Міська рада – боржник, а опалювальний сезон під загрозою

03.10.2012 | Filed under: Публікації

Як відомо, ЗАТ «Трускавецькурорт» серед іншого, є постачальником теплової енергії для потреб міста Трускавця. Відтак, вже багато років товариство постачало теплову енергію комунальному підприємству «Наше місто», яке було засноване Трускавецькою міською радою для забезпечення житлово-комунальних потреб мешканців міста. КП «Наше місто», в свою чергу, використовувало теплову енергію, куплену у ЗАТ «Трускавецькурорт», для централізованого опалення окремих будинків у Трускавці.

Однак, в другій половині 2011 року підприємство перестало платити ЗАТ «Трускавецькурорт» за куплену теплову енергію. Зважаючи на потреби мешканців, оселі яких опалювались з використанням теплової енергії товариства, ЗАТ «Трускавецькурорт» не могло припинити її постачання до закінчення опалювального сезону 2011-2012 років, не зважаючи на те, що борг КП «Наше місто» продовжував зростати.

За відсутності інших шляхів погашення боргу ЗАТ «Трускавецькурорт» змушене було звернутись до суду і 14 вересня 2011 року рішенням господарського суду Львівської області цей борг з комунального підприємства «Наше місто» було присуджено стягнути.

31 січня 2012 року ухвалою господарського суду Львівської області комунальне підприємство «Наше місто» було визнане банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру, тобто було прийняте рішення про його ліквідацію. До слова, процес банкрутства КП «Наше місто» було ініційовано саме Трускавецькою міською радою (рішення №56 від 15.03.2011р.), як його засновником, попередньо забравши у підприємства майже все майно та передавши його новоствореному комунальному підприємству «Трускавецьтепло». А КП «Наше місто» залишилось зі своїми боргами, віддавати які стало ні з чого.

Напевно подібні шляхи уникнення відповідальності за борговими зобов’язаннями теплопостачальних підприємств в нашій державі останнім часом стали непоодинокими. Тому зрозумілою стає реакція на це законодавчої влади, яка 15 березня 2012р. внесла зміни до ст. 22 Закону України «Про теплопостачання» та встановила, що учасник (засновник) теплопостачальної або теплогенеруючої організації у разі прийняття рішення про її ліквідацію забезпечує погашення боргу такої організації перед постачальниками енергоносіїв.

У зв’язку з прийняттям цього закону ЗАТ «Трускавецькурорт» звернулось до міської ради з вимогою погасити борг комунального підприємства «Наше місто» перед товариством, але жодної реакції на це звернення, та навіть і відповіді, зі сторони Трускавецької міської ради не було.

Ситуація з цим боргом може і не була б такою критичною, якщо б наслідком відмови погашати борг не було те, що частина мешканців міста ризикують залишитися в цьому опалювальному сезоні без тепла в своїх помешканнях. Адже для того, щоб виробити тепло, потрібен газ, який ЗАТ «Трускавецькурорт» просто не зможе закупити через брак коштів. Тож дотепер залишається відкритим питання, яким чином міська влада збирається виправляти ситуацію, що склалася? А також коли ТМР поверне заборговані кошти, аби філія товариства змогла здійснити закупівлю газу для нового опалювального сезону?

Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»

(Переглядів 88 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви