10 травня народний депутат України Роман Ілик провів особистий прийом громадян в громадській приймальні за адресою м. Дрогобич, вул.. 22 Січня, 28, на який прибули мешканці Дрогобицького району, а також мм. Дрогобич, Борислав та Східниця.
До парламентаря звернулося більше 20 осіб, в тому числі були й колективні звернення.
Мешканка с. Дорожів п. Марія Волошин від імені громади просила допомоги в відкритті у їх населеному пункті дитячого садочка. Колись дошкільна установа в Дорожеві була, але приміщення продали. Сьогодні потребу в дитсадку відчувають майже півсотні дітей. Батьки, сільський голова бачать шлях виходу через облаштування частини амбулаторії під ДНЗ. Також серед шляхів – створення на базі сільської школи НВК. Роман Ілик доручив своєму помічнику-консультанту Григорієві Лужецькому в тижневий термін вивчити оптимальний шлях вирішення цієї проблеми, доповісти та приступати до роботи над цим питанням.
Зазначимо, станом на сьогодні дошкільною освітою в Дрогобицькому районі охоплено 710 дітей або 18 % від загальної кількості дошкільнят.
Сільський голова Раневич Ігор Гірчак розповів: в селі немає школи. Взагалі. Щоденно близько 170 учнів добираються на навчання у м. Дрогобич. Організованого транспорту теж нема. Проблема в тому, що шкільні автобуси можуть бути закріплені виключно за сільськими школами. Оскільки в селі школи немає, тож, за законом, «школярик» не належиться. Водночас, громадський транспорт до приміського села теж не їздить. Перевізники кажуть,що їм невигідно. Як наслідок, діти змушені долати по 3-5-8 км. в один бік щоденно щоб дістатися школи. «Ми спільно з районною владою подумаємо як вирішити це питання. Перевізники повинні не лише отримувати прибутки, але й брати участь у соціальному житті краю,» – наголосив нардеп.
Сільський голова с. Ролів Мирослава Бугера знову підняла питання будівництва Ролівської школи. Нагадаємо, у минулому році на проект реконструкції з добудовою Ролівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з Державного фонду регіонального розвитку було передбачено 2 млн. грн. Але некомпетентна робота Управління капітального будівництва Львівської обласної ради та затягування вирішення цього питання на рівні області спричинилися до того, що кошти освоєні так і не були. «Ми зробили дуже багато кроків щодо вирішення цього питання, працюватимемо й надалі. Діти, які навчаються фактично в аварійних приміщеннях, стали заручниками того, що процес будівництва омріяної школи було загальмовано конкретними особами Львівської обласної ради. Я про це неодноразово говорив, в тому числі й публічно. Ми це так не залишимо,» – наголосив Роман Ілик. Спільно з сільським головою народний депутат України склав дорожню карту плану дій на найближчий час – з тим, щоб проблема школярів с.Ролів була нарешті вирішена.
Богдан Монастирський, працівник Бориславської експедиції УБР (працівники якої займаються дослідженням родовищ і нафтогазовидобутком) розповів, що сьогодні, в час, коли Україна потребує розробки і впровадження механізмів щодо енергетичної безпеки, їх структуру всіляко намагаються знищити. «Після об’єднання Бориславської експедиції з аналогічною структурою в Долині, нашу експедицію свідомо і цільово знищують. Через профспілку вплинути не можемо, адже голова профспілки – теж людина з Долини. Бориславська експедиція була в числі найкращих в Україні щодо видобутку і буріння. Сьогодні просимо про порятунок. У нас є спеціалісти, які готові запропонувати своє бачення виходу із цієї кризової ситуації. Знищувати галузь не можна»
Роман Ілик зауважив: шляхом колективного депутатського звернення щодо забезпечення енергетичної безпеки України апелюватимуть до ПАТ «Укрнафта». «Над проблемою, з якою зіткнулися працівники УБР Бориславської експедиції, працюємо вже понад півроку. Докладали і докладатимемо зусиль щоб зберегти потенціал підприємства», – підкреслив нардеп.
Пенсіонер І. Назаревич торкнувся теми забезпечення інвалідів транспортними засобами, пенсіонерка М. Сідун підняла важливу тему нарахування так званих «гірських» доплат. Жінка народилася, все життя пропрацювала в гірській зоні. Однак, на схилі літ переїхала жити в місто – і доплати до пенсії їй зняли. «Чи це чесно? А тим, хто ніколи в гірській зоні не жив, не працював, але має прописку – доплати нараховуються. Навіть якщо я не доживу до того часу, коли з цим наведуть порядок – то хоч іншим добро зроблю», – наголосила вона. Роман Ілик пообіцяв вивчити це питання і шляхом законодавчої ініціативи допомогти вирішити проблему, з якою дійсно стикаються тисячі краян. Водночас, Роман Ілик зазначив що найближчим часом ВРУ розглядатиме законопроект щодо визнання окремих населених пунктів, в тому числі і нашого краю, територією гірської зони. Відповідний законопроект вже зареєстрований і отримав позитивне рішення профільного комітету.
Мешканець Дрогобиччини Володимир Шмігельський розповів про деякі проблеми, з якими зіткнувся під час впровадження на Дрогобиччині проекту розвитку альтернативної енергетики та енергозбереження в гірській частині району. В районі другий рік поспіль реалізується проект “Будівництво вітрової електростанції в с. Опака” загальною встановленою потужністю 50 МВт (інвестор ТзОВ “Дрогобич Енержі”). Вартість проекту – 75,0 млн. євро (Україна – Франція). Проведено аналіз земельних ділянок та технічної можливості підключення до електричних підстанцій. Розроблено схему видачі потужності вітропарку. Розробляється детальний план території для проектування будівництва ВЕС на території Ясенице-Сільнянської, Опаківської, Попелівської, Урізької, Підбузької сільських рад (за межами населених пунктів). Проект розташування ВЕС погоджений усіма зацікавленими регіональними службами і рекомендований архітектурно-містобудівною радою на затвердження Дрогобицької районної ради. Однак, детальний план території зачіпає землі лісового фонду. Володимир Шмігельський попросив народного депутата України звернутися в Державне агентство лісових ресурсів України, щоб звідти шляхом Подання Держагенства отримати погодження Кабінету міністрів України. Під час розгляду цього питання на прийомі був присутній голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, який запевнив народного депутата України, що депутати районної ради підтримують цей проект.
Чимало питань стосувалося місцевих житлово-комунальних проблем. Були звернення щодо допомоги із лікуванням, соціального характеру та ін. За наслідком особистого прийому громадян готуються відповідні депутатські звернення та запити.
Прес-служба народного депутата України Романа Ілика
ТОП коментованих за тиждень