3 лютого в приміщенні Дрогобицької міської ради Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції, який діє за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», прозвітував про роботу, проведену в січні 2016 р. Участь в прес-конференції взяли участь журналісти ряду газет, радіо та Інтернет-видань, а також представники влади Дрогобича.
Близько половини часу з півторагодинної зустрічі зайняло обговорення резонансного Експертного висновку процедури підготовки, розгляду та прийняття бюджету Дрогобича на 2016 рік. Нагадаємо, що 14 січня Моніторинговий комітет подав в Дрогобицьку міську раду цей висновок, в якому чітко виклав зауваження щодо наявних порушень та рекомендації їх усунення. Тож голова комітету Богдан Юзефів терпляче роз’яснював журналістам, яких збитків зазнає місто внаслідок формалізованого підходу до наповнення бюджету, розповів про «підводні камені» дохідної та видаткової частин бюджету.
– Необхідно розробити реальну програму соціально-економічного розвитку Дрогобича, яка є основою для фінансування виконання намічених нею заходів з бюджету розвитку міста, – зазначив Богдан Юзефів. За словами голови Моніторингового комітету, і далі спостерігається практика, коли Програма соціально-економічного розвитку просто переписується з року в рік, і такий формалізований підхід потрібно припинити. Між іншим, окремі пункти Програми суперечать один одному, що теж є свідченням формалізму в підході до творення такого важливого документу.
До речі, представник Дрогобицької міської ради Зеновій Квасній, який взяв участь у прес-конференції, повідомив, що на позачерговому засіданні виконкому секретар Дрогобицької міської ради Олег Хрущ заявив, що чинна програма соціально-економічного розвитку Дрогобича є формальна, недосконала і потребує переосмислення, тому потрібно згуртуватися навколо напрацювання нової програми. Робоча група, яка очолить процес створення нового плану розвитку Дрогобича, відкрита до пропозицій від громадськості, повідомив Зеновій Квасній. А в березні комплексний проект документа робоча група винесе на широке обговорення, після чого буде затверджена нова програма соціально-економічного розвитку Дрогобича. Таким чином посадовець підтвердив те, що Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції піднімає важливі для міста питання і влада дослухається до рекомендацій комітету.
Окрім аналізу бюджету Дрогобича під час прес-конференції були обговорені інші теми, які розробляє Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції. Одна з них – робота над підвищенням активності громади. Тренінги, які організовує комітет, дають неоціненні теоретичні знання та практичний досвід, прикладом чого є проведене 29 січня заняття за участю провідного експерта Інституту політичної освіти Тараса Случика.
– Чотири години тренінгу промайнули як одна мить, настільки все було цікаво, зрозуміло, а головне – потрібно, – зауважив учасник тренінгу, прес-секретар Моніторингового комітету Володимир Ключак. – Як казав Тарас Случик, мета антикорупційної діяльності – не процес, а результат. І досягти цієї мети можна не огульною критикою влади, не лозунгами типу «Всі вони злодії» та «Не вірю нікому», а системною роботою, лобіюванням рішень, які б забезпечили повну відкритість та прозорість влади, поставили надійний заслон корупції. Гадаю, що кожен, хто взяв участь у цьому тренінгу, проведеному за сприяння МФ «Відродження», взяв для себе дуже багато.
Як зазначив керівник Інституту міста Володимир Кондзьолка, просте дотримання норми закону щодо публікацій проектів рішень сесій та виконкому за 20 днів до прийняття і самих рішень та розпоряджень міського голови протягом 5 днів після прийняття, наближають нас до мети подолання корупції – принаймні на місцевому рівні.
На завершення прес-конференції слово знову взяв голова Моніторингового комітету Богдан Юзефів. На його думку, міському голові потрібно реформувати стосунки з громадськістю, а громадські активісти повинні не протистояти владі, а тиснути на неї, вимагаючи діяти суто в рамках закону. Про це, між іншим, йшлося і на зустрічі членів комітету з мером Дрогобича Тарасом Кучмою, котра пройшла в січні.
– Навряд чи хтось повірить у те, що корупцію можна подолати за один день, – завершив прес-конференцію Богдан Юзефів. – Але ми віримо, що якщо йти до мети крок за кроком, то цієї мети можна досягнути. Отже, співпрацею із владою, постійним вказуванням на її помилки, терплячим вказуванням що ж було зроблено не так і як потрібно робити можна досягти набагато більшого ефекту, ніж критикою.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень