких турбує ще й інша проблема. Містом ходять чутки, буцімто закритою для людей може стати й інша частина Трускавця – починаючи від будівлі колишньої санстанції і закінчуючи будівлею колишнього суду та будівлями теперішніх казначейства та прокуратури. Скільки в цих чутках може бути правди – невідомо, але люди переконані, що диму без вогню не буває. Чогось заступниця мера так часто буває в цьому районі, оглядає, як ідуть ремонти у провулку Тихому, 1. Люди не сліпі, вони бачать все і все розуміють. Тільки не знають, що робити з чемоданом без ручки, яким для міста став чинний міський голова з усією командою.

– Переведення вулиці Шевченка у статус пішохідної – це не моя ідея, – коментує ситуацію Руслан Крамар, депутат ТМР, голова «Батьківщини», найбільшої депутатської фракції в міській раді. – Але знаю, що ця ідея виношувалася давно. Ще за часів Лева Грицака ЗАТ «Трускавецькурорт» планував викупити об’єкти на вулиці Шевченка, щоб зробити тут закриту для руху пішохідну зону на зразок тої, що є в «Ріксосі». Тоді реалізувати цей задум їм так і не вдалося. Я маю таку думку з приводу вулиці Шевченка: якщо це є, як Ви кажете, намагання «насолити» ЗАТу, то це одне, але якщо це робиться дійсно як благо для людей, благо для міста, то що в цьому поганого?

Навряд чи когось може задовольнити такий дуже вже дипломатичний коментар. Яке благо мав на увазі Руслан Крамар, взагалі важко сказати. Але політик на те і є політиком, щоб згладжувати кути. Натомість не згладжувати, а загострити ситуацію вирішили в ПрАТ «Трускавецькурорт». Генеральний директор Товариства Віктор Жданов надіслав ряд звернень, які доводять, що місцева влада Трускавця у питанні замощення бруківкою вулиці Шевченка, м`яко кажучи, неправа. Такі звернення подано у міську прокуратуру, в інспекцію Держархбудконтролю, у фінінспекцію та ще за кількома адресами. Ось текст цього звернення.

«Управлінням житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради (надалі – Управління) проводиться капітальний ремонт частини вулиці Шевченка в м. Трускавці від перехрестя з вул. Дрогобицькою до перехрестя з вул. Річки.

Згідно з чинним генеральним планом міста Трускавця, вулиця Шевченка є основною вулицею, яка сполучає східну та західну частину міста. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільні дороги», вулицею є автомобільна дорога, призначена для руху транспорту і пішоходів, прокладання наземних і підземних інженерних мереж у межах населених пунктів. Оскільки з цієї частини вулиці Шевченка улаштовано під’їзди до декількох належних ПрАТ «Трускавецькурорт» будівель, товариство звернулось до Управління з проханням надати проектну документацію на її капітальний ремонт.

Як вбачається з наданого Управлінням проекту, ним передбачено блокування вулиці Шевченка на перехресті з вул. Дрогобицькою, вирівнювання дорожнього покриття проїзної частини з тротуарами та встановлення посередині вулиці (проїзної частини) бетонних квітників. Тобто, проектом капітального ремонту передбачається фактична реконструкція вулиці, внаслідок якої вона стане бульваром, призначеним для руху пішоходів, без проїзної частини, що суперечить генеральному плану міста. Оскільки вказані роботи не наведені в Переліку об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, затвердженому наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №109 від 07.07.2011 р., в силу положень ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Управління повинно було отримати містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва.

Слід зазначити, що невідповідність намірів щодо забудови земельної ділянки (в у цьому випадку щодо реконструкції частини автомобільної дороги) вимогам містобудівної документації на місцевому рівні (генеральному плану міста) є підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень, що в свою чергу унеможливлює подальше проектування об’єкта будівництва.

Управління не отримувало містобудівних умов та обмежень для проектування реконструкції частини вулиці Шевченка, але всупереч ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовило, а проектувальник розробив проект реконструкції, згідно з яким виконуються роботи. Відповідно до ст. 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. Таким чином проект, згідно з яким здійснюється реконструкція, не відповідає генеральному плану міста Трускавця, тобто установленим містобудівним умовам та обмеженням, а будівництво – роботи з реконструкції – є незаконними.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про автомобільні дороги», за стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху транспортних засобів і пішоходів, а також за якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідають органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів.

Незважаючи на вказані норми, Трускавецькою міською радою та її виконавчими органами не було вжито жодних заходів, спрямованих на припинення вказаних порушень законодавства у сфері будівництва, а навпаки, вчиняються дії, які їм сприяють. Крім цього, управлінням було подано до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області декларацію про початок будівельних робіт на об’єкті будівництва «Капітальний ремонт вулиці Шевченка з улаштуванням пішохідної зони», яку було зареєстровано за № ЛВ 081131970683. При цьому видом будівництва у цій декларації вказано капітальний ремонт, а не реконструкцію, що має місце насправді. Тобто Управлінням внесено до декларації недостовірні відомості, можливо з метою приховування порушень законодавства, оскільки реконструкція, яка проводиться, передбачає отримання містобудівних умов та обмежень, а такі не видавались.

На підставі наведеного та враховуючи, що фінансування незаконного будівництва проводиться за рахунок бюджетних коштів, з метою зменшення, а можливо і попередження шкідливих наслідків такого будівництва, просимо невідкладно провести перевірку фактів, викладених у цьому зверненні та вжити заходів для зупинення будівельних робіт з реконструкції частини вулиці Шевченка у м. Трускавці.

Генеральний директор ПрАТ «Трускавецькурорт»В. Жданов»

Також ПрАТ «Трускавецькурорт» звернувся у ДІ «Містопроект» з проханням роз’яснити ситуацію – на це звернення було отримано відповідь № 372/12-1 від 03.06.2014, в якій чітко та однозначно сказано наступне:

«Згідно Генерального плану міста Трускавця вулиця Шевченка за класифікацією відноситься до житлових вулиць. Згідно ДБН А 2.2-3-2012 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» капітальний ремонт передбачає сукупність робіт без зміни функціонального призначення та геометричних розмірів об’єкту. Виходячи з наведеного, роботи, пов’язані з переведенням вулиці з житлової в пішохідну слід віднести до реконструкції. Зміна класифікації вулиці можлива на підставі затвердженої містобудівної документації, тобто необхідно було б внести відповідні зміни в Генплан. Детальний план на територію в межах вулиць Т. Шевченка, С. Бандери та бульвару Ю. Дрогобича Інститутом «Містопроект» на підставі затвердженого Генплану Трускавця не розроблявся».

Ця відповідь за підписом директора «Містопроекту» І. Квика є черговим доказом того, що роботи, які здійснюються на вулиці Шевченка в даний момент, є незаконними. У цьому твердо переконані мешканці вулиці Шевченка, які окрім звернення на урядову гарячу лінію подали цими днями ще звернення у прокуратуру. Два десятки підписів під колективною скаргою тих, хто безпосередньо проживає чи має бізнес на вулиці Шевченка, є свідченням того, що думка людей відносно вирішення цієї проблеми єдина. Проблемою є не статус вулиці Шевченка, проблемою є діяльність трускавецької влади на межі фолу, діяльність, яка далека від законної. Чи не тому й були наїзди на прокуратуру та СБУ, що ці дві правоохоронні структури намагалися вказати владі міста на її місце, на її помилки та на її беззаконня у різних випадках. А те, що таких випадків немало, не викликає в автора цих рядків жодних сумнівів.

…Замощення вулиці Шевченка бруківкою йде мляво – немов самі виконавці робіт розуміють, що взялися за небезпечну справу, за яку доведеться понести відповідальність. Адміністративну чи кримінальну? Але якщо вина простих виконавців є мінімальною, то наскільки винними є замовники цієї авантюристської ідеї? Якщо мова йшла б про якусь недбалість, то це одне, але якщо йдеться про свідомий злочин, злісне зловживання посадовим становищем? І заради чого? Тільки щоб з вікна робочого кабінету, який скоро доведеться полишити, тішитися гарним видом на пішохідну зону та жити ілюзією, що в місті все гарно і все гаразд? Коли в парку пішохідні доріжки розбиті, коли тротуари та вулиці міста в плачевному стані, то хіба не злочин такі колосальні кошти витрачати на особисту захцянку-забаганку красивого виду з вікна кабінету міського голови?

Підготував Володимир Ключак

P.S. Вже після написання цієї статті стало відомо, що прокуратурою Трускавця порушено дві кримінальні справи проти посадових осіб Трускавецької міської ради: за фактом порушення чинного законодавства щодо реконструкції вулиці Шевченка та відносно крадіжки пам’ятника Івана Франка.

(Переглядів 686 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви