У рамках профілактики правопорушень Бориславський міський відділ міліції спільно із відділом торгівлі та побутового обслуговування населення проведе перевірку дотримання правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у торгових закладах міста. Головний спеціаліст відділу торгівлі та побутового обслуговування населення Олег Журавчак пояснив, що відповідно до рішення виконавчого комітету № 277 від 19 вересня 2011 року «Про заборону роздрібної торгівлі в нічний час доби алкогольними, слабоалкогольними напоями (окрім безалкогольних) на території м. Борислава» торгівля алкогольними напоями, пивом та різноманітними «енергетиками», що у своєму складі містять алкоголь, дозволена із 10-ої години ранку до 22-ої вечора. А у закладах ресторанного господарства – із 10-ої до 23-ої години. Окрім того, нормативно-правова база, що регулює продаж цих товарів в Україні, чітко вказує, що реалізовувати алкогольні та тютюнові вироби можна лише особам, які досягнули 18-річного віку.
На жаль, цих жорстких обмежень дотримуються не всі торгові заклади міста.
Причому, за висловом начальника міськвідділу міліції Володимира Яріша, алкоголь на території міста не лише продають із грубим порушенням правил торгівлі. Є низка торгових закладів, де алкогольними виробами торгують упродовж доби. Продають пляшками та на розлив, що є грубим порушенням правил торгівлі цими товарами. Цьому ганебному явищу міліція зобов’язана покласти край. Усі суб’єкти підприємницької діяльності Борислава та Східниці, які торгують підакцизними товарами, повинні чітко розуміти, що при виявленні фактів порушення правил торгівлі алкогольними та тютюновими виробами торгові заклади будуть піддані комплексній перевірці та порушуватиметься питання про позбавлення їх права на торгівлю алкогольними і тютюновими виробами. При повторному порушенні існуючих правил торгівлі цими товарами такого суб’єкта підприємницької діяльності права можна позбавити здійснення торгівельної діяльності.
Порушення правил торгівлі алкогольними виробами, на переконання майора міліції Володимира Яріша, тягне за собою проблеми, пов’язані із дотриманням законності на території міста та курортного селища Східниці. Більше тридцяти відсотків звернень у чергову частину пов’язані із вживанням алкоголю. Це так звані правопорушення, пов’язані із насильством у сім’ї. Здебільшого вони починаються із того, що чоловік по дорозі додому перехилить чарку-другу, а, прийшовши додому, під дією алкоголю починає тероризувати дружину та членів родини. Доведені до відчаю зухвалою та неадекватною поведінкою пияка, люди телефонують у відділ і благають захистити їх від насильства п’яного чоловіка чи члена родини, який не контролює свої дії. Проте коли на місце події приїжджає слідчо-оперативна група, з’ясовується, що жодних претензій учасники сімейного чи родинного конфлікту один до одного не мають. Більш того, громадяни, які звертаються за допомогою до міліції, можуть через десять хвилин стверджувати, що нічого подібного не було: міліцію ніхто не викликав, а чоловік чи член родини спить і жодних претензій до нього немає. Бувають випадки, що на одну адресу слідчо-оперативна група упродовж однієї ночі виїжджає декілька разів, і щоразу заявники відмовляються від своїх претензій. Це дуже ускладнює роботу міліції.
Начальник міського відділу міліції також розповів, що згідно проведеного ним аналізу роботи відділення громадської безпеки левову частку службового часу дільничних інспекторів займає профілактика правопорушень, а все зводиться до налагодження стосунків між чоловіком і дружиною, батьком і сином, зятем і тещею, свекрухою і невісткою чи навпаки. Причому трапляються випадки, коли син б’є матір, жінка – чоловіка, а невістка – свекруху і навіть тестя разом із чоловіком. А ще головного міліціонера Борислава вражає людське хамство та прагнення перекласти вирішення власних родинних проблем на плечі правоохоронців. «Люди, – продовжує Володимир Яріш, – чомусь не можуть чи не хочуть зрозуміти, що залякування міліцією ніколи не відродить у родині втрачене взаєморозуміння, а навпаки -ще більше поглибить прірву, зробить людей ворогами. Це страшно, коли під одним дахом живуть люди і не можуть порозумітися, бо не чують один одного».
Специфіка міліцейської роботи полягає в тому, що правоохоронці працюють за фактом порушення закону. «Буква закону, – наголошує начальник міського відділу міліції – від нас, правоохоронців, вимагає, щоб кожний порушник поніс справедливе покарання. Якщо порушення закону не було, значить у чергову частину надійшов хибний виклик, за який до адміністративної відповідальності, відповідно до діючих норм чинного законодавства, повинна бути притягнута особа, яка звернулася у чергову частину із хибним викликом».
Власне, бориславські правоохоронці планують застосовувати цей принцип до громадян міста, які люблять втягувати міліцію у розв’язання родинних стосунків. Кожен, хто звертається за допомогою до працівників міліції, має чітко усвідомлювати, що слідчо-оперативна група, яка приїде на місце події, обов’язково притягне до відповідальності порушника громадського спокою. Якщо ж такого не виявиться, то до адміністративної відповідальності за неправдивий виклик буде притягнуто особу, яка звернулась у чергову частину.
Начальник міськвідділу міліції сподівається, що заходи, спрямовані на боротьбу із порушеннями правил торгівлі алкогольними та слабоалкогольними напоями у Бориславі, та практика притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які звертаються до міліції із хибними викликами, сприятиме відновленню у багатьох бориславських сім’ях родинного спокою та благополуччя, адже спонукатиме їх не втягувати у вирішення родинних стосунків міліціонерів, а шукати порозуміння між собою. А це дасть змогу зосередити основні зусилля міського відділу міліції на розкритті майнових злочинів, боротьбі із незаконним обігом наркотиків та злочинів у сфері економічної діяльності.
Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень